آیت الله سید احمد میرعمادی 31 خردادماه در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم آباد ضمن سفارش همگان به تقوای الهی اظهار داشت: یکی از نشانه های تقوا رعایت عفت و پاکدامنی است. امام صادق (ع) در حدیثی می فرماید «ای مردم تقوای الهی را رعایت کنید، از خدا بترسید اگرچه اندک باشد. میان خود و خدا پرده ای از حیا و عفت بگذارید اگرچه آن پرده نازک باشد. در جامعه حیا و عفت را رعایت کنید».

وضعیت حجاب و عفاف در جامعه اسلامی ما نگران کننده است

وی با بیان اینکه مسئله حجاب یک حکم شرعی و الهی است، متاصفانه باید بگوییم وضعیت حجاب و عفاف در جامعه اسلامی ما نگران کننده است. تاسف بیشتر آن است که عزم جدی برای مقابله با هنجارشکنی ها مشاهده نمی شود، تصریح کرد: وضعیت خیابان ها را ببینید، مخصوصاً در بعضی از ساعات روز و شب عده ای حرکت می کنند که قطعاً بعضی از افراد از روی علم و عقل هنجار شکنی می کنند؛ نه اینکه بگوییم از روی عادت است یا جهل، عالمانه و عامدانه با حجاب مبارزه می کنند، با حیا و عفت عمومی مبارزه می کنند. قطعاً اینها از دشمنان درس می گیرند و پیروی می کنند چون دشمنان به دنبال نفوذ فرهنگی و رواج سبک زندگی فردی در ایران هستند.

عده ای در خیابان ها راه می افتند با وضعیت بسیار زننده و عمداً رفتار نامناسب از خود نشان می دهند و دهن کجی می کنند

خطیب جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه حجاب نماد دین و غیرت زن مسلمان است، می خواهند این شکسته شود؛ افزود: عده ای در خیابان ها راه می افتند با وضعیت بسیار زننده و عمداً رفتار نامناسب از خود نشان می دهند و دهن کجی می کنند. جای بسی تاسف است، طوری که اینقدر پررو می شوند که در خیابان به صورت علنی شراب می خورند و رقص راه می اندازند و در تفرجگاه ها نیمه عریان یا با وضعیت زننده ظاهر می شوند. این برای جامعه اسلامی زیبنده نیست. امیدواریم مسئولان برای مقابله با هنجار شکنی ها اقدام لازم انجام دهند.

آیت الله میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ۳۱ خرداد سالروز شهادت دانشمند نخبه، مومن و انقلابی شهید دکتر مصطفی چمران گفت: شهید چمران خیلی دوست داشتنی بود، در اهواز ایشان را دیدیم و در همان دیدار اول انسان شیفته ایشان می شد. ایمان عاشقانه داشت، مجاهدی خستگی ناپذیر بود، رزمنده مخلص بود و معلمی متعهد بود و سرانجام لباس شهادت بر قامت این مرد زیبایی افکند و خداوند ایشان را با اولیای خود محشور بفرماید.

سازمان تبلیغات اسلامی با عملکردی صحیح از نهادهای سالم انقلابی است

وی همچنین به اول تیرماه سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی و روز تبلیغ و اطلاع رسانی اشاره کرد و بیان داشت: تبلیغات اسلامی یک نهاد انقلابی است که مسئولیت تبلیغات دینی را به عهده دارد و در طول این ۴۰ سال با عملکردی صحیح از نهادهای سالم انقلابی است، در اعزام مبلغ و حضور در مراسم های دینی و ملی نقش آفرینی می کند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه سلاح تبلیغ از سلاح نظامی برنده تر است، مخصوصاً الان در این فضای مجازی ببینید تبلیغات چه می کند، تبلیغات یک کشور را زیر و رو می کند آنقدر که اثر دارد، افزود: اگر بتوانیم برای ترویج آموزه های دینی که ریشه در فطرت انسان دارد از روش های جذاب استفاده کنیم قطعاً تبلیغات دینی موفق خواهد بود. استفاده از افراد توانمند، روش صحیح تبلیغ، ابزار پیشرفته برای تبلیغ و محتوای عمیق موجب می شود تبلیغات دینی ما رونق یابد.

آیت الله میرعمادی یادآور شد: انتظار این است سازمان تبلیغات اسلامی با استفاده از ابزار و رویکرد جدید و استفاده از افراد توانمند و متخصص در امر منابع دینی و روش تبلیغ در این میدان نقش آفرینی کند. امروز بیش از هر زمان دیگر به تبلیغ و اطلاع رسانی نیازمندیم.

رهبر فرزانه انقلاب این کشتی نجات را در این دریای مواج به سلامت به مقصد می رساند

وی با اشاره به ۶ تیرماه روز حادثه تلخ انفجار در مسجد ابوذر تهران که در آن حادثه سوء قصد به جان مقام معظم رهبری شد، اظهار داشت: دشمنان چهره های ما را می شناختند، چهره های موثر، همچنان که امام بزرگوار ما شاگردانش را خوب می شناخت، امام بزرگوار راجع به رهبری تعبیرهایی دارد که امروز نیازمند به تفسیر است. اینکه فرمودند مقام معظم رهبری ذخیره انقلاب است، آشنای با مسائل فقهی است، هر یک از این نظرات شهادتی بر اجتهاد رهبری، بصیرت و هوشیاری و آینده نگری مقام رهبری است و حجت را بر ما تمام کرده است.

امام جمعه خرم آباد تصریح کرد: پس از ۳۰ سال از ارتحال امام؛ رهبر فرزانه انقلاب این کشتی نجات را در این دریای مواج به سلامت به مقصد می رساند.

«عدالت» فلسفه تشکیل حکومت اسلامی است

آیت الله میرعمادی به آغاز هفته قوه قضاییه و ۷ تیر سالروز شهادت آیت الله دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران باوفایش از جمله شهید صادقی و رحیمی اشاره کرد و با گرامیداشت یاد و خاطره این شهدا اظهار داشت: انتظارات و توقعات از دستگاه قضایی بسیار زیاد است. لکن از همه مهمتر این است که اصلی ترین و بزرگترین وظیفه قوه قضاییه بسط و گسترش عدالت است. مسئله عدالت بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه وقتی بحث قضاوت و دستگاه قضایی و قوه قضاییه مطرح می شود خود به خود عدالت در ذهن ها تداعی پیدا می کند، تصریح کرد: از نظر اسلام عدالت فلسفه تشکیل حکومت اسلامی است و شرط پذیرش مسئولیت در نظام اسلامی عدالت است. عدالت در عرصه های گوناگون سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و

خطیب جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه مسئله عدالت بسیار مهم است، اهمیت آن را ملاحظه کنید که در بیانیه گام دوم انقلاب رهبر فرزانه انقلاب فصلی را تحت عنوان عدالت باز کردند؛ در ۴۰ ساله دوم انقلاب باید به سمت عدالت حرکت کنیم، افزود: رهبری عدالت و مبارزه با فساد را لازم و ملزوم یکدیگر دانسته اند. اگر مبارزه با فساد و تبعیض نباشد عدالت برقرار نمی شود. اول باید علف های هرز را از بین برد و سپس بذر سالم را کاشت و رشد داد.

یکی از انتظارات مردم از دستگاه قضایی این است که با مفسدان اقتصادی برخورد کند و زمینه های فساد اقتصادی را از بین ببرد

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه امروز یکی از انتظارات مردم از دستگاه قضایی این است که با مفسدان اقتصادی برخورد کند و زمینه های فساد اقتصادی را از بین ببرد، اگر امروز عده ای با زیاده خواهی و طمع کاری به جان بیت المال افتاده اند و معیشت مردم را دچار مشکل می کنند، مردم از دستگاه قضایی انتظار دارند با مفسدان اقتصادی برخورد قاطع و محکم داشته باشد، ادامه داد: خوشبختانه با روی کار آمدن آیت الله رئیسی در راس دستگاه قضا شاهدیم برخورد خوبی نسبت به مفسدان اقتصادی آغاز شده است که در این راستا اولاً از این حرکت تشکر می کنیم. چند تن محاکمه شدند و چند مورد هم حکم صادر شده است. ثانیاً انتظار مردم این است با شدت و قاطعیت بیشتری این امر پیدا کند.

وی با بیان اینکه مردم عوارض و مالیات می دهند اما یک کسی می آید عوارض و مالیات را در جیب خود می اندازد، عوارضی که باید به وسیله آن شهر آباد شود اما طرف می آید برای خود استفاده می کند، باید برخورد شود، تصریح کرد: اغلب مفسدان اقتصادی مسئولیت دولتی و سمت دولتی ندارند اما نکته مهم این است که این افراد با همکاری برخی مدیران فاسد دست به فساد اقتصادی می زنند. برخی از اینها که اختلاس می کنند آیا بدون هماهنگی با افراد در بانک ها می توانند؟ آیا رانت خواران می توانند بدون همکاری مدیران فاسد دست به این اقدام بزنند؟

برخورد قاطع با مدیران فاسد صورت بگیرد

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: انتظار این است که برخورد قاطع با ولو اندک از مدیران فاسد صورت بگیرد تا ریشه فساد قطع بشود. انتظار این است این حرکت ادامه پیدا کند و باعث شود عدالت را با مبارزه با فساد اقتصادی عملی کنیم.

آیت الله میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مسئله قدرت نظامی، امنیتی و اطلاعاتی ایران در دو حادثه اخیر، اظهار داشت: کشف و نابودی یکی از پیچیده ترین شبکه های سایبری سازمان سیای آمریکا توسط نیروهای امنیتی و اطلاعاتی ما حادثه نخستی بود که این کشف و انهدام باعث شکست مفتضحانه اطلاعاتی و امنیتی آمریکا شد. حادثه دوم سرنگونی پهباد جاسوسی متجاوز آمریکا در جنوب خلیج فارس بود که واقعاً مردم خوشحال شدند. تشکر می کنیم از نیروهای عزیز ما که هوشمندانه عمل کردند.

سرنگونی پهباد جاسوسی متجاوز آمریکا در جنوب خلیج فارس مردم را خوشحال کرد

وی با بیان اینکه این هواپیمای بدون سرنشین متجاوز آمریکایی از پیشرفته ترین هواپیماهای جاسوسی جهان بوده است، از گران ترین پهبادهای در اختیار آمریکا بوده است و از دوربرد ترین هواپیماهای جاسوسی به شمار می آمد اما دقت و هوشمندی نیروهای مسلح ما باعث شد این هواپیمای بدون سرنشین ساقط شود، تصریح کرد: این حرکت یک درس بزرگی به آمریکا داده است و آن این است که ما طالب جنگ نیستیم و در طول این ۴۰ سال جنگی را آغاز نکردیم اما هر متجاوزی به مرزهای ایران تجاوز کند قطعاً پاسخ دندان شکن و کوبنده دریافت خواهد کرد.

اگر ناامنی در خلیج فارس اتفاق بیفتد آمریکا و نیروهای آمریکا جزو اولین گروه هایی خواهند بود که برای آنها خلیج فارس تبدیل به گورستان می شود

امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه نکته ای که باید توجه کرد این است که مثلث شوم آمریکا، اسرائیل و ارتجاع عرب نقشه کشیده بودند برای حمله به نفت کش هایی که در خلیج فارس حرکت می کردند، ایران اعلام کرد که کار ما نیست، ایران هر کاری بکند اینقدر شهامت و شجاعت دارد که بگوید، همچنان که در این پهباد رسماً اعلام کرد که کار ایران بوده است، افزود: حمله نفتکش ها کار ارتجاع عرب همراه با اسرائیل و آمریکا بوده است.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه آمریکایی ها به خوبی می دانند ایران در خلیج فارس از یک قدرت برتر برخوردار است و امنیت خلیج فارس به دست ایرانی ها است و اگر آمریکایی ها دچار اشتباه شوند و منطقه را ناامن کنند این خار به چشم آنها خواهد رفت و بیشترین ضرر را کشورهای مرتجع عرب خواهند دید، گفت: اگر ناامنی در خلیج فارس اتفاق بیفتد آمریکا و نیروهای آمریکا جزو اولین گروه هایی خواهند بود که برای آنها خلیج فارس تبدیل به گورستان می شود و منافع آمریکا در تمام دنیا به خطر خواهد افتاد.