آیت الله سید احمد میرعمادی 5 مهرماه در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر در سخنانی با اشاره به هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: یکی از ابعاد دفاع مقدس مصونیت بخشی است، دفاع مقدس انقلاب اسلامی ایران را در مقابل تهدیدات دشمن مقاوم کرد، دفاع مقدس کشور ما و ملت ما را آسیب ناپذیر کرد.

دفاع مقدس ما را در برابر تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمن مقاوم کرد

وی با بیان اینکه اگر امروز بعد از دوران دفاع مقدس بیش از  ۳۰ سال گذشته اما ملت ایران مقاوم و آسیب ناپذیر است و کشور ما در برابر تمام هجمه های دشمنان ایستادگی کرده به برکت دفاع مقدس است، عنوان کرد: دفاع مقدس ما را در برابر تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمن مقاوم کرد، دفاع مقدس ما را در برابر فشار سیاسی، روانی و بین المللی مقاوم کرد، دفاع مقدس ما را در برابر جنگ سخت و تهدیدات نظامی مقاوم کرد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، تصریح کرد: امروز باید بدانیم که در جنگ اقتصادی هم دفاع مقدس ما را مقاوم می کند، اگر امروز با جنگ اقتصادی روبرو هستیم باید آرایش نظامی اقتصادی بگیریم، اگر این امر صورت گیرد قطعا در برابر تحریم اقتصادی دشمن پیروز هستیم.

وظیفه دستگاههای اجرایی در جنگ اقتصادی برنامه ریزی، سیاست گذاری، تبیین نقشه راه اقتصادی متناسب با سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی است آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه ما باید بدانیم که امروز سرمایه عظیمی داریم، اثر گذاری از دفاع مقدس داریم و تا زمانی که حال و هوا و فضای دفاع مقدس بر ما حاکم باشد مقاوم و آسیب ناپذیر هستیم، گفت: امروز بهترین الگو برای ما دفاع مقدس است، امروز در جنگ اقتصادی به سر می بریم و همه ما می دانیم که نظام سلطه و در راس آن آمریکا جنگ تمام عیار اقتصادی را بر ما تحمیل کرده است.

وی با بیان اینکه مسلم است که تمام پایه های اقتصاد کشور را دشمن هدف قرار داده است، گفت: مقام معظم رهبری به عنوان دیده بان هوشیار و با بصیرت وظایف همه را در جنگ اقتصادی ترسیم کرده است، الگو هم ارائه داده است، امروز وظیفه دستگاههای اجرایی در جنگ اقتصادی برنامه ریزی، سیاست گذاری، تبیین نقشه راه اقتصادی متناسب با سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی است.

دولت سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را اجرا کند

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با تاکید بر اینکه دولت باید در این زمینه قدم بردارد و دولت موظف است که بند بند سیاست های اقتصادی مقاومتی را اجرا کند، افزود: مقام معظم رهبری سیاست های اقتصاد مقاومتی را چند سال است که ابلاغ کرده اند، چقدر از بند بند این سیاست های اقتصاد مقاومتی اجرا شده است؟ اگر اجرا نکنیم آسیب پذیر می شویم و اگر برای مقابله با تحریم بسیج نشویم آسیب پذیر می شویم.

مجلس شورای اسلامی چقدر قوانین وضع کرده برای اینکه موانع تولید را بردارد؟ آیت الله میرعمادی در ادامه با بیان اینکه وظیفه دستگاه قضایی در جنگ اقتصادی مقابله با فساد و اخلال گران نظم اقتصادی است، عنوان کرد: مقام معظم رهبری در سخنرانی روز گذشته نام برد، باید با اینها مقابله کرد، باید از رونق تولید حمایت شود، خوشبختانه دستگاه قضایی و رئیس قوه قضائیه با تمام وجود در این زمینه اقدامات ارزشمندی انجام داده و در دل مردم امید ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی چقدر قوانین وضع کرده برای اینکه موانع تولید را بردارد؟ افزود: الگوی ما دفاع مقدس است، امروز با الگو گرفتن از دفاع مقدس می توانیم در جنگ اقتصادی پیروز شویم و دشمن را ناکارآمد کنیم.

راهبرد مقاومت قدرتمندترین راهبرد در منطقه است

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به سخنان مهم مقام معظم رهبری طی هفته جاری، گفت: اگر سخنان رهبری را مشاهده کرده باشیم راهبردهای مقابله با دشمن را ایشان به خوبی ترسیم کردند.

در قضیه حوادث خلیج فارس راهبرد مقاومت، آمریکا و انگلیس مکار را وادار به عقب نشینی کرده است آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری فرمودند ما امروز دو راهبرد داریم، یک راهبرد، راهبرد سازش است که در طول این مدت ثابت شده که ناکارآمد است، عنوان کرد: نتیجه این راهبرد تسلیم، ذلت و همچنین سلطه پیدا کردن آمریکا است.

وی، تصریح کرد: راهبرد دوم، راهبرد مقاومت است که امروز قدرتمند ترین گفتمان در منطقه است، افزود: این راهبرد در اوج انسجام و اتحاد است، گویا که یک فرمانده دارد و از یک نقطه دستور می گیرد، راهبرد مقاومت دشمن را وادار به عقب نشینی کرده است، در هشت سال دفاع مقدس مقامت ملت ایران، صدام و اربابان صدام را وادار به عقب نشینی کرد، در قضیه حوادث خلیج فارس راهبرد مقاومت، آمریکا و انگلیس مکار را وادار به عقب نشینی کرده است.

عزت ایران در راهبرد مقاومت است

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه امروز راهبرد مقاومت هراس و وحشت در دل آل سعود در عربستان ایجاد کرده است، افزود: راهبرد مقاومت این نتیجه را داده که بیش از یک سال است که آمریکا از برجام خارج شده مردم ما با قوت مسیر را ادامه می دهند.

به محض اینکه ما به آنها لبخند می زنیم و قهقه از خود نشان می دهیم بیانیه صادر می کنند آیت الله میرعمادی، عنوان کرد: جای بسی تاسف است که امروز شاهدیم سه کشور اروپایی علیه ایران بیانیه صادر می کنند، این بیانیه وقتی که ما به آنها لبخند می زنیم صادر می شود، چرا تا دیروز جرات نداشتند بیانیه صادر کنند؟ چرا بعد از خروج آمریکا از برجام این کار را انجام ندادند اما امروز به محض اینکه ما به آنها لبخند می زنیم و قهقه از خود نشان می دهیم بیانیه صادر می کنند؟

وی، افزود: ما بیش از ۴۰ سال است راهبرد مقاومت را تجربه کرده ایم و آثار آن را دیده ایم، امروز عزت، سربلندی، پیشرفت و ... ایران به واسطه راهبرد مقاومت است.

آرشیو اخبار