آیت الله سید احمد میرعمادی 26 مهرماه  در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر در سخنانی با سفارش همگان به تقوای الهی، اظهار داشت: تقوا راه نجات انسان است.

وی با اشاره به اربعین حسینی(ع)، عنوان کرد: روز اربعین، روز دیدار و ملاقات است، روز مظلومیت و عدالت خواهی است، اربعین روز برافراشته شدن پرچم توحید و روز خون خواهی امام حسین(ع) است.

اربعین تجلی همبستگی اجتماعی و همگرایی انسانی بر مبنای آموزه‌های عاشورایی است

 نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با تاکید بر اینکه خوشبختانه در سال های اخیر با رهنمود مقام معظم رهبری، راهپیمایی عظیم اربعین شکل گرفت و این راهپیمایی در جهان بشریت بی نظیر و بی مانند است، گفت: ما چنین اجتماعی در دنیا سراغ نداریم، بیش از ۲۰ میلیون نفر تا کنون در کربلا و اربعین امام حسین(ع) حاضر شده اند، یقینا اجتماع عظیم عاشقان و دلدادگان امام حسین(ع) در عصر حاضر باشکوه ترین پدیده در سطح جهان است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه بزرگترین اجتماعی که داریم در ایام حج است و تا کنون به طور مثال سه میلیون نفر در آن حاضر شده اند، اما در اربعین امسال فقط از ایران اسلامی چهار میلیون نفر حضور داشته اند، افزود: پیاده روی اربعین علاوه بر اینکه عاشورا و امام حسین(ع) را به بشریت معرفی می کند، دستاوردهای سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اخلاقی و تربیتی فروانی دارد که باید پیرامون این پدیده عظیم تجزیه و تحلیل انجام داد.

وی، تاکید کرد: پیاده روی اربعین تجلی همبستگی اجتماعی و همگرایی انسانی بر مبنای آموزه های عاشورایی است، این پیاده روی قدرت نمایی پیروان مکتب اهل بیت در مقابل دشمنان و استکبار جهانی است، اربعین، گامی مهم و اساسی در جهت زمینه های تمدن نوین اسلامی است، اربعین پیمان آمادگی برای ظهور امام زمان(عج) است و خوشا به حال کسانی که در این حرکت عظیم پیاده روی شرکت کردند.

امسال اربعین حسینی با شکوه‌تر و با عظمت‌تر از سال‌های گذشته برقرار شده است

 نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با تاکید بر اینکه پیاده روی اربعین ثابت کرد هیچ تهدیدی مانع حضور عاشقانه و دلدادگان حسینی در کربلای معلی نیست، افزود: یک روزی داعش آمده بود و به خیال خام خود با تهدید می خواست که پیاده روی اربعین را تحت شعاع قرار دهد، اما اربعین حسینی(ع) داعش و داعشیان را نابود کرد،  امسال نیز قبل از شروع پیاده روی اربعین حوادثی در عراق اتفاق افتاد، بلندگوهای استکبار جهانی و شبکه های استعماری سعی کردند با دامن زدن به وقایع اخیر در عراق، اربعین حسینی(ع) را تحت شعاع قرار دهند، اما اراده الهی بر این بوده که اربعین حسینی همچون خورشید بدرخشد.

آیت الله میرعمادی، ادامه داد: امسال نیز جنگ روانی دشمن و تلاش رسانه های ارتجاعی و استکباری نتوانست اجتماع عظیم اربعین حسینی را کمرنگ کند.

وی با بیان اینکه امسال اربعین حسینی با شکوه تر، زودتر و با عظمت تر از سال های گذشته برقرار شده است، افزود: امروز در اربعین حسینی شاهد فریاد «لبیک یاحسین» در سراسر جهان اسلام هستیم.

 نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، بیان داشت: این فریاد نه تنها در کربلا، در جهان اسلام، ایران اسلامی، لبنان، سوریه، عراق، یمن، بحرین و ... بلند است و ما خدا را بر این نعمت شاکریم و امیدواریم همانظور که مقام معظم رهبری فرمودند باید اربعین بشکوه تر، بیشتر و با قوت بیشتر ادامه پیدا کند.

اقتدار اطلاعاتی جوانان مومن و انقلابی سپاه در دستگیری روح الله زم

آیت الله میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقتدار اطلاعاتی جوانان مومن و انقلابی سپاه در دستگیری روح الله زم، سرشبکه کانال آمد نیوز، بیان داشت: این اقدام و این عملیات بار دیگر غرور ملی را برانگیخته است، مردم ایران را شاد کرده است،  سایت و کانال ضد انقلاب و معاند آمد نیوز در سال ۹۶ با اخبار جعلی در ایران فتنه راه اندازی کرد و به کشور عزیز ما خسارت وارد کرد،  خوشبختانه امروز شاهدیم که با یک عملیات پیچیده، فنی، دقیق و هوشمند این عنصر پلید و کثیف به دام نیروهای اطلاعات سپاه افتاده است.

وی با اشاره به اهمیت این دستگیری، تصریح کرد: اهمیت این عملیات به شکست سرویس های اطلاعاتی سه کشور فرانسه، آمریکا و رژیم صهیونیستی است، روح الله زم از سوی سرویس اطلاعاتی فرانسه محافظت می شد، چند لایه حفاظتی داشت، از سوی دیگر سرویس های اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی نیز از او حمایت می کردند، اما جوانان مومن و پاسداران با ایمان با شجاعت توانستند این سرویس های اطلاعاتی را کنار بزنند و این عنصر پلید را دستگیر کنند.

 نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، بیان داشت: ما صمیمانه و از عمق وجود از این جوانان مومن و انقلابی سپاه، حفاظت اطلاعات سپاه، سازمان اطلاعات سپاه که با شجاعت،  خطر پذیری،  درایت و هوشمندی این عملیات را به ثمر رساندند تقدیر و تشکر می کنیم.

آیت الله میرعمادی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه در این چند سال یک عده از عناصر نفوذی در داخل کشور با روح الله زم و آمد نیوز همکاری کردند، گفت: ما از دستگاه قضایی و نیروهای امنیتی می خواهیم شبکه های داخلی، عناصر داخلی،  افراد نفوذی داخلی که با این شبکه معاند ضد انقلاب همکاری می کردند، اخبار و اطلاعات در اختیار آن قرار می دادند و این عناصر نفوذی را شناسایی و دستگیر کنند و به اشد مجازات برسانند.

شکست سیاست‌های آمریکا در مقابل انقلاب اسلامی ایران

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه این روزها شاهد هستیم که عده ای برای میانجی گری ایران و عربستان، ایران و آمریکا در کشور ما تردد دارند، گفت: از نخست وزیر ژاپن گرفته تا فرستاده کویت، عمان، نخست وزیر عراق و نخست وزیر پاکستان آمده اند تا میانجی گری کنند و دیداری هم با مقام معظم رهبری داشته است.

 نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، ادامه داد: جالب است که بدانید نخست وزیر ژاپن می گوید که رئیس جمهور آمریکا از من خواسته که به ایران بیایم و میانجی گری کنم، نخست وزیر پاکستان می گوید که رئیس جمهور آمریکا از من خواسته که بی آیم و میانجی گری کنم، نخست وزیر عراق و ... نیز اینگونه می گویند.

آیت الله میرعمادی، گفت: این امر نشانه عجز و شکست سیاست های آمریکا در مقابل انقلاب اسلامی ایران است، موضع صریح و قاطع مقام معظم رهبری برای همه روشن است، ایشان چند جمله در رابطه با این میانجی گری ها بیان کردند، اول فرموند عربستان هیچ اراده ای برای مذاکره ندارد زیرا تحت اشراف آمریکا است،  استقلالی ندارد و فرمودند که راه مذاکره ایران با عربستان در موضوع یمن است، اول باید عربستان از تجاوز گری یمن دست بردارد و بعد از آن ما راه حل چهار ماده ای ارائه می دهیم.

آمریکا باید بداند با تهدید و تحریم نمی شود به جایی رسید     

وی، بیان داشت: آمریکا باید بداند با تهدید و تحریم نمی شود به جایی رسید، هر کس بخواهد ایران را تهدید کند قطعا پشیمان می شود و مقام معظم رهبری فرمودند که ایران هرگز در برابر آمریکا کوتاه نخواهد آمد با زور، تهدید و تحریم ایران هرگز تسلیم نمی شود، نه آمریکا و نه اروپا هیچ کدام قابل اعتماد نیستند، یک بار مذاکره شد،  اروپایی ها نه از خود اراده ای دارند و نه می خواهند که کاری را پیش ببرند و لذا مذاکره با آنها معنا ندارد.

 نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، گفت: جمله سوم که مقام معظم رهبری روی آن تاکید کردند این است که اکنون که ایران اسلامی و دنیا به قدرت منطقه ای ایران آگاه شده، هم آمریکا و هم کشورهای حوزه خلیج فارس باید بدانند با بیگانگان امنیت در خلیج فارس برقرار نمی شود، امنیت خلیج فارس توسط کشورهای خلیج فارس است و ما هرگز به دنبال تعدی و تجاوز به هیچ کشوری نبوده ایم و از این رو اگر می خواهد امنیت در منطقه حاکم شود باید آمریکا از منطقه خارج شود.

آرشیو اخبار