حجت‌الاسلام والمسلمين سيداحمد ميرعمادي، امام جمعه خرم‌آباد 26 بهمن در برنامه تفسير قرآن با محوريت سوره مبارکه مريم گفت: حضرت عيسي مسيح پيامبر خداست، کلمه الهي است، روحي از جانب خداست و بنده‌اي متواضع است که خداوند به وي نعمت ويژه داده است.

وي اضافه کرد: حضرت عيسي(ع) از نظر قرآن فرزند پاک و پاکيزه است، نشانه‌اي از نشانه‌هاي خدا و آيه‌اي از آيات خداست، رحمت الهي است و صاحب آبرو در دنيا و آخرت است، از مقربان، صالحان و شايستگان درگاه خداست.

حجت‌الاسلام ميرعمادي ادامه داد: بنا بر آيات قرآن حضرت عيسي(ع) در گهواره و آغوش مادر به اذن خدا سخن گفته، بيماري‌هاي لاعلاج را شفا داده، برخي مردگان را به اذن خدا زنده کرده است.

نماينده ولي‌ فقيه در لرستان با بيان اينکه معجزه هر پيامبري متناسببا عصر و زمان آن پيامبر بوده است، گفت: معجزه حضرت موسي بسته به شرايط زمان که سحر و جادو رونق داشته به‌نوعي سحر و معجزه بود و حضرت عيسي با توجه به پيشرفت علم پزشکي در آن دوران پزشکي و درمان بيماري‌هاي صعب‌العلاج بوده و معجزه پيامبر اسلام با توجه به پشرفت علم و تکنولوژي کتاب قرآن بوده است.

حجت‌الاسلام ‌ميرعمادي در بخشي از سخنانش دوري دنيا از معنويت را يکي از بزرگترين ضعف‌هاي دنياي امروز بيان کرد و افزود: امروز به‌خاطر اينکه تربيت حاکم بر دنيا تربيت ديني، قرآني و الهي نيست بشر علي‌رغم اينکه در رفاه مادي قرار دارد اما روح و روانش آزرده است و اين آزردگي به‌خاطر کمبود معنويت است.

وي با بيان ‌اينکه علاج اين کمبود معنويت مراجعه به قرآن و اهل‌بيت(ع) است، تصريح کرد: قرآن‌کريم کتاب هدايت و تربيت است و کتابي است که تمام نيازهاي هدايتي بشر را بيان مي‌کند.

امام جمعه خرم‌آباد از قرآن به‌عنوان تقويت‌کننده معنويت، نورانيت و شفاي دل ياد کرد و گفت: از برکات تفسير قرآن اين است که انسان از آنچه گناه، نافرماني و معصيت است به‌دور مي‌ماند چراکه انس انسان با خدا در سايه انس با قرآن حاصل مي‌شود.

حجت‌الاسلام ميرعمادي توجه به تلاوت، حفظ و تدبر در قرآن را متذکر شد و افزود: در آيه 37 سوره مريم ويژگي‌هاي هفت‌گانه‌اي براي حضرت عيسي(ع) بيان شده است که از مهم‌ترين آنها مي‌توان به عبوديت و بندگي خدا و احسان و نيکي به والدين اشاره کرد.

وي اضافه کرد: وقتي حضرت عيسي در آغوش مادرش مريم لب به سخن گشود و خود را معرفي کرد سخنان او مورد شک و ترديد قرار گرفت اول اينکه وقتي حضرت عيسي‌(ع) گفت که «من بنده و عبد خدا هستم» بعضي‌ها ترديد کردند که عيسي بنده خدا نيست بلکه او فرزند خداست و اين گروه به تثليت قائل شدند مثل مسيحيان که معتقد به پدر، پسر و روح‌القدوس هستند.

نماينده ولي‌ فقيه در لرستان خاطرنشان کرد: بعضي از افراد هم در برابر اين گفته‌هاي حضرت عيسي(ع) غلو کردند و گفتند حضرت عيسي همان خداست و اين در حالي است که قرآن مي‌فرمايد عيسي فرزند مريم است و رسول خداست.

آرشیو اخبار