آیت الله سید احمد میرعمادی جمعه ۲۴ فروردین در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم آباد با سفارش همگان به تقوای الهی اظهار داشت: تقوا بازدارنده انسان از گناه است.

وی ادامه داد: یکی از یاران امام صادق(ع) به ایشان گفت مرا نصیحت کن؛  امام فرمود: تو را به چهار جمله سفارش می کنم؛  نخست بدان انسان دروغگو مروت و مردانگی ندارد پس دروغ نگو، دوم بدان انسان حسود آسایش و آرامش ندارد پس حسود نباش، سوم انسان مغرور و متکبر دوستی و رفاقت ندارد پس مغرور نباش، چهارم انسان بد اخلاق آقایی و سروری ندارد اگر می خواهی آقایی کنی خوش اخلاق باش.

بعثت پیامبر بزرگترین واقعه دینی و الهی است که منشاء تحول عظیمی در زندگی بشر شده

خطیب جمعه خرم آباد با اشاره به شنبه ۲۷ رجب سالروز بعثت پیامبر گرامی اسلام، گفت: بعثت پیامبر بزرگترین واقعه دینی و الهی است که منشاء تحول عظیمی در زندگی بشر شده است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه خداوند پیامبر را به عنوان آخرین پیامبر و اسلام را به عنوان کامل ترین دین و قرآن را به عنوان آخرین کتاب آسمانی قرار داد تا سعادت بشریت برای همیشه تامین شود؛ بعثت منشاء سعادت ابدی بشریت است، تصریح کرد: مسئله لعثت پیامبر آنقدر اهمیت دارد که امام علی(ع) در خطبه های گوناگون نهج البلاغه به عظمت، برکت و آثار آن پرداخته است.

 فلسفه بعثت رساندن انسان ها به کمال اخلاق بوده است

وی با تاکید بر اینکه وقتی به اهداف بعثت پیامبر نگاه می کنیم متوجه عظمت این رخداد تاریخی می شویم، افزود: مهم ترین هدف بعثت دعوت مردم به توحید و خداپرستی بوده است؛  هدف از بعثت پیامبر مسئله مبارزه با طاغوت، ظلم و ستم و استکبار بوده است؛  پیامبر مبعوث شد تا انسان را از ظلم و ستم، جهالت و ظلالت نجات دهد؛ این ها مفاهیم بزرگی هستند که اگر بعثت نبود بشریت به این معانی بلند دست نمی یافت.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه تعلیم و تربیت و تزکیه انسان هدف بعثت بوده است، اظهار داشت: پیامبر مبعوث شد تا عدالت در جامعه برقرار شود و قسط و عدل در جامعه حاکم شود؛  فلسفه بعثت رساندن انسان ها به کمال اخلاق بوده است تا عقاید انسان ها را اصلاح کند و رفتار آن ها را متعالی سازد.

آیت الله میرعمادی یادآور شد: امروز علی رغم تمام پیشرفت هایی که انسان ها پیدا کرده اند اما به دلیل دور شدن از بعثت و فلسفه آن، گرفتار مشکلات عدیده ای شده اند.

بشریت گرفتار جاهلیت مدرن و جاهلیت قبیلگی شده است

وی با بیان اینکه امروز بشریت به دلیل دور شدن از فلسفه بعثت گرفتار جاهلیت مدرن و جاهلیت قبیلگی شده است، تصریح کرد: سردمدار جاهلیت مدرن استکبار جهانی است و سردمدار جاهلیت قبیلگی آل سعود و برخی کشورهای عربی هستند.

خطیب جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه امروز برخی از سران کشورهای عربی با پول و ثروت بی اندازه در کنار قدرت های استکباری قرار گرفته اند تا استکبار به مردم مسلمان سوریه حمله کند، یعنی کشور مدعی اسلامی در کنار استکبار برای سرکوب مسلمانان محیا می شود، افزود: عربستان با پول و ثروت مسلمانان پیشرفته ترین سلاح نظامی را از استکبار جهانی تهیه می کند تا مردم مسلمان یمن را بمباران کند.

مثلث شوم آمریکا، رژیم صهیونیستی و آل سعود باعث بی ثباتی منطقه شده اند

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه امروز یک مثلث شوم در منطقه به وجود آمده که عامل بی ثباتی منطقه است؛  آن مثلث شوم آمریکا، رژیم صهیونیستی و آل سعود است، اظهار داشت: این ها مثلث شومی هستند که باعث بی ثباتی منطقه شده اند، ریشه ناآرامی ها و درگیری ها در منطقه این مثلث شوم است.

وی ادامه داد: امروز آمریکا به ولیعهد احمق عربستان می گوید پول بده تا من مسلمانان را سرکوب کنم. آیا این درد نیست؟ این مصیبت نیست؟

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه جاهلیت قبیلگی برای سرکوب مسلمانان در خدمت جاهلیت مدرن قرار گرفته است، این امر ناشی از سیاست غلط آل سعود است، افزود: اما ما یک خدای حکیم و قادر و متعال داریم که دل های مسلمانان و قلوب آن ها را بیدار کرده، به فضل الهی این اتحاد شوم آمریکا و عربستان باعث اتحاد امت اسلامی خواهد شد؛ با بصیرت و اتحاد مسلمانان شاهد نابودی رژیم آل سعود در منطقه خواهیم بود.

مصادیق جاهلیت مدرن در انگلستان و کشورهای غربی

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه در انگلستان روز سوم آوریل مصادف با ۱۴ فروردین از سوی گروه های ضد اسلامی به عنوان روز تنبیه یک مسلمان نامگذاری شده است، تصریح کرد: اعلام کرده اند هرکسی این روز یک مسلمان را اهانت کند یا مجازات و تنبیه کند، امتیاز می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: در سوم آوریل در برخی کشورهای غربی و انگلستان شاهد اهانت به مسلمانان بودیم، حتی اسیدپاشی کردند. این یعنی جاهلیت مدرن،  این موضوع نشانه اسلام هراسی غرب است و از بیداری اسلامی می ترسند.

خطیب جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه پشت پرده اسلام هراسی، آمریکا و انگلیس و رژیم صهیونیستی هستند، گفت: امروز نیازمند به بیداری اسلامی هستیم. نیازمند به هوشیاری و بصیرت مسلمانان هستیم. غفلت باعث می شود جنگ افروزی در منطقه شکل بگیرد.

وی تصریح کرد: آمریکا و عربستان برای تثبیت قدرت خود به دنبال جنگ افروزی هستند؛ اما چندین سال مقاومت مردم سوریه نشان از آن دارد که پیروزی از آن مسلمانان است.

ارتش با اقتدار در همه صحنه ها نقش آفرینی می کند

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود به چهارشنبه ۲۹ فروردین و روز ارتش اشاره کرد و اظهار داشت: روز ارتش روز بزرگداشت حماسه آفرینی دلاورمردانی است که از ابتدای پیروزی انقلاب تا به امروز فداکاری کردند و وفادار به نظام بودند.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه ارتش با اقتدار در همه صحنه ها نقش آفرینی می کند و نقش ارتش در دفاع مقدس بر کسی پوشیده نیست، تصریح کرد: امروز خدا را شاکریم که از یک ارتش خوب، یک سپاه نیرومند و یک بسیج فداکار و شجاع برخورداریم.

وی با تاکید بر اینکه امروز به برکت توانمندی نیروهای مسلح ایران اسلامی قدرتمند در منطقه نقش آفرینی می کند، افزود: هیچ کشوری به اندازه ایران در منطقه نفوذ ندارد و همین اقتدار نیز باعث استیصال دشمنان شده است.

آرشیو اخبار