آیت الله سید احمد میرعمادی جمعه ۳۱ فروردین در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم آباد ضمن سفارش همگان به تقوا اظهار داشت: تقوا کلید صلاح و پاکی است.

وی افزود: امام علی(ع) می فرماید «تقوا موجب پاکی و درستی انسان، ذخیره و اندوخته ای برای انسان در روز قیامت و وسیله رهایی از هر نوع هلاکت و نابودی است».

امام حسین(ع) بزرگترین پاسدار اسلام است

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه حلول ماه شعبان و اعیاد شعبانیه را به محضر امام زمان(عج) و رهبر معظم انقلاب تبریک می گوییم، تصریح کرد: سوم ماه شعبان روز ولادت امام حسین(ع) است،  امام حسین(ع) اسوه جهاد فی سبیل الله،  الگوی جهاد و بزرگترین پاسدار اسلام است، امام حسین با جان نثاری، ایثار و گذشت در راه دین و ارزش های الهی الگویی برای تمام مجاهدان، رزمندگان و آزادگان جهان است.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه این روز را به عنوان روز پاسدار نامگذاری کرده اند و بسیار مناسبت ارزشمندی است، گفت: روز پاسدار روز بزرگداشت جان نثاری ها و ایثار پاسداران در راه اسلام و انقلاب است؛  روز بزرگداشت رشادت کسانی است که با اسوه قرار دادن امام حسین(ع) در راه ارزش های متعالی اسلام ایستادگی کردند؛ روز بسیار بزرگ و با عظمتی است.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از بدو تاسیس تا کنون کارنامه درخشان و پرافتخاری در عرصه های گوناگون نظامی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی داشته است

وی با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از بدو تاسیس تا کنون کارنامه درخشان و پرافتخاری در عرصه های گوناگون نظامی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی داشته و این افتخار بر ملت ایران پوشیده نیست، تصریح کرد: سپاه در عرصه جهاد و شهادت پیشتاز مقاومت و ایستادگی بوده است؛  ۸ سال دفاع مقدس و رزم پاسداران بر کسی پوشیده نیست.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه امروز سپاه با تولید انواع تجهیزات نظامی به مرحله خودکفایی رسیده است، سلاح های سبک و سنگین و حتی موشک های دوربرد و پهباد، افزود: این پیشرفت رعب و وحشت در دل استکبار انداخته و استکبار از این پیشرفت وحشت دارد.

نقش سپاه در مهار فتنه ها، آشوب ها و اغتششات داخلی و خارجی

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه سپاه در عرصه سازندگی و پیشرفت و آبادانی بزرگترین پروژه های کشور را به نحو احسن به اتمام و اکمال رسانده است و امروز با طرح های محرومیت زدایی در کنار مردم قرار گرفته و شریک درد مردم است و برای آبادانی روستاها و راحتی مردم تلاش می کند، اظهار داشت: در لرستان نیز سپاه الگویی از پیشرفت و آبادانی را در ۶ دهستان ظرف مدت دو سال نشان می دهد.

وی با بیان اینکه سپاه به عنوان یک نیروی انقلابی با روحیه جهادی و با درک مقتضیات در تمام عرصه ها به دفاع و پاسداری از انقلاب پرداخته است، تصریح کرد: نقش سپاه در مهار فتنه ها، آشوب ها و اغتششات داخلی و خارجی بر کسی پوشیده نیست.

خطیب جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه استکبار جهانی، رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای اروپایی و عربستان گروه های تکفیری و تروریستی را در منطقه به وجود آوردند اما سپاه این گروه های تروریستی را سر جایشان نشاند؛ فتنه را برملا و خاموش کرد؛ حضور سپاه توانست فتنه داعش را جمع کند، گفت: استکبار به خوبی می داند که سپاه توانسته طومار داعش و تروریست ها را برای همیشه در هم بپیچد و ان شاءالله دیگر اثری از آن نباشد.

آیت الله میرعمادی خاطرنشان کرد: امروز سپاه محور مقاومت اسلامی است و این مولود انقلاب با ایمان، ایثار و فداکاری در راه انقلاب ایستاده است.

جانبازان ما به حضرت ابوالفضل(ع) اقتدا کردند

وی در بخش دیگری از سخنان خود به شنبه چهارم شعبان ولادت حضرت ابوالفضل(ع) و روز جانباز اشاره کرد و اظهار داشت: مهم ترین ویژگی حضرت ابوالفضل(ع) ولایتمداری، بصیرت، شهامت و شجاعت است و جانبازان ما به حضرت ابوالفضل(ع) اقتدا کردند و از زندگی ایشان درس گرفتند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه جانبازان ما با ولایتمداری، شهامت و شجاعت سند زنده ای برای حقانیت نظام هستند،  جانبازان اسطوره های صبر و مقاومت هستند و به آنها افتخار می کنیم، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب بزرگ جانباز انقلاب اسلامی ایران است و این شخصیت الهی جزو جانبازان عزیز است؛ جانبازان ما دو افتخار دارند نخست حضرت ابوالفضل(ع) بزرگ جانباز کربلا و دوم رهبر معظم انقلاب بزرگ جانباز انقلاب.

امام سجاد(ع) پیام آور قیام عاشورا، سید عابدان و زینت عبادت گران است

آیت الله میرعمادی همچنین ضمن تبریک پنجم شعبان سالروز ولادت امام سجاد(ع) خاطرنشان کرد: امام سجاد(ع) پیام آور قیام عاشورا، سید عابدان و زینت عبادت گران است؛ باید از ایشان درس بگیریم،  درس پیام رسانی انقلاب.

وی افزود: انقلاب نیاز به پیام رسان دارد همچنان که نهضت کربلا پیام رسان داشت؛ توصیه می کنم صحیفه سجادیه که سبک زندگی معنوی را ترسیم کرده بخوانید و در زندگی به کار بگیرید.

حادثه طبس معجزه ای برای حقانیت ایران و اثبات قدرت پوشالی آمریکا بود

خطیب جمعه خرم آباد با اشاره به چهارشنبه پنجم اردیبهشت سالروز شکست حمله نظامی آمریکا به ایران در طبس گفت: حادثه شکست مفتضحانه آمریکا معجزه الهی بوده است؛ باید آن را بزرگ بشماریم.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه شکست آمریکا در طبس شکست بزرگی بوده است و آمریکایی ها اعتراف می کنند هیچ شکستی مانند شکست طبس نداشته اند، تصریح کرد: آمریکایی ها با تجهیزات کافی و کامل آمدند که گروگان های لانه جاسوسی آمریکا را آزاد کنند اما شن های طبس چشمان آن ها را کور کرد و آنان را ذلیل و خوار کرد.

وی با تاکید بر اینکه خداوند متعال پشتیبان ملت ایران است، افزود: حادثه طبس معجزه ای برای حقانیت ایران و اثبات قدرت پوشالی آمریکا بوده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه امروز بعد از ۳۸ سال از حادثه طبس، اقتدار ایران بیشتر شده و ضعف و سستی آمریکا هم بیشتر شده است، گفت: حمله موشکی آمریکا به سوریه رسوایی دیگری برای آن ها و موجب استحکام جبهه مقاومت اسلامی شد، این ها از آیت ها و نشانه های الهی است.

آرشیو اخبار