آیت الله سید احمد میرعمادی چهارم خردادماه در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم آباد با سفارش همگان به تقوای الهی اظهار داشت: یکی از نشانه های اهل تقوا شب زنده داری و بیدار ماندن در هنگام سحر است.

ماه رمضان فرصتی برای شب زنده داری و درک فضیلت سحر

وی تصریح کرد: امام صادق(ع) می فرماید «شب زنده داری شعار پرهیزکاران و شیرینی مقربان درگاه الهی است، پس ای مردم چشمان تان را در شب بیدار نگه دارید و پاهایتان را برای عبادت و قیام برای خدا آماده کنید و شب را به عبادت بپردازید».

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه ماه رمضان یک فرصت است، فرصتی برای شب زنده داری و درک فضیلت سحر، تصریح کرد: از سحر استفاده کنید، به ویژه دعای سحر را بخوانید. این دعا یک دعای بسیار معتبر است و نام اعظم در آن بسیار است.

آیت الله میرعمادی خاطرنشان کرد: در دعای سحر ۴۴ مرتبه «اللَّهُمَّ إِنِّی أَسْأَلُکَ» میگوییم یعنی خدایا ما از تو درخواست می کنیم، حاجت ما چیست؟ «فأجِبْنی یا الله»،  خدایا ما را اجابت کن و نگاهی به ما داشته باش.

ویژگی های منحصر به فرد حضرت خدیجه(س)

وی در بخش دیگریی از سخنان خود به دهم ماه رمضان و سالروز وفات بزرگ بانوی اسلام حضرت خدیجه(س) اشاره کرد و اظهار داشت: این بانوی گرامی ویژگی های منحصر به فردی دارد، به پیامبر ایمان آورد در روزی که هیچکس به او ایمان نیاورده بود، تمام مالش را به پیامبر بخشید در روزی که پیامبر چیزی نداشت، برای او دختری آورد که کوثر است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد یادآور شد: جبرئیل امین بر خدیجه(س)  سلام فرستاد، این بانو برای زنان ما الگو است.

با احسان و بخشش کاری کنیم که از پاداش الهی بهره مند شویم چراکه نخستین کسانی که وارد بهشت می شوند نیکوکاران هستند

آیت الله میرعمادی با اشاره به نیمه ماه رمضان سالروز ولادت امام حسن مجتبی(ع)، گفت: خورشید امامت در نیمه رمضان طلوع کرد و خانه رسول خدا نورانی شد.  این روز، روز اکرام و آغاز هفته احسان و نیکوکاری نامگذاری شده است.  

وی با بیان اینکه در ماه رمضان همه بندگان چشمشان به خداست تا رحمت و لطف او شامل حالشان شود،  اما چشم عده ای از افراد جامعه به دستان سخاوتمندانه شماست، محرومان را فراموش نکنیم، تصریح کرد: خدا برای محسنین و نیکوکاران پاداش فراوان در نظر گرفته است، با احسان و بخشش کاری کنیم که از آن پاداش الهی بهره مند شویم چراکه نخستین کسانی که وارد بهشت می شوند نیکوکاران هستند.

حزب الله لبنان نماد عزت و اقتدار اسلامی است

خطیب جمعه خرم آباد به پنجم خرداد سالروز پیروزی لبنان بر اسرائیل اشاره کرد و اظهار داشت: در سال ۱۳۶۱ وقتی اسرائیل جنوب لبنان را اشغال کرد، حزب الله به رهبری سید عباس موسوی آمد و با فداکاری و رشادت و جهاد، اسرائیل را شکست داد و زمین های جنوب لبنان را از اشغال پس گرفت؛ از آن پس حزب الله به عنوان قهرمان آزادسازی لقب گرفت.

آیت الله میرعمادی افزود: امروز این جوانان مومن و انقلابی به جایی رسیده اند که حزب الله نماد عزت و افتخار و اقتدار است؛  نماد عزت و اقتدار اسلامی است و این نتیجه مقاومت است.  

به زودی شاهد شکست راهبرد جدید آمریکا نیز خواهیم بود

وی همچنین به سخنان سخیف و توهین آمیز وزیر امور خارجه آمریکا نسبت به ایران که به اصطلاح خودشان راهبرد آمریکا در برابر ایران را مشخص کرده اند، اشاره کرد و تصریح کرد: این سخنان از یک جهت در خور تامل است؛ امروز کسانی که با بی حیایی و زیر پا گذاشتن تمام مسائل اخلاقی به میدان آمده اند و مثل سگ زوزه می کشند،  سخن از براندازی نظام و تغییر حکومت ایران می زنند.

انقلاب همانند خورشید می درخشد

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه از روز پیروزی انقلاب اسلامی ایران آمریکایی ها گیج بودند، از گیجی که درآمدند به دنبال از بین بردن انقلاب برآمدند و هرچه از دست شان برآمد انجام دادند، افزود: هر جنایتی که تصور کنید آمریکایی ها انجام دادند؛  حالا بعد از ۴۰ سال راهبرد جدیدی را طراحی کرده اند؛ اما بدانید با عنایت خدا به زودی شاهد شکست راهبرد جدید آمریکا نیز خواهیم بود.

آیت الله میرعمادی با طرح این سوال که چرا آمریکا عصبانی شده است؟ چرا ناراحت است و تند مزاج شده؟ گفت: چون انقلاب همانند خورشید می درخشد، مقاومت اسلامی شکل گرفته و انقلاب نفوذ پیدا کرده است؛ امروز کاخ سفید باید بترسد و بلرزد.

مقاومت اسلامی تا زمانی که کاخ سفید را به کاخ سیاه تبدیل نکند دست از مقاومت بر نخواهد داشت

وی با تاکید بر اینکه ایران در دل ها نفوذ پیدا کرده است، حتی در کاخ سفید هم نفوذ کرده و نامه فوق سری و محرمانه رئیس جمهور آمریکا به کشورهای عربی را رهبر معظم انقلاب افشا می کند، ادامه داد: رئیس جمهور و وزیر امور خارجه آمریکا بدانند، مقاومت اسلامی تا زمانی که کاخ سفید را به کاخ سیاه تبدیل نکند دست از مقاومت بر نخواهد داشت.

خطیب جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه راهبرد ما همان سخنان مهم و حکیمانه رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام است، اظهار داشت: رهبری حجت را در همه بخش ها تمام کردند؛ مخصوصا در مورد برجام مطالب بسیار کلیدی و حساسی را مطرح کردند،  سخنان رهبری منشور راهبردی تداوم برجام است.

برجام اروپایی با شروط هفت گانه رهبری باید ادامه یابد

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه اگر برجام بخواهد ادامه یابد منشور سخنان رهبری باید مدنظر باشد، تصریح کرد: برجام اروپایی با شروط هفت گانه رهبری باید ادامه یابد.

با بیان واقعیت ها از سوی رهبری مسیر آینده کشور مشخص شد

وی با تاکید بر اینکه این شروط هفتگانه رهبری برای برجام باید فصل الخطاب همه مسئولان باشد و همه این سخنان را مدنظر قرار دهند، خاطرنشان کرد: با بیان واقعیت ها از سوی رهبری مسیر آینده کشور مشخص شد؛ ما سر سازش و تعاملی با آمریکا نمی توانیم داشته باشیم، با اروپا دعوا نداریم اما اروپا باید صداقت و استقلال خود را نشان دهند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه در مسائل داخلی نیز راه برون رفت از مشکلات تکیه بر توان داخلی است، سرمایه های انسانی، طبیعی و سرزمینی فراوانی داریم که باید از آنها استفاده کنیم، یادآور شد: ۴۰ نکته اساسی رهبر معظم انقلاب را علما، روحانیت، اساتید دانشگاه و رسانه ها تبیین و روشنگری کنند.

 

آرشیو اخبار