آیت الله سید احمد میرعمادی 15 تیرماه در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلا الغدیر این شهر در سخنانی با سفارش همگان به تقوای الهی اظهار داشت: تقوا طلب حلال و توشه برای آخرت است.

اساتید و روحانیت حلال مشکلات فرهنگی و دینی مردم باشند

وی با اشاره به سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) و تسلیت شهادت این امام بزرگوار عنوان کرد: عصر امام صادق(ع) عصر شکوفایی معارف اهل بیت عصمت و طهارت بوده است و ایشان از هر فرصتی که پیش آمده بود در جهت بسط و گسترش مکتب اهل بیت استفاده کرد و شاگرد پرورش داده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه در یک جلسه چهار هزار نفر «قال صادق» می گفتند تصریح کرد: از دریای بیکران شخصیت امام صادق(ع) دو درس باید گرفت، یکی از حیات علمی ایشان باید درس گرفت و دیگری از شخصیت اجتماعی این امام بزرگوار باید درس بگیریم.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه شخصیت علمی امام صادق(ع) حلال مشکلات و معضلات فکری، فرهنگی و دینی مردم بوده است تصریح کرد: حوزه های علمیه، دانشگاهها، اساتید، علما و روحانیت حلال مشکلات فرهنگی و دینی مردم باشند.

وی با اشاره به شخصت اجتماعی امام جعفرذ صادق(ع) بیان داشت: ایشان شخصیتی بودند که همیشه به فکر محرومین و نیازمندان بودند و روزها درس می گفتند و شب ها به فقرا سرکشی می کردند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد تاکید کرد: در این راستا در روز شهادت، عزای امام صادق(ع) با شکوه و با عظمت برگزار شود.

ایستادگی ملت ایران در ۸ سال دفاع مقدس

آیت الله میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز انعقاد پیمان «سعد آباد» در زمان رضا خان و استعمار انگلیس بیان داشت: این پیمان بین کشورهای ایران، ترکیه، افغانستان و عراق منعقد شد و پیمانی بود که در راستای تامین منافع استعماری دولت انگلیس منعقد شد.

وی با بیان اینکه دولت انگلیس قراردادی استعماری را تنظیم کرد که در ظاهر زیبا بود و چهار کشور آن را امضا کردند گفت: نتیجه آن این بود که بخشی از خاک ایران به کشورهای همسایه داده شد و کوههای آرارات به ترکیه داده شد و نیمی از شط العرب به عراق داده شد.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه به این دلیل به این پیمان ها در نماز جمعه اشاره می کنیم تا از آنها درس بگیریم گفت: این پیمان ها بر اساس منافع کشورهای غربی و اروپایی است.

آیت الله میرعمادی تاکید کرد: در هشت سال دفاع مقدس عراق می خواست که با پشتوانه غرب قسمت اعظمی از خاک ایران را بگیرد و این در حالیست که مردم در سایه انقلاب هشت سال استقامت کردند و اجازه ندادند یک وجب از خاک میهن اسلامی به دست دشمن بی افتد.

ایجاد شکاف در جامعه نقشه دشمن است

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ۱۸ تیرماه سالروز قائله آشوب و اغتشاش در تهران بیان داشت: مردم در تاریخ ۲۳ تیرماه با آگاهی و بصیرت پاسخ آنها را دادند و آشوبگران را سرجایشان نشاندند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه یکی از برنامه های طراحی شده دشمن ایجاد آشوب، شورش، اعتراض و اعتصاب در کشور است ادامه داد: دشمن با آشوب و اغتشاش می خواهد در جامعه شکاف ایجاد کند و در این راستا باید همه ما مراقبت کنیم که زمینه این امر فراهم نشود.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه سیاست امروز دشمن فشار از بیرون و اعتراض از درون است گفت: اما ملت ایران بیدار است و هیچ گاه نمی توانند به این امر دست پیدا کنند.

وی با اشاره به بحث کشته سازی، مظلوم نمایی و بزرگنمایی مشکلات از سوی دشمنان در کشور بیان داشت: چاره مقابله با این امر حضور آگاهانه مردم در صحنه است.

سخنان احمقانه و ناشیانه رئیس جمهور آمریکا

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در ادامه سخنان خود با اشاره به موضع گیری صریح و قاطع رئیس جمهور در برابر آمریکا و رژیم صهیونیستی عنوان کرد: رئیس جمهور آمریکا اعلام کرده که تا چند ماه دیگر اجازه نمی دهیم نفت ایران صادر شود و صادرات نفت ایران را به صفر می رسانیم.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه این حرف رئیس جمهور آمریکا یک حرف احمقانه و ناشیانه بوده است ادامه داد: رئیس جمهور ایران در مقابل این سخنان رئیس جمهور آمریکا موضع گیری قاطعی کرد و این امر نشان داد که دولت و ملت با تبعیت از رهبری در برابر زورگویی آمریکا ایستاده است.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور آمریکا هنوز مردم ایران و سیاست های نظام را نشناخته و تازه کار است تصریح کرد: ملت ایران ۴۰ سال تجربه دارد و پاسخ ایران به دشمنان همیشه مقتدرانه، هوشمندانه و مناسب بوده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه رئیس جمهور آمریکا گوشش را باز کند و اگر نفت ایران از تنگه هرمز صادر نشود نفت هیچ کشوری از این تنگه صادر نمی شود تصریح کرد: رئیس جمهور آمریکا توانمندی های دریایی و قایق های تندرو ایران را یادش رفته؟ بچه های دریا دلی که با قایق های تندرو بلایی سر آمریکا آورند که لباس خود را نجس کردند را یادش رفته؟

حجاب نماد غیرت زن و مرد مسلمان است

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه این حرف های پوچ رئیس جمهور آمریکا برای ایجاد جو روانی است گفت: ما قدرت، اقتدار، سیاست و توانمندی داریم و باید وحدت خود را حفظ کنیم و هوشیاری خود را حفظ کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ۲۱ تیر سالروز قیام خونین مسجد گوهرشاد و روز ملی حجاب و عفاف عنوان کرد: حجاب نماد غیرت زن و مرد مسلمان است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد بیان داشت: ما شاهد رواج بدحجابی و بی حجابی در جامعه هستیم و زنان و مردم مومن و متدین باید هوشیار باشند.