آیت الله سید احمد میرعمادی 23 شهریورماه در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم آباد ضمن سفارش به تقوا اظهار داشت: نشانه اهل تقوا اشک ریختن در مصائب اهل بیت(ع) است.

وی تصریح کرد: دو اشک انسان را از آتش جهنم نشان می دهد؛ اشکی که برای امام حسین(ع) ریخته می شود و دوم اشکی که از خوف خدا در دل شب ریخته شود.

عزاداری ها و اشک ریختن ها آثار و برکات فراوانی دارد

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه این روزها قدر این اشک ها را بدانیم، قدر این ناله ها را بدانیم؛ افزود: ماه محرم فصل عزای سیدالشهدا و یاران با وفای اوست، همه شهرها سیاهپوش و همه مردم عزادار هستند؛ در مجلس عزای امام حسین شرکت می کنید، خدا به همه شما اجر بدهد، این عزاداری خیلی قیمت دارد.

عزاداری در سوگ سیدالشهدا(ع) دل های ما را به مظلوم کربلا پیوند می زند و عامل پیوند محکم عاطفی بین ما و مظلوم کربلا است

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه این عزاداری ها و اشک ریختن ها آثار و برکات فراوانی دارد، گفت: علاوه بر ثواب اخروی که بهشت بر او واجب می شود، این عزاداری دل های ما را به مظلوم کربلا پیوند می زند و عامل پیوند محکم عاطفی بین ما و مظلوم کربلا است.

وی با بیان اینکه از همه بالاتر این عزاداری ها باعث بقای اسلام و مکتب اهل بیت است، تصریح کرد: مکتب اهل بیت اگر امروز زنده است به برکت خون سیدالشهدا است؛ این عزاداری ها تولی و تبری است، اعلام ولایت است، نشان دادن ولایتمداری است، اعلام برائت از دشمنان و ظالمان است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه خیمه های عزاداری محل اعلام برائت از دشمنان است، افزود: مجالس عزاداری باید مجالس آگاهی بخشی باشد؛ باید معرفت ما بالا برود؛ باید محل بصیرت افزایی باشد.

آیت الله میرعمادی خاطرنشان کرد: نتیجه عزاداری سیدالشهدا معرفت و بصیرت است.

وی ادامه داد: روزهای تاسوعا و عاشورا در پیش است و هفته آینده شور عزا و شعور حسینی به نمایش گذاشته می شود؛ انشاءالله عزای سیدالشهدا را همه شرکت کنند و بهره ای ببرند.

حمله موشکی سپاه به مقر تروریست ها نشانه تسلط، اقتدار و اشراف اطلاعاتی نیروهای مسلح

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود به حمله موشکی سپاه به مقر تروریست ها در اقلیم کردستان به تلافی تعرضات پی درپی گروهک تروریست حزب دموکرات کردستان عراق به مرزهای غربی کشور اشاره کرد و گفت: این حمله موشکی، حادثه ای مهم و درس آموز بوده است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه این حمله موشکی نشانه تسلط، اقتدار و اشراف اطلاعاتی نیروهای مسلح ما از موقعیت های تروریست ها و دشمنان متجاوز است، تصریح کرد: مرزداران ما کاملا از اشراف اطلاعاتی برخوردار هستند؛ این حمله موشکی به دشمنان فهماند اگر تجاوز و تعدی می کنند و ایران صبر می کند، صبر هم اندازه ای دارد و یک روزی پاسخ دندان شکن می دهد.

پاسخ ایران به هر تجاوزی کوبنده و دقیق است

وی با تاکید بر اینکه دشمنان بدانند که نباید از خویشتن داری ایران سوء استفاده کنند، افزود: حمله موشکی سپاه به محل حزب دموکرات درس بزرگی به دشمنان داده است که پاسخ ایران به هر تجاوزی کوبنده و دقیق است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد یادآور شد: این یک هشدار جدی به آمریکا و رژیم صهیونیستی بود، هشدار به اقلیم کردستان بود، که حواسشان جمع باشد، اگر ایران بخواهد پاسخ بدهد پاسخ بنیان کن خواهد داد.

فتنه گری بیگانگان در بصره عراق

آیت الله میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در آستانه برگزاری کنگره عظیم پیاده روی اربعین شاهد فتنه گری بیگانگان در بصره عراق بودیم، اظهار داشت: مردم عراق به ویژه مردم بصره به دلیل کمبود آب و برق و ... اعتراضاتی داشتند و چند روزی ادامه یافت اما در این میان فتنه گران اقدام ابلهانه ای انجام دادند و آن حمله به کنسولگری ایران بود.

وی با بیان اینکه عناصر نفوذی آمریکایی و سعودی و بعثی چنین اقدام ناشیانه ای کردند، اما این اقدام سازماندهی شده و برنامه ریزی شده بود، تصریح کرد: تلاش کردند بتوانند روابط حسنه ایران و عراق را به هم بریزند؛ خیلی تلاش کردند جنگ شیعه و سنی را در عراق راه بیاندازند و نشد، آمدند جنگ شیعه با شیعه را راه انداختند.

نفوذی ها در تظاهرات مردم بصره نفوذ کردند تا روابط را به هم بزنند و پیاده روی اربعین را تحت الشعاع قرار دهند

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه مردم بصره شیعه هستند و اکثرا حشدالشعبی هستند، افزود: نفوذی ها در تظاهرات مردم نفوذ کردند تا روابط را به هم بزنند و پیاده روی اربعین را تحت الشعاع قرار دهند؛ این کنگره عظیم را به هم بریزند.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه باید هوشیار باشیم، مبادا در زمین دشمن بازی کنیم؛ آمریکا، سعودی ها و بعثی ها در حادثه بصره نقش مستقیم داشتند، کنسولگری آمریکا در عراق نقش مستقیم در این حادثه داشته و هدف شان این بود بین ایران و عراق اختلاف و کینه بیاندازند که با هوشیاری مردم بصره و ایران خنثی شد، گفت: مردم بصره آمدند کنسولگری جدید ایران را آب و جارو کردند.

وی خاطرنشان کرد: ضمن محکوم کردن این اقدام زشت و پلید آمریکایی، از دولت عراق می خواهیم عاملین حادثه را شناسایی و محاکمه کند.

اشتیاق پوتین برای دیدار با رهبر معظم انقلاب

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود به نشست سه جانبه ترکیه، روسیه و ایران و دیدار روسای جمهور روسیه و ترکیه با رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: علاقمندی پوتین رئیس جمهور روسیه برای ملاقات با مقام معظم رهبری مشهود بود؛  کسانی که در آن جلسه بودند اظهار کرده اند که کاملا مشهود بوده؛ رئیس جمهور روسیه تمام هم و غم و علاقه و اشتیاقش این بود که هرچه سریعتر برای دیدار با رهبری شرف یاب شود،  این خیلی مهم است.

سه کشور ایران، روسیه و ترکیه اگر با هم باشند می توانند از حضور نامشروع آمریکا در منطقه و سوریه جلوگیری کنند

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه نکته دیگر خود این اجتماع است، پیامش این است که یک محور جدیدی علیه غرب و آمریکا در ایران شکل گرفته است، تصریح کرد: این محور جدید می تواند آمریکا را به زانو دربیاورد و فشار اقتصادی آمریکا را از بین ببرد.

وی با تاکید بر اینکه سه کشور ایران، روسیه و ترکیه می توانند دلار را از مبادلات اقتصادی حذف کنند، می تونند محور مقاومت را تقویت کنند،  می توانند در منطقه و در سطح بین المللی نقش آفرینی کنند، افزود: اگر این سه کشور با هم باشند می توانند از حضور نامشروع آمریکا در منطقه و سوریه جلوگیری کنند.

آرشیو اخبار