آیت الله سید احمد میرعمادی 13 مهرماه در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم آباد ضمن سفارش به تقوا اظهار داشت: اولین گام برای تقوا محاسبه نفس است.

وی تصریح کرد: امام سجاد(ع) در حدیثی فرمود «انسان پیوسته در خیر و خوبی است مادامی که در وجودش سه صفت وجود داشته باشد، نخست آنکه یک واعظ درونی داشته باشد که دائما او را نصیحت و پند دهد، دوم همت بلند در محاسبه نفس داشته باشد، سوم اینکه تقوا و پرهیزکاری لباس او باشد».

امام سجاد(ع) خون شهدای کربلا را حفظ کرد

خطیب جمعه خرم آباد با اشاره به امروز جمعه بیست و پنجم محرم سالروز شهادت امام زین العابدین(ع) بنا به روایتی است، گفت: شهادت این امام همام را تسلیت می گویم؛ امام سجاد راوی و شاهد واقعه خون بار کربلا بوده است که پس از شهادت امام حسین(ع) خون شهدای کربلا را حفظ کرده است. ماهیت کثیف، ظلم و تجاوزگری بنی امیه را افشا نموده است.

آیت الله میرعمادی افزود: امام سجاد(ع) مردم پیمان شکن کوفه و نیرنگ بار شام را با خطبه های خود بیدار کرد؛ هم در شام و هم در کوفه امام سجاد توانست نهضت عاشورا را احیا کند و نگذارد خون امام حسین و یاران باوفایش در زمین کربلا باقی بماند.

وی با تاکید بر اینکه مهم ترین رسالت امام سجاد بعد از واقعه کربلا دو چیز بوده است، یکی دفاع از دین و حریم اهل بیت و دوم مسئله ابلاغ پیام نهضت حسینی ادامه داد: امروز می بینید بعد از ۱۴۰۰ سال از حادثه عاشورا، عاشورا برای ما زنده است؛ سرانجام امام سجاد در سال ۹۴ هجری قمری به دست هشام بن عبدالملک مسموم شدند و به شهادت رسیدند.

نیروی انتظامی نهادی برخواسته از دل مردم و خدمتگذار به آن ها

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اینکه امروز ۱۳ مهر ماه روز نیروی انتظامی است، اظهار داشت: نیروی انتظامی پاسدار امنیت و اقتدار کشور است. یک نیروی برخواسته از دل مردم، خدمت گذار مردم و همراه مردم در تمام صحنه ها است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه مسئولیت نیروی انتظامی بسیار گسترده است، در میان نیروها و مجموعه کسانی که در کشور خدمت می کنند هیچ نهادی به اندازه نیروی انتظامی وظیفه گسترده ندارد، تصریح کرد: اولا حفظ امنیت و اقتدار کشور بر عهده نیروی انتظامی است، صیانت از نظم و قانون، تامین آسایش عمومی و فردی جامعه، نگهبانی و پاسداری از دستاوردهای انقلاب از دیگر وظایف نیروی انتظامی است.

وی یادآور شد: این افتخاری است که نیروی انتظامی در انجام خدمت به مردم سربلند است، در تمام صحنه ها با افتخار و موفقیت عمل کرده است، از مقابله با اخلال گران نظم و امنیت، سوداگران مرگ گرفته تا مقابله با افراد شرور؛ نیروی انتظامی ۱۵ هزار شهید تقدیم کرده که بیش از ۵ هزار نفر از آن ها برای تامین امنیت کشور بوده است.

اجتماع بسیجیان حرکتی منسجم و امید بخش

خطیب جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری رزمایش اقتدار عاشورایی در کل کشور، در تهران اجتماع یکصد هزار نفری بسیجیان با حضور رهبر فرزانه انقلاب و در لرستان اجتماع ۲۵ هزار نفر بسیجی غیور اشاره کرده و گفت: این اجتماع یک حرکت منسجم و امید بخش بود. این رزمایش اعلام آمادگی بسیجیان برای مقابله با هر توطئه دشمن بود، چه توطئه اقتصادی و چه توطئه سیاسی و جنگ روانی.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه ما باید از ظرفیت بسیج استفاده کنیم، باید ظرفیت بسیج را باور کنیم. یک ظرفیت پایان ناپاذیر است، تصریح کرد: اعتقاد به بسیج و باور به ظرفیت بسیج حلال مشکلات است.

وی ادامه داد: ما عناصر پیش برنده کشور را در اختیار داریم، باید از این عناصر برای پیشرفت کشور استفاده کنیم. اولین عنصر عظمت ایران و ملت ایران است، دوم اقتدار ایران و قدرت دفاعی ایران است که توسط نیروهای مسلح به دست آمده است و سوم شکست ناپذیری و سازش ناپذیری ملت ایران است؛ ملت ایران ۴۰ سال سازش را قبول نکردند و زیر بار ذلت نرفتند.

دو موفقیت ایران در صحنه بین المللی

نماینده ولی فقیه در لرستان در بخش دیگری از سخنان خود به موفقیت های ایران در سطح بین الملل و ملی اشاره کرد و اظهار داشت: پاسخ قاطع و صریح موشکی سپاه به عملیات گروهک تروریستی در اهواز را در این هفته شاهد بودیم که این اقدام نشانه قدرت ایران و قدرت دسترسی ایران به تمام موقعیت های دشمن و تروریست ها است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه ایران تمام موقعیت های تروریست ها را دسترسی دارد و به راحتی می تواند آن ها را مورد هدف قرار دهد، تصریح کرد: این انتقام ضرب شستی بود برای تروریست ها که باعث امیدواری و دلگرمی مردم شد، اینگونه اقدامات غرور ملی را برمی انگیزد و مردم به این اقدامات خوشحال هستند؛ ما در راه تامین امنیت کشور با کسی تعارف نداریم، با کسی سازش نداریم، امنیت ما خط قرمز ماست.

وی موفقیت دوم ایران در این هفته را صدور رای دادگاه لاهه به نفع ایران و محکومیت آمریکا دانست و گفت: این محکومیت از این جهت مهم است که نشانه تایید حقانیت ایران بوده است، این رای ثابت کرد اقدامات آمریکا در تشدید تحریم اقتصادی ظالمانه بوده است، این رای و عکس العمل کشورها نشان داد آمریکا بار دیگر منزوی شد.

خطیب جمعه خرم آباد ادامه داد: برای اجرای این رای از سوی شورای امنیت سازمان ملل آمرکیا حق وتو دارد و تاکنون هفت بار دادگاه آمریکا را محکوم کرد ولی اجرایی نشد، اما مهم است اینکه یک نهاد بین المللی اقدامات ظالمانه آمریکا را تایید می کند، این یک موفقیت است.

اقتصاد ایران اگر درست مدیریت شود می توانیم اقتصاد سالمی داشته باشیم

آیت الله میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود به پایین آمدن نرخ ارز اشاره کرد و اظهار داشت: عده ای وقتی نرخ ارز بالا رفت جنس ها را گران کردند، احتکار کردند و حتی برخی رفتند جنس را از فروشگاه ها خریداری و در خانه احتکار کردند.

وی با بیان اینکه اقتصاد ایران اگر درست مدیریت شود می توانیم اقتصاد سالمی داشته باشیم، اگر سیاست های رهبری اعمال می شد امروز وضعیت بازار به این شکل نمی شد، اگر با مفسدان اقتصادی و دانه درشت ها برخورد قاطع قضایی می شد موضوع به اینجا منتهی نمی شد، تصریح کرد: با کسانی که میلیاردها دلار به بعضی از افراد می دهند تا اینکه مواد اولیه را وارد کنند و وارد نمی کنند باید برخورد شود، این افراد چه دست هایی در بالا دارند که می توانند این تسهیلات را بگیرند جای سوال است.

دستگاه قضایی باید با مفسدان اقتصادی برخورد کند و جواب مردم را بدهد

نماینده ولی فقیه در لرستان ادامه داد: برای یک جوان مومن حزب اللهی حاضر نیستند ۵۰ تا ۴۰ دلار دولتی بدهند تا فرد به زیارت کربلا برود اما ۵۰ میلیون دلار برای یک شخص داده می شود و هرجا که می خواهد مصرف می کند، دستگاه قضایی باید برخورد کند و جواب بدهد به مردم،  اگر آن ها را شناسایی نکرده اند دنبال کنند.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه چطور کسی می خواهد ویزا بگیرد باید ۴۰ دلار از بازار ثانویه بخرد اما برخی میلیون ها دلار ارز دولتی گرفته اند،  این ها فساد اقتصادی است، افزود: اگر بخواهیم مشکلات اقتصادی برطرف شود باید گردنه ها و ریشه های فساد و دانه درشت ها به جزای اعمال خود برسند،  مردم انتظار دارند قیمت ها کاهش یابد اما اینجا هم آنگونه که باید اقدام نمی شود.

آرشیو اخبار