آیت الله سید احمد میرعمادی 20 مهرماه در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم آباد ضمن سفارش همگان به تقوای الهی اظهار داشت: روزهای آغازین ماه صفر مصادف با ایام شهادت دختر سه ساله امام حسین(ع) حضرت رقیه است، هفتم ماه صفر نیز بنا به روایتی شهادت امام حسن مجتبی(ع) است.

شهادت حضرت رقیه سند ماندگار مظلومیت اهل بیت(ع) است

وی با بیان اینکه شهادت حضرت رقیه سند ماندگار مظلومیت اهل بیت عصمت و طهارت است، دختری که با تحمل سختی ها و صحنه های دلخراش در کودکی رسالت خود را انجام داد سندی بر مظلومیت امام حسین شد، شهادت این دختر سه ساله آنچنان تاثیری بر مردم شام گذاشت که مردم شام دچار تغییر و تحول شدند.

خطیب جمعه خرم آباد با اشاره به ۲۱ مهرماه سالروز تصویب لایحه ننگین کاپیتولاسیون در مجلس شورای ملی در زمان طاغوت بوده است، یکی از لوایحی که در زمان طاغوت تصویب شد این لایحه بود که زمینه سلطه بیگانگان بر کشور را فراهم کرد، گفت: امام بزرگوار ما از لایحه کاپیتولاسیون به عنوان سند بردگی یاد کرده است؛ یعنی عظمت مردم زیر سوال رفت و آمریکا سلطه ای بر کشور ما پیدا کرد.

لایحه کاپیتولاسیون عزت ملت ایران را از بین برد

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه عزت و عظمت ملت ایران با تصویب این قانون از بین رفت، تصریح کرد: اینکه حوادث را یادآور می شویم برای این است که درس عبرتی برای امروز باشد؛ ما فقط نقل تاریخی نمی کنیم بلکه می خواهیم از حوادث درس بگیریم.

هر نوع کنوانسیون یا قراردادهای بین المللی که به تعبیر رهبری دست پخت استکبار جهانی است قطعا منافع ملت ها در آن دیده نشده است

وی با تاکید بر اینکه امروز هم ممکن است لوایحی به مجلس برده شود، باید نمایندگان مجلس حواسشان جمع باشد، هر نوع کنوانسیون یا قراردادها و معاهدات بین المللی که به تعبیر رهبری دست پخت استکبار جهانی است قطعا منافع ملت ها در آن دیده نشده است، افزود: استکبار اگر قانونی می نویسد به نفع خود می نویسد، برای اینکه سلطه ای پیدا کنند و منافعشان در کشورهای دیگر تامین شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان ادامه داد: مجلس باید منافع ملی و قواعد دینی را در نظر بگیرد، از جمله قاعده نفی سبیل، هر قانونی که باعث سلطه بیگانگان بر کشور شود نباید تصویب شود.

در تصویب لوایح منافع ملی خود را در نظر بگیریم

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه قطعا فشار و جنگ روانی هست، دشمن تلاش می کند برای رسیدن به اهداف خود و منافعش کشورها را وادار کند که آن قانون را بپذیرد، ما باید حواسمان جمع باشد، اظهار داشت: در مجلس خودمان قانون مبارزه با پولشویی و تروریسم را تصویب کنید نه قانونی که آمریکا در آن نقش داشته را زیر بار برویم، باید ما منافع ملی خود را در نظر بگیریم.

اگر در مجلس قانونی تصویب شود که زمینه نفوذ و سلطه بیگانگان را فراهم کند قطعا نمایندگان مجلس باید در پیشگاه ملت پاسخگو باشد

وی با بیان اینکه اگر در مجلس قانونی تصویب شود که زمینه نفوذ و سلطه بیگانگان را بر کشور و بر ملت ایران فراهم کند قطعا نمایندگان مجلس باید در پیشگاه ملت پاسخگو باشد، تصریح کرد: دلسوزان ما و خیرخواهان و آن هایی که دلشان برای مردم می سوزد و شخص مقام معظم رهبری حجت را تمام کردند؛ نمایندگان باید حواسشان را جمع می کردند که مبادا زمینه سلطه و نفوذ را فراهم کنند، قطعا باید پاسخگوی تاریخ ایران اسلامی باشند.

خطیب جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود به ۲۳ مهرماه سالروز شهادت آیت الله اشرفی اصفهانی پنجمین شهید محراب که به دست منافقین کوردل به شهادت رسید اشاره کرد و گفت: ایشان از یاران انقلابی امام بود، شخصیت زاهد، سخت کوش و انقلابی که در محراب عبادت به شهادت رسید.

آیت الله میرعمادی تصریح کرد: امروز شکوه نماز جمعه به برکت خون شهیدان به ویژه شهدای محراب است؛ باید نسبت به آنچه ثمره خون شهیدان است اهتمام داشته و دستاورد آن ها را حفظ کنیم.

تاکید رهبر معظم انقلاب بر جایگاه جوانان

وی همچنین به سخنان رهبری در رزمایش باشکوه محمد رسول الله(ص) اشاره کرد و اظهار داشت: این سخنان بسیار مهم و امید بخش بوده است؛ نکته اساسی سخنان رهبری مربوط به جایگاه جوانان و نقش جوانان در کشور بوده است، نقش جوانان در پیروزی انقلاب، در جهاد نظامی دوران دفاع مقدس، در جهاد فرهنگی، در جهاد علمی، امروز هم نقش جوانان در جهاد اقتصادی را می بینیم.

جوانان مومن و انقلابی حلال مشکلات هستند

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه آنچه مهم بود تکیه روی جوانان مومن و انقلابی بوده است، این جوانان مومن و انقلابی حلال مشکلات هستند، تصریح کرد: پیشرفت کشور و رشد و تعالی و ترقی کشور به فعالیت جوانان مومن و انقلابی بستگی دارد؛ باید جوانان را باور کنیم، برای جوانان ارزش قائل شویم تا بتوانند در عرصه های گوناگون اجتماع ورود پیدا کنند.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه متاسفانه امروز جای جوانان در مدیریت اجرایی کشور کم است، خالی است، افزود: علی رغم اینکه قانون منع به کار گیری بازنشستگان را تصویب کردند و با وجود سرمایه های عظیمی مانند جوانان، کسی که ۱۰ سال است بازنشسته شده دوباره مدیریت کشور را در دست دارد که خسته و ناتوان است؛ گرچه تجربه دارد اما انرژی لازم ندارد.

مدیریت اجرایی نیازمند پویایی و نشاط و شادابی است

وی با اشاره به اینکه مدیریت اجرایی نیازمند پویایی و نشاط و شادابی است، نیاز به انرژی جوانان دارد، اظهار داشت: سخنان رهبری باید آویزه گوش همه باشد، جوانان می توانند و شایستگی برای حضور در عرصه اجتماع را دارند؛ اگر پیشرفت و ترقی می خواهیم داشته باشیم باید مسئولیت ها و مدیریت های اجرایی را به جوانان بسپاریم.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه باید به دنبال پیشرفت کشور باشیم، باید موانع پیشرفت را کنار بزنیم، اعتماد به نفس، استفاده از ظرفیت ها و توانمندی ایران باعث پیشرفت کشور است، تصریح کرد: ایران یک کشور پهناور است، از شمال تا جنوب و غرب تا شرق سرشار از منابع خدادادی و طبیعی و انسانی است، باید برای پیشرفت به این ظرفیت ها توجه کنیم.

ملت ایران اسلامی مظهر مقاومت در برابر آمریکا است

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه باید موانع پیشرفت را بشناسیم، اینکه امروز دشمن با تمام وجود مانع پیشرفت ماست را باید بپذیریم، برای ما درس است، رهبری در یکی از سخنان خود فرمودند هزینه سازش با آمریکا به مراتب بیشتر از هزینه مقاومت است، افزود: عربستان و ایران را در نظر بگیرید، عربستان مظهر سازش با آمریکا است در مقابل ملت ایران اسلامی مظهر مقاومت در برابر آمریکا است.

وی با اشاره به اینکه رسما ترامپ می گوید آل سعود همانند گاو شیرده است باید او را بدوشیم، تحقیرشان می کند، توهین می کند و سرمایه های آنان را می بلعد و در روز سخت از آنان دفاع نخواهد نکرد، ادامه داد: مقاومت باعث عزت و سربلندی و پیشرفت است؛ ملت ایران قطعا اجازه دخالت دشمن در امور کشور را نخواهند داد و ۴۰ سال مقاومت ما باعث سربلندی شده است.