آیت الله سید احمد میرعمادی 23 آذرماه در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر در سخنانی با سفارش همگان به تقوای الهی، اظهار داشت: تقوا در راس سفارش های معصومین(ع) است، امام حسن عسگری(ع) شیعیان را به چهار صفت سفارش می کند، اول: شیعیان زیاد به یاد خدا باشید، دوم: زیاد به یاد مرگ باشید، سوم: زیاد قرآن بخوانید و چهارم: زیاد بر پیامبر(ص) صلوات بفرستید.

نقش تاثیر گذار شهید مفتح در وحدت بین حوزه و دانشگاه

وی در ادامه با اشاره به ولادت با سعادت امام حسن عسگری(ع)، عنوان کرد: نگاهی به سیره عملی و الگوی امام حسن عسگری(ع) می تواند برای امروز جامعه ما و تقویت مبانی فرهنگی و ارزشی جامعه موثر باشد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌ جمعه خرم‌آباد، تاکید کرد: ما اگر بخواهیم مسائل دینی و فرهنگی در جامعه تقویت شود باید از سیره ائمه(ع) الگو بگیریم، در مسائلی مانند امر به معروف و نهی از منکر، مسائل اقتصادی و برخواسته از فرهنگ دینی ما مانند دوری از اسراف، قناعت و ... باید از زندگی امام حسن عسگری(ع) الگو بگیریم.

شهید مفتح یک شخصیت علمی، سیاسی، مبارز و انقلابی بوده است آیت الله میرعمادی با بیان اینکه باید وصیت ها و موعظه های این حضرت را عملی کنیم، که یک نمونه آن چهار سفارشی بوده که فرموده اند، افزود: امام حسن عسگری(ع) می فرماید که هر کس بر پیامبر(ص) صلوات بفرستد خداوند ۱۰ حسنه در پرونده او ثبت می کند.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به روز وفات حضرت فاطمه معصومه(ع)، بیان داشت: این حضرت، بانوی کرامت و عصمت است، کرامت این بانو بر کسی مخفی نیست، تقوا، عصمت، زهد و ... ایشان برای زنان جامعه ما الگو است و امام رضا(ع) فرمود هر کسی که معصومه(ع) را در قم زیارت کند، مانند این بوده که من را زیارت کرده است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌ جمعه خرم‌آباد با اشاره به شهادت آیت الله مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه نیز، عنوان کرد: شهید مفتح یک شخصیت علمی، سیاسی، مبارز و انقلابی بوده است، ایشان عالمی فرزانه برای حوزه های علمیه بوده است، استادی دلسوز برای دانشگاهها بوده است، در زمان طاغوت چند نفر در دانشگاهها خیلی زحمت کشیدند که از جمله شهید مطهری، بهشتی و مفتح بوده که در راستای وحدت حوزه و دانشگاه تلاش فراوان کردند.

دشمن به دنبال تفرقه بین حوزه و دانشگاه است

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه حوزه و دانشگاه دو نهاد مستقل، دو مغز متفکر جامعه و دو مرکز تولید علم هستند، تصریح کرد: اگر حوزه و دانشگاه درست شود جامعه اصلاح می شود، حوزه و دانشگاه دو مرکز تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد هستند، از دانشگاه و حوزه است که اندیشمندان، گویندگان، هدایت گران و شخصیت های موثر تقدیم جامعه می شود.

وی، تصریح کرد: اگر این دو نهاد در کنار هم باشند، یک هدف واحدی را دنبال کنند و دست در دست هم بدهند به طور قطع جامعه از فضائل بهره مند خواهد شد و جامعه ایدالی خواهیم داشت.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌ جمعه خرم‌آباد با تاکید بر اینکه دشمنان ما همیشه به دنبال تفرقه بین حوزه و دانشگاه بوده اند و از سیاست های استعماری انگلیس تفرقه بین حوزه و دانشگاه بوده است، افزود: استکبار جهانی نیز امروز مرتب در رسانه های خود بین حوزه و دانشگاه می خواهد که تفرقه ایجاد کند، چرا که می داند که وحدت بین حوزه و دانشگاه چقدر برای جامعه می تواند مفید و موثر باشد.

جامعه ای که در پناه قرآن و عترت باشد از خطرات محفوظ است آیت الله میرعمادی در ادامه با اشاره به هفته قرآن و عترت، بیان داشت: به طور معمول در دانشگاهها، مدارس و ... توجه خاصی به مسئله قرآن و عترت صورت می گیرد، به طور قطع در پناه قرآن و عترت بودن آینده روشنی را نوید بخش است، پیامبر(ص) سفارش کرده که اگر به قرآن و عترت توسل کنید، هرگز گمراه نمی شوید.

وی، بیان داشت: جامعه ای که در پناه قرآن و عترت باشد از خطرات محفوظ است، جامعه سالم و نمونه است، اگر به دنبال تمدن اسلامی هستیم راهش این است که به قرآن و عترت تمسک کنیم، فرزندان، دانش آموزان و دانشجویان خود را تشویق کنیم برای تمسک به قرآن و عترت و آنها را از معارف قرآن و فرهنگ اهل بیت بهره مند کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌ جمعه خرم‌آباد، تاکید کرد: تلاش شود که فرزندان خود را با قرآن آشنا کنیم، قرآن نگه دارنده است، قرآن بیمه کننده است، قرآن حافظ انسان و نور است، اگر جامعه زیر چتر قرآن و ولایت قرار گیرد به طور قطع در سلامت خواهد بود.

شکست و ناکامی تمام طرح‌های آمریکا علیه ایران

آیت الله میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با جمعی از خانواده های شهدای مدافع حرم و انقلاب اسلامی اشاره کرد و بیان داشت: مقام معظم رهبری در این سخنرانی خود نکته بسیار حساسی را اشاره کردند و آن برملا کردن توطئه و نقشه آمریکا در سال ۹۷ و ۹۸ بوده است.

وی با تاکید بر اینکه این دیده بان با بصیرت، شجاع و الهی جامعه را صیانت می کند و فرمود که آمریکا در سال ۹۷ یک نقشه سه ضلعی برای ایران کشیده است که ضلع اول این نقشه مسئله فشار اقتصادی و شدت بخشیدن به تحریم بوده است، ضلع های بعدی مسئله فشار روانی و اقدامات رسانه ای بوده است، گفت: بمباران تبلیغاتی که علیه ملت ایران، انقلاب، ولایت و رهبری در سال ۹۷ در فضای مجازی، رسانه های بیگانه و شبکه های غربی را نگاه کنیم، برابر با تمام تبلیغاتی بوده که سال های قبل انجام گرفته است.

عربستان میلیاردها تومان پول در اختیار آمریکا و تروریست ها قرار داد تا ناامنی را در داخل کشور ایران به وجود آورند نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌ جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه ضلع دیگر توطئه آمریکا بی ثبات کردن کشور بوده است، تصریح کرد: عربستان میلیاردها تومان پول در اختیار آمریکا و تروریست ها قرار داد تا ناامنی را در داخل کشور ایران به وجود آورند، از سوی دیگر عده از ایادی خود را اجیر کرد که از اعترضات صنفی سوءاستفاده کنند، مسائل را سیاسی کردند و می خواستند با این اقدام جامعه را بی ثبات کنند.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه به فضل الهی تمام طرح های آمریکا در صحنه های بین المللی، منطقه ای و داخلی آمریکا با شکست و ناکامی منجر شد، عنوان کرد: آمریکا برنامه ها و توطئه های خود را برای سال بعد شروع کرده است، برنامه های آمریکا این بوده که توانایی های ایران را از بین ببرد، دستاوردهای عظیم انقلاب را نادیده بگیرد، عناصر اصلی اقتدار ملی ایران را بزند.

مسئولان از مواضع ایران عقب‌نشینی نکنند

وی با تاکید بر اینکه آمریکا تمام تلاش خود را به کار گرفته و هجمه های عظیمی نسبت به فعالیت های هسته ای ایران انجام داده است، گفت: آمریکا به دنبال این است که مذاکراتی را بر ما تحمیل کند، مسئله توان موشکی ما را زیر سوال ببرد و به شدت به دنبال این است به هر شکلی که بوده توانایی های جمهوری اسلامی ایران، و نفوذ ایران را در منطقه کاهش دهد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌ جمعه خرم‌آباد با تاکید بر اینکه ما از مسئولان کشور می خواهیم که مبادا نسبت به توانایی های جمهوری اسلامی ایران با دشمن مذاکره کنند و مبادا از توانایی های ایران یک قدم عقب نشینی کنند، افزود: مسلما آمریکا دست بردار نیست، دنبال این است که این توانایی را بگیرد، اما وظیفه امروز و آینده ما این بوده که بصیرت، هوشیاری و وحدت خود را حفظ کنیم، برای مقابله با دشمن با دو سلاح بصیرت و وحدت می توانیم بر دشمن پیروز شویم.

برخی از پروژه های ملی و نیمه تمام ما نیازمند به اعتبار ملی است. آیت الله میرعمادی، تاکید کرد: وظیفه دیگر ما این بوده که آموزه های دینی و فرهنگ برخواسته از آموزه های دینی خود را تقویت کنیم، فرهنگ ایثار و شهادت، فرهنگ مقاومت، دوری از اسراف، کار و تلاش، احساس مسئولیت، اخوت و برادری و ... را باید تقویت کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بررسی بودجه سال ۹۸ بیان داشت: در این راستا هر کسی که تلاش بیشتری کند می تواند بودجه بیشتری بگیرد، انتظار داریم مسئولان و نمایندگان ما الان تلاش کنند و دست به دست هم دهند چرا که برخی از پروژه های ملی و نیمه تمام ما نیازمند به اعتبار ملی است.