آیت الله سید احمد میرعمادی 10 اسفندماه در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر در سخنانی با سفارش همگان به تقوای الهی، اظهار داشت: تقوا موجب نجات انسان در دنیا و آخرت است، امام سجاد(ع) می فرماید سه چیز موجب نجات انسان مومن می شود، اول، نگه داشتن زبان از غیبت کردن و تهمت زدن است، دوم، مشغول شدن به کارهایی که برای آخرت و دنیای انسان مفدی باشد و سوم، گریه بسیار برای اشتباهات و لغزش ها و گناهان است.

خدمات ارزشمند کمیته امداد در حوزه‌های مختلف

وی در ادامه سخنان خود با تسلیت ارتحال عالم پارسا، آیت الله مومن، عضو فقهای شورای نگهبان، عنوان کرد: این فقیه بزرگوار علاوه بر مقام علمی و حوزوی از سال ۴۳ فعالیت های سیاسی و مبارزات سیاسی فراوانی داشته است، بارها دستگیر، زندان و تبعید شد، ایشان یکی از مبارزان سیاسی انقلاب اسلامی بوده اند.

آیت الله مومن همیشه مدافع ولایت و رهبری بوده است. نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، بیان داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز ایشان در نظام اسلامی مسئولیت های مهم و حساسی داشته است، ایشان در امر قضاوت، مسائل قضایی، شورای نگهبان، مجلس خبرگان رهبری نقش آفرین بوده است.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه ایشان از ارکان بسیار مهم شورای نگهبان بوده اند، گفت: ایشان همیشه مدافع ولایت و رهبری بوده است، ایشان تعهد انقلابی نسبت به اسلام، انقلاب و ولایت و رهبری داشته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی(ره) و آغاز هفته احسان و نیکوکاری، تصریح کرد: کمیته امداد نهادی بوده که در راستای تحقق محرومیت زدایی تلاش می کند، در راستای تامین معیشت نیازمندان، هزینه درمانی، تحصیلی، مسکن و اشتغال نیازمندان و محرومان این نهاد خدمات ارائه می کند، انصافا این نهاد خدمات ارزشمندی در حوزه خودکفایی، مسکن محرومان، رسیدگی به محرومان و ... انجام داده است.

تعدی به منابع طبیعی تجاوز به حقوق دیگران است

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، با تاکید بر اینکه نزدیک عید نوروز هستیم و امسال نیز وضعیت گرانی و مشکلات اقتصادی زیاد است، بیان داشت: کسانی که از سوی دفتر نماینده ولی فقیه در لرستان برای رسیدگی به محرومان اعزام شدند، خانواده ای را دیدند که در یک پارکنیگ زندگی می کند، یا خانواده ای را دیده اند که با یک چراغ سرمای زمستان را برای خود در یک اتاق استیجاری که چند ماه اجاره را پرداخت نکرده تحمل می کند.

یکی از راههای حفظ منابع طبیعی کاشتن درخت است، کاشت درخت عمر انسان را زیاد می کند. آیت الله میرعمادی با بیان اینکه در این راستا امسال کسانی که توانمند هستند در جشن احسان و نیکوکاری به صورت جدی حضور پیدا کنند، ادامه داد: هیچ چیزی ارزشمند تر از رسیدگی به فقرا و نیازمندان نیست، سیره ائمه رسیدگی به فقرا و نیازمندان است، موارد متعددی وجود دارد و امید است که در این راستا خیرین اقدام کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روز درخت کاری و آغاز هفته منابع طبیعی، تصریح کرد: منابع طبیعی از آیات و نشانه های الهی است و موهبتی برای همه نسل ها بوده، بنابراین تعدی و تجاوز به منابع طبیعی تعدی و تجاوز به حقوق دیگران است، اگر ما منابع طبیعی را از بین ببریم، یا زیادی مصرف کنیم، هم خودمان و هم نسل خود را گرفتار می کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با اشاره  اینکه قطع درختان، از بین بردن منابع طبیعی، تجاوز به حریم رودخانه ها و ... مصیبت و آثار مخربی در زندگی انسان دارد و باید منابع طبیعی را حفظ کنیم، عنوان کرد: یکی از راههای حفظ منابع طبیعی کاشتن درخت است، کاشت درخت عمر انسان را زیاد می کند و قطع درخت عمر انسان را کوتاه می کند.

تشریح پیام‌های سفر بشار اسد به تهران

آیت الله میرعمادی، بیان داشت: پیامبر فرمود، کسی که شاخه درختی را بشکند مانند این است که بال و پر ملائک را قطع کرده است، مقام معظم رهبری هر سال شخصا درخت می کارد، این سک سنت حسنه است، یک سیره مستمره است که باید منابع طبیعی را زیاد و حفظ کنیم و درختکاری نیز داشته باشیم.

پیروزی محور مقاومت، بر پیمان آمریکایی، رژیم صهیونیستی و کشورهای عرب عربی وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سفر بشار اسد رئیس جمهور سوریه به تهران، بیان داشت: ایشان دیدار با رئیس جمهور و ملاقاتی با رهبر فرزانه و حکیم انقلاب اسلامی ایران داشتند که این یکی از خبرهای مهم دنیا شد، این دیدار به خصوص زمانی که به دیدار مقام معظم رهبری رفتند،  با حالت نشاط، شادابی، قدرتمندی در آغوش مقام معظم رهبری قرار گرفتند و این امر نشان داد که برای دنیا یک پیام بسیار مهمی داشته است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه اولین پیام این بوده که پیش بینی و آینده نگری مقام معظم رهبری عملی شد، افزود: می گفتند بشار اسد باید برود، حتی برخی از اعضای حزب الله لبنان نیز می گفتند که بشار اسد خیلی در فشار است، اما مقام معظم رهبری فرمودند شما پیروز هستند، بشار اسد باید بماند، امروز بشار اسد باقی ماند،  این آینده نگری و دور اندیشی از الطاف الهی است که خداوند بر زبان مبارک مقام معظم رهبری این سخن را جاری کرد و امروز ما شاهد هستیم، در این دیدار نیز مقام معظم رهبری به بشار اسد لقب قهرمان جهان عرب را داد، این نشان این بوده که محور مقاومت پیروز است و پیام این دیدار این است که این سفر و دیدار پیروزی محور مقاومت، بر پیمان آمریکایی، رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی بوده و نشان از شکست آمریکا در منطقه خاورمیانه بوده است.

سفر بشار اسد به تهران ضربه سنگینی بر آمریکا زد

آیت الله میرعمادی، عنوان کرد: امروز آمریکا سرافکنده شد، رژیم صهیونیستی در بهت فرو رفت، آمریکایی ها تعجب کردند، در آسمان سوریه انواع جنگنده های نظامی مراقبت می کنند، دهها ماهواره جاسوسی کنترل می کند به طوری که حرکت مورچه ها روی زمین را تشخصی می دهند، اما اینها نفهمیدند که سردار سلیمانی چگونه بشار اسد را از سوریه به ایران آورد، دیدار کرد و دوباره برگرداند.

یکی از ابعاد مهم بیانیه رهبری مسئله گام‌های عملیاتی برای اقتصاد و حل مشکلات معیشت است. وی با بیان اینکه مهم ترین پیام منطقه ای و بین المللی سفر بشار اسد این بوده که نظام سوریه تثبیت سیاسی و نظامی شده است، همچنین پیام مهم دیگر آن به دنیا، کشورهای مرتجع عرب،  عربستان خائن و کشورهای نوکر آمریکا این بوده که بدانید محور مقاومت و حرکت مقاومت پیروز است و تمام توطئه های شما نقش بر آب است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، تاکید کرد: تحلیل گران به این نکته اشاره کردند که سفر بشار اسد به تهران ضربه سنگینی بر آمریکا، رژیم صهیونیستی و کشورهای مرتجع عرب وارد کرد.

آیت الله میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به یکی از ابعاد بیانیه مهم مقام معظم رهبری، بیان داشت: یکی از ابعاد مهم این بیانیه مسئله گام های عملیاتی برای اقتصاد و حل مشکلات معیشت است، مقام معظم رهبری در این بیانیه ۹ برنامه برای تحقق اقتصاد مقاومتی بیان کردند.

۲ گروهی که در اجرای اقتصاد مقاومتی مهم هستند

وی با تاکید بر اینکه برای ما درد است که مقام معظم رهبری برنامه ارائه بدهند، ولی ما عمل نکنیم، عنوان کرد: ۹ برنامه و گام برای تحقق اقتصاد مقاومتی بیان کردند، باید اقدام کرد، دو گروه برای تحقق و اجرای اقتصاد مقاومتی مهم هستند که یکی از آنها مجلس و نمایندگان مجلس هستند.

سوال مردم این است که آقای فرمانده قرارگاه اقتصاد مقاومتی کجاست، چه کاری انجام می‌دهد؟ نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با تاکید بر اینکه فصل تصویب بودجه است، آیا بودجه ای که در حال تصویب است در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است؟ بیان داشت: همه اقتصاد دانان بیان می کنند که این برنامه ریزی بودجه معیوب است و ساختار آن اشکال دارد و در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی نیست، جا دارد که مجلس شورای اسلامی با توجه به بیانیه مقام معظم رهبری و ۹ برنامه ایشان بودجه سال آینده را تصویب کنند.

آیت الله میرعمادی، بیان داشت: گروه دیگری که مورد خطاب اصلی مقام معظم رهبری در رابطه تحقق اقتصاد مقاومتی هستند قرارگاه اقتصاد مقاومتی است، بعد از اینکه رهبری فرمودند که اقتصاد مقاومتی یک مرکز و فرماندهی قرارگاه می خواهد، فرماندهی قرارگاه اقتصاد مقاومتی نیز در دولت تعیین شد، سوال مردم این است که آقای فرمانده قرارگاه اقتصاد مقاومتی کجاست، چه کاری انجام می دهد؟

فرمانده قرارگاه اقتصادی کجاست؟

وی، ادامه داد: اگر رئیس جمهور، دولت، قوه قضائیه، مجلس و مردم می گویند جنگ اقتصادی داریم، این جنگ اقتصادی فرمانده و قرار گاه اقتصادی می خواهد، قرارگاه تشکیل شد، فرمانده قرارگاه نیز تعیین شد، الان فرمانده قرارگاه اقتصادی کجاست؟ نباید جواب بدهد؟ اگر جنگ نظامی بود فرمانده قرارگاه نظامی در صحنه نبود چه کسی مسئول شکست نظامی بود؟ امروز نیز در این جنگ اقتصادی اگر شکست و آسیبی وارد شود فرمانده قرارگاه اقتصادی باید جوابگو باشد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، گفت: کسانی که یک روز در تلویزیون اعلام می کردند که ما چه می کنیم و چه می کنیم، حالا که قرارگاه تشکیل شد و فرمانده قرارگاه شدید جواب بدهید، اگر قرار است این ۹ برنامه اقتصاد مقاومتی اجرا شوند در درجه اول این دو گروه باید پرانگیزه و فعال شوند تا شاهد حل مشکلات اقتصادی باشیم.