آیت الله سید احمد میرعمادی دوم فروردین ماه در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر در سخنانی با سفارش همگان به تقوای الهی، اظهار داشت: پیامبر (ص) در سفارش خود به ابوذر می‌فرماید که هیچ عملی همچون تدبیر و آینده‌نگری نیست، هیچ تقوایی همچون پرهیز از حرام الهی نیست، هیچ فخر و شرافتی همچون خوش اخلاقی نیست، اگر کسی این سه خصلت را داشته باشد هم در دنیا و هم در آخرت سود می‌برد.

 حضرت زینب مظهر صبر، بردباری، اسوه ایمان و استقامت است

 وی در ادامه با اشاره به نیمه ماه رجب و وفات حضرت زینب کبری (س) ، عنوان کرد: حضرت زینب مظهر صبر، بردباری، اسوه ایمان و استقامت است، ایشان زینت پدر بزرگوار خود است، حضرت زینب در عرفان، معرفت و عبادت نظیر ندارد.

 نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد، بیان داشت: حضرت زینب علم و دانش خود را از کسی نگرفته، بلکه ایشان از علم ذاتی برخوردار است، علم ایشان همراه با بصیرت و موقعیت شناسی است، ایشان در تمام لحظات زندگی خود عنایت خاصی به عبادت و ولایت داشت.

 آیت الله میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز تهاجم مزدوران رژیم پهلوی به مدرسه فیضیه قم و عملیات شکوهمند فتح‌المبین، تصریح کرد: در عملیات فتح‌المبین رزمندگان ما ضربه سنگینی به ارتش رژیم بعث عراق وارد کردند به طوری که این عملیات یکی از عملیات‌های پرافتخار دوران دفاع مقدس است.

 افراد کهنسال و صاحب تجربه، تجربیات خود را در اختیار جوانان قرار دهند

 وی با بیان اینکه نکته‌ای که باید از این عمیات درس بگیریم، تجربه فرماندهی جوانان بوده است، عنوان کرد: برای اولین بار فرماندهی عملیات به دست جوانان سپرده شد، شهید خرازی، کاظمی، صیاد شیرازی و در این عملیات فرماندهی را بر عهده داشتند.

 نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه اعتماد به جوانان باعث شد که این عملیات پیروز شود و ضربه سختی بر دشمن وارد شود، تصریح کرد: مقام معظم رهبری در دهه پنجم انقلاب و ۴۰ سالگی دوم انقلاب این امر را سفارش می‌کنند، جوان گرایی مدنظر ایشان، پیر زدایی نیست، بلکه به این معنی بوده که افراد کهنسال و صاحب تجربه، تجربیات خود را در اختیار جوانان قرار دهند، جوانان تلاش و حرکت کنند.

 آیت الله میرعمادی، تاکید کرد: به طور قطع تجربه عملیات فتح‌المبین و هشت سال دفاع مقدس امروز نیز اگر در میدان سیاست، اجرا، کار و اقتصاد به کار گرفته شود و مسئولیت به جوانان سپرده شود قطعاً جوانان مشکلات را حل خواهند کرد.

 اولویت کشور معیشت و اقتصاد است

 وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عید سعید نوروز و آغاز سال ۹۸، بیان داشت: مقام معظم رهبری بر اساس سنت حسنه سال‌های گذشته، امسال را سال «رونق تولید» نامگذاری کردند.

 نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه این نامگذاری امسال از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، انتخاب شعار سال با درایت و تدبیر مقام معظم رهبری بر اساس نیاز اصلی کشور است، امسال اولویت کشور معیشت و اقتصاد است، ایجاد اشتغال، رفع بیکاری، حفظ استقلال اقتصادی کشور، عدم اثر گذاری تحریم اقتصادی دشمن و پیشرفت کشور در گرو رونق تولید است.

 آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه رونق تولید امید ایجاد می‌کند، ادامه داد: در هفته اخیر که در بندرعباس چهار فاز اصلی گاز مورد افتتاح و بهره برداری قرار گرفت مردم خوشحال شدند، راه اندازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس، افتخار و امید است.

 وی با بیان اینکه در استان از مسئولان می‌خواهیم از همین ابتدای سال به فکر راه اندازی کارخانه‌های تعطیل شده باشند، افزود: این کارخانه‌ها باید راه اندازی شوند، مردم و مسئولان دست به دست هم دهند تا شاهد رونق تولید در کشور باشیم.

 عملیات تروریستی نیوزلند دنباله اسلام هراسی است

 نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه طی هفته گذشته متأسفانه شاهد عملیات تروریستی در نیوزلند بودیم که بیش از ۵۰ نفر از نمازگزاران جمعه به شهادت رسیدند، عنوان کرد: این حادثه، حادثه بسیار تلخی بود، اما متأسفانه دنیای استکبار، غرب و اروپا از کنار این مسئله به راحتی عبور کردند و حتی حاضر نشدند نام این عملیات را عملیات تروریستی بگذراند.

 آیت الله میرعمادی با بیان اینکه این عملیات تروریستی دنباله اسلام هراسی است که در غرب دنبال می‌شود، عنوان کرد: آنها از اسلام می‌ترسند و می‌خواهند چهره اسلام را چهره بدی جلوی دهند، این برخورد دوگانه نشان می‌دهد که استکبار جهانی و در رأس آنها آمریکای جنایتکار به دنبال مقابله با اسلام است.

 وی، بیان داشت: این قرن، قرن مقابله با استکبار جهانی است و به فضل الهی اسلام بر استکبار جهانی غلبه پیدا می‌کند و پیروزی از آن اسلام و مسلمانان خواهد شد.