آیت الله سید احمد میرعمادی 23 فروردین ماه در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر در سخنانی با سفارش همگان به تقوای الهی، اظهار داشت: تقوا سبب در امان ماندن از وحشت روز قیامت است، امام سجاد (ع) می‌فرماید هر کس سه خصلت در وجود او باشد در روز قیامت از وحشت قیامت در امان است، اول: کسی که به دنبال کارگشایی مردم باشد، دوم: کسی که قبل از هر کاری و هر سخنی رضای خدای متعال را در نظر بگیرد و سوم: کسی که قبل از عیب جویی دیگران به رفع عیب خودش اقدام کند.

جوانان به سلاح ایمان، تقوا، عبادت و بندگی مسلح شوند

وی در ادامه با اشاره به ماه شعبان، عنوان کرد: این ماه فضیلت، عظمت و اهمیت فوق العاده ای دارد، ماه شعبان ماه دعا و نیایش است، به خصوص مناجات شعبانیه را فراموش نکنید، مناجات شعبانیه دعای عهد وصال و عهد فراغ است، فراغ از گناه، هوای نفسانی و وصال به حق و حقیقت و به سوی خدا متعال است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، گفت: در حقیقت مناجات شعبانیه مناجات عارفانه است که انسان را از گناه پاک می‌کند و به خدا نزدیک می‌کند، به خصوص جوانان عزیز در دوران جوانی انس با قرآن و دعا پیدا کنند، مناجات شعبانیه را بخوانند.

امروز جوانان ما باید از علی اکبر (ع) درس بگیرند که اسوه معرفت، عبادت، نیایش و ولایت مداری است. آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه ۱۱ شعبان و روز میلاد حضرت علی اکبر (ع) است و روز جوان نامیده شده است، افزود: جوانان در صدر اسلام در زمینه‌های گوناگون نقش آفرینی کردند، پیامبر (ص) فرمود که جوانان من را در انجام رسالت یاری کردند، جوانانی که سرشار از معنویت، عرفان و معرفت بودند، امروز نیز جوانان ما باید از علی اکبر (ع) درس بگیرند که اسوه معرفت، عبادت، نیایش و ولایت مداری است.

وی، بیان داشت: امروز جوانان مؤمن و انقلابی که مقام معظم رهبری روی آنها تکیه می‌کند، اگر بخواهند پیش بران نظام اسلامی باشند، در مسیر رشد، تعالی و تمدن سازی مدنظر امام زمان (عج) قدم بردارند باید به سلاح ایمان، تقوا، عبادت و بندگی مسلح شوند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، تاکید کرد: آن وقت است که می‌توانیم در مقابل قدرتمندترین قدرت‌ها به غیر از خدا بایستیم و پیروز شویم.

کمک‌ها به سیل زدگان لرستان تداوم داشته باشد

آیت الله میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سیلاب اخیر، عنوان کرد: در این سیل هر چه جلوتر می‌رویم خسارات وارده را بیشتر درک می‌کنیم، این سیل در استان لرستان ویرانگری کرده است، مهیب بوده است و بسیار خساراتی بر این استان وارد کرده است، اما باید بدانیم این سیل هم خسارات مادی فراوان از زمین، خانه، اسباب منزل، کشاورزی و داشته و هم صدمات روحی و روانی زیادی فراوانی به مردم لرستان وارد شده است.

مهم‌ترین مشکل مردم سیل زده لرستان اسکان موقت است که باید مسئولان در این زمینه سرعت عمل به خرج بدهند. وی، بیان داشت: این صدمات را چگونه می‌شود جبران کرد؟ مردم لرستان تولید گر، دامدار، کشاورز بودند، سربار جامعه نبودند، درست است که محروم بودند، وضع زندگیشان خوب نبوده است، اما سربار جامعه نبودند، امروز وقتی ببینند چنین وضعیتی وجود دارد، نیازمند به آب، غذا، لباس هستند چه صدمات روحی و روانی وارد شده است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با تاکید بر اینکه مهم‌ترین مشکل مردم سیل زده لرستان اسکان موقت است که باید مسئولان در این زمینه سرعت عمل به خرج بدهند، ادامه داد: تا امروز کار امدادگری و لای روبی بوده است، اما بعد از این افراد، دانشجو، طلبه و می‌روند، این مردم سیل زده می‌مانند و معیشت و مشکلاتشان.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه اولین مسئله سیل زدگان اسکان موقت است، ادامه داد: گرچه سیل آمد برای ما مخرب بود، اما سیل محبت، مهربانی و هم دردی از سراسر کشور متوجه مردم لرستان شد، در این راستا از تمام مردم ایران و اقشار گوناگون جامعه که ابراز همدردی کردند، کمک‌های نقدی و غیر نقدی کردند، از نزدیک بازدید، کمک، امداد رسانی کردند تشکر می‌کنم و انتظار داریم کمک‌ها همچنان تداوم داشته باشد، این کمک‌ها چیزی نیست، سرمایه‌های مادی مردم از بین رفته است، جبرانش زمان بر است و امیدواریم خدای متعال کمک کند و مردم عزیز ما به زندگی آبرومندانه و عزت مندانه خودشان برسند.

آمریکا سیلی محکمی از سپاه خورده است

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اعلام رئیس جمهور احمق و نادان آمریکا مبنی بر تروریست بودن سپاه و این اقدام ابلهانه رئیس جمهور نادان آمریکا، عنوان کرد: این موضوع، موضوع بسیار مهمی است، شاید به ذهن بیاید که چرا آمریکایی‌ها دست به چنین کاری زدند؟ چرا رئیس جمهور آمریکا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را که یک نهاد رسمی در داخل کشور است را به عنوان تروریست اعلام کرد در حالی که تنها نهادی که در روی کره زمین با تروریست مبارزه کرد سپاه بود؟

موفقیت‌های سپاه در عرصه نظامی و خدمت رسانی باعث شده که ترامپ عقده گشایی کند. نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با تاکید بر اینکه جواب این امر خیلی روشن است، بیان داشت: آمریکا سیلی محکمی از سپاه خورده است، موفقیت‌های سپاه در عرصه نظامی و خدمت رسانی باعث شده که ترامپ عقده گشایی کند.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه در هشت سال دفاع مقدس سپاه سد آهنین در برابر متجاوزین بود و در نتیجه جنگ تحمیلی را توانست به پیروزی برساند، گفت: سپاه توانسته که با پیشرفت‌های نظامی، ساخت سلاح‌های جدید، موشک‌ها، پهباد و تحریم نظامی را بی اثر کند.

وی با اشاره به اینکه بزرگترین پالایشگاه نفت و بنزین توسط سپاه ایجاد شده و امروز ما در قضیه بنزین خودکفا هستیم، تصریح کرد: در همین قضیه سیل، اولین گروهی که به داد مردم رسید سپاه بود، در دل مردم بود و این خدمت رسانی سپاه در سیل و حوادث طبیعی مانند زلزله قطعاً باعث ناخشنودی سران استکبار جهانی است.

خلیج فارس گورستانی برای نظامیان آمریکا خواهد بود

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، بیان داشت: سپاه خار چشمی برای استکبار جهانی شده است، سپاه تمام نقشه‌های آمریکا در خاورمیانه را خنثی کرده است، بیداری اسلامی در سوریه، لبنان، عراق، افغانستان و در یمن به خاطر سپاه است، سپاه نقشه‌های آمریکا را خنثی و برملا کرده است.

قطعاً تبعات این اقدام متوجه آمریکا خواهد شد. آیت الله میرعمادی با بیان اینکه مهم‌ترین دلیل اصلی ترامپ برای اعلام تروریستی سپاه، شکست‌های پی در پی آمریکا در عرصه‌های گوناگون بوده است، آمریکا در مقابل خودش جز سپاه ندید، وقتی که سردار سلیمانی می‌گوید که پایان داعشی که آمریکایی‌ها به وجود آوردند را اعلام می‌کنم، یعنی اینکه آمریکا زمین گیر شده است، آمریکا ناکام شده است، اینهاست که سبب می‌شود که رئیس جمهور چنین اقدام کند، البته این اقدام برای ما چیز تازه ای نیست، قبلاً چیزی عایدشان نشده است.

وی با تاکید بر اینکه در این زمینه قطعاً تبعات این اقدام متوجه آمریکا خواهد شد، اگر این امر در حرف بماند که بماند، اما اگر آمریکا اقدام عملی در رابطه با تروریست اعلام کردن سپاه انجام دهد، باید بداند تمام منافع آمریکا در تمام نقاط دنیا به خطر افتاده است، گفت: این اقدام رئیس جمهور آمریکا یعنی ناامن شدن نیروهای نظامی آمریکا در تمام دنیا، دیگر خلیج فارس آن خلیج فارس نخواهد بود که نیروهای نظامی آمریکا اسیر شوند و رها شوند، بدانند که خلیج فارس گورستانی برای نظامیان آمریکا خواهد بود.

انقلاب به واسطه حفاظت و پاسداری سپاه راه خود را ادامه خواهد داد

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، تصریح کرد: در حقیقت آمریکا با این اقدام در مقابل تک تک ملت ایران قرار گرفته است، سپاه یعنی ملت ایران، ملت ایران یعنی سپاه، وقتی که جانشین فرمانده کل سپاه می‌گوید که پاسداران حاضرند در مقابل سیل بخوابند تا آسیبی به مردم نرسد، مردم هم امروز می‌گویند تک تک ما سینه‌های خود را در مقابل آمریکا سپر می‌کنیم تا فرزندان سپاهی ما بهتر به جامعه خدمت کنند و آسیب نبینند.

آمریکا می‌داند که اگر بخواهد اقدامی انجام دهد جز نابودی خودش، چیز دیگری نیست. آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه آمریکا به خوبی می‌داند قدرت سپاه چیست و کاملاً بر توانمندی سپاه اشراف دارد، بیان داشت: آمریکا می‌داند که اگر بخواهد اقدامی انجام دهد جز نابودی خودش، چیز دیگری نیست.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی معجزه است، معجزه را آن را می‌بینیم، تمام دیکتاتورها یکی بعد از دیگری از بین رفته‌اند، افزود: شوری سابق از بین رفت، قطعاً این اعلام آمریکا زمینه نابودی استبکار جهانی را فراهم خواهد کرد و قطعاً این انقلاب به واسطه حفاظت و پاسداری سپاه راه خود را ادامه خواهد داد، امروز در سراسر میهن اسلامی مردم به صحنه آمدند و حمایت و پشتیبانی خود را از فرزندان سپاهی اعلام می‌کنند.