آیت الله سید احمد میرعمادی نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد به کمپین «بسیج ملی کنترل فشار خون بالا» پیوست.

محمد علی دریک معاون دانشگاه علوم پزشکی لرستان در این رابطه از آغاز طرح پایش فشار خون افراد بالای ۳۰ سال در هفدهم خرداد ماه در تمامی مراکز بهداشتی از جمله مراکز جامع و پایگاه‌های سلامت شهری و روستایی و همچنین خانه‌های بهداشت خبر داد و گفت: این طرح تا پانزدهم تیرماه ادامه دارد که در آن تمامی افراد بالای ۳۰ سال استان، مادران باردار و بیماران کلیوی در هر سنی که باشند مورد پایش و غربالگری فشار خون قرار خواهند گرفت.

وی با بیان اینکه این گروه هدف جمعیتی بالغ بر ۹۰۰ هزار نفر را در استان تشکیل می‌دهند، عنوان کرد: از مردم انتظار داریم با مشارکت همه جانبه خود در این طرح از تاریخ عنوان شده به پیشگیری و کنترل این بیماری مهلک در جامعه کمک کنند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان فشار خون را یکی از عوامل مهم زمینه ساز سکته‌های قلبی و مغزی به عنوان مهم‌ترین عوامل مرگ و میر در کشور قلمداد کرد و اظهار داشت: با اجرای این طرح افراد در معرض خطر و یا پرخطر مشخص می‌شوند و می‌توان با اجرای برنامه‌های پیشگیرانه از ابتلای این افراد به بیماری فشار خون جلوگیری کرد.

آرشیو اخبار