آیت الله سید احمد میرعمادی دهم خرداد ماه در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد ضمن سفارش همگان به تقوای الهی اظهار داشت: تقوا معیار و ملاک قبولی اعمال است. مولای متقیان امام علی (ع) می‌فرماید «دو صفت است که خداوند سبحان اعمال مردم را قبول نمی کند مگر اینکه این دو صفت را داشته باشد، یکی تقوا و دیگری اخلاص».

تلاش کنیم در باقیمانده ماه رمضان تقوا را به اعمال خود بیفزاییم

وی با بیان اینکه ماه رمضان ماه تقوا و اخلاص است، تصریح کرد: روزهای آخر ماه رمضان را سپری می کنیم؛ فلسفه روزه تقوا است، ببینیم چقدر اخلاص داشته ایم در این ماه و چقدر تقوا کسب کرده ایم؟ دیگر روزهای شمردن اعمال است، اعمال ما به امضای امام زمان (عج) می رسد و ایشان اعمالی را امضا می کند که در آن تقوا و اخلاص باشد. تلاش کنیم در باقیمانده ماه رمضان تقوا را به اعمال خود بیفزاییم.

یکی از مهم ترین ابتکارات امام بزرگوار برای حفاظت از آرمان فلسطین تعیین روز جهانی قدس بوده است

خطیب جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه امروز روز جهانی قدس است، یکی از مهم ترین ابتکارات امام بزرگوار برای حفاظت از آرمان فلسطین تعیین روز جهانی قدس بوده است، گفت: اهمیت روز جهانی قدس هر سال بیشتر می شود. امسال روز جهانی قدس از اهمیت ویژه ای برخوردار است، برای اینکه امسال رئیس جمهور ابله آمریکا آمد طرحی را مطرح کرد تحت عنوان «معامله قرن»؛ در این طرح آمریکا و استکبار جهانی به دنبال این هستند رژیم صهیونیستی جایگاهش را مستحکم کند.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه هدف اصلی از طرح معامله قرن به فراموشی سپردن مسئله فلسطین است، می خواهد فلسطین را تمام شده بداند، تصریح کرد: بشارت الهی بر روح پاک و مطهر امام راحل باد که روز جهانی قدس را اعلام کرد و مردم امروز در راهپیمایی شرکت کردند، قدس و فلسطین مسئله اول جهان اسلامی است، مردم در این راهپیمایی شرکت کردند تا اعلام حمایت و همبستگی با ملت فلسطین داشته باشند.

اجرای طرح معامله قرن، سند رسوایی اعراب در مسئله فلسطین خواهد بود

وی با تاکید بر اینکه دشمنان می خواهند حقوق حقه فلسطینیان نادیده گرفته شود، اما کور خوانده اند، آمریکا دچار اشتباه بزرگی است، افزود: کشورهای مرتجع عرب دارند نشست برگزار می کنند تا جاده صاف کن طرح آمریکا باشند، ای اُف بر شما که اسم اسلام را یدک می کشید و بویی از اسلام ندارید.

امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه طرح معامله قرن که با همکاری کشورهای مرتجع عرب می خواهد پیاده شود سند رسوایی اعراب در مسئله فلسطین خواهد بود، گفت: ما اطمینان داریم به وعده الهی که اسلام پیروز خواهد شد و قدس شریف آزاد خواهد شد. ایمان داریم که با رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری که فرمود تا ۲۵ سال دیگر اثری از اسرائیل نخواهد بود، نابودی رژیم صهیونیستی رامی بینیم.

آمریکا و کشورهای مرتجع عرب باید بدانند ملت ایران با همبستگی و اراده پولادی رژیم صهیونیستی را از صحنه روزگار محو خواهد کرد.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه ما به دنیای غرب و کشورهای مرتجع عرب هشدار می دهیم، درس عبرت بگیرید، ملت ایران با همین راهپیمایی ها و مشت های گره کرده رژیم ۲۵۰۰ ساله را سرنگون کرد، با همین راهپیمایی و مشت های پولادی صدام را از بین برد، تصریح کرد: آمریکا و کشورهای مرتجع عرب باید بدانند ملت ایران با همبستگی و راهپیمایی روز جهانی قدس، با مشت های گره کرده و اراده پولادی رژیم صهیونیستی را از صحنه روزگار محو خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه روز قدس به منزله اهرم فشار علیه رژیم صهیونیستی است، ما اثر راهپیمایی روز جهانی قدس را می بینیم، افزود: آفرین بر شما و درود خدا بر شما روزه داران، این راهپیمایی خیلی ارزشمند است. همین راهپیمایی باعث شد که فلسطین به عنوان یک مسئله مهم جهانی مطرح شود. باعث شد رژیم صهیونیستی در دنیا متنفر شمرده شود.

طرح ننگین معامله قرن با مقاومت اسلامی شکست خواهد خورد

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اینکه دنیا رژیم غاصب صهیونیستی را یک رژیم جعلی می داند، اسرائیل یک رژیم کودک کش و نژاد پرست است، اظهار داشت: اثر راهپیمایی روز قدس این است که تمام توطئه های استکبار جهانی در خاورمیانه نقش برآب شده است. نتیجه آن این است که تنها راه مقابله با رژیم صهیونیستی مقاومت است، مقاومتی که از ملت ایران نشأت گرفته است.

آیت الله میرعمادی خاطرنشان کرد: این رئیس جمهور نادان آمریکا به دنبال این است که از چند نفر از پادشاهان پیر و فرتوت کمک بگیرد تا طرح معامله قرن را پیاده کند اما باید بداند قطعاً با مقاومت اسلامی و همبستگی اسلامی طرح ننگین معامله قرن شکست خواهد خورد.

وی یادآور شد: از همه شما برادران و خواهران روزه دار، مردم ولایتمدار و انقلابی و مؤمن لرستان که در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کردید صمیمانه تقدیر و تشکر می کنم. از همه اقشار و احاد جامعه سپاسگذارم و ان شاء الله خداوند به همه شما اجر عنایت کند.

ابعاد شخصیتی امام راحل

خطیب جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روز ارتحال جانسوز امام بزرگوار و ۱۵ خرداد سالروز قیام خونین اظهار داشت: حضرت امام شخصیتی را برای رهبری انقلاب اسلامی ایران انتخاب کرد که همچون خورشید می درخشد، انتخاب رهبر فرزانه و حکیم انقلاب این پرچمدار انقلاب و حافظ نظام، حضرت آیت الله امام خامنه ای باعث شد که خط امام و مسیر امام همچنان پر از نور ادامه یابد.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه امام (ره) یک شخصیت معنوی و اخلاقی منحصر به فرد بوده است، در میان ابعاد شخصیتی امام بزرگوار آنچه بسیار مهم بوده بعد معنوی است، تصریح کرد: بعد معنوی شخصیت امام از ایشان فقیهی پارسا، سیاستمداری ماهر، مبارزی خستگی ناپذیر و رهبری قاطع و مهربان و الگویی برای همه انسان ها ساخت؛ امروز هم اقتدار رهبر ما در سایه معنویت است.

امام راحل تاریخ را دگرگون کرده است و این تحول و دگرگونی زاده معنویت بوده است

وی با تاکید بر اینکه امام راحل بدون اینکه به سلاح مادی تکیه کند نهضت عظیمی را به وجود آورد که منشأ تحول جامعه شده است، امام تاریخ را دگرگون کرده است و این تحول و دگرگونی زاده معنویت بوده است، افزود: ایمان قوی و اراده پولادی امام (ره) لرزه بر اندام مستکبرین انداخت؛ امام راحل می فرمود: ما آمریکا را زیر پا می گذاریم، آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند. امروز نیز همان منش و روش و سیره توسط رهبر معظم انقلاب ادامه دارد. امروز هم می گوییم آمریکا را زیر پا می گذاریم.

امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه امام بزرگوار نهضت خود را از ۱۵ خرداد ۴۲ آغاز کرد که در ۲۲ بهمن ۵۷ به ثمر نشست، ادامه داد: انقلاب ما بر نظریه ولایت فقیه استوار است، نظریه ولایت فقیه ۴۰ سال است با عزت و اقتدار نقش آفرینی می کند. نظریه ولی فقیهی که ۴۰ سال سکان دار این کشتی بوده و به سر منزل مقصود می رساند، ولی فقیهی که امروز منشور ۴۰ ساله دوم انقلاب را ترسیم می کند. بیانیه گام دوم انقلاب منشور ۴۰ ساله دوم انقلاب است.

بررخی یک مشت افراد مسن دور خود جمع کرده اند

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه در این ۴۰ سال دوم انقلاب آنچه مدنظر رهبری است نقش جوانان عزیز است، مسئولیت به دست جوانان است. اینها منشأ تحول باید بشوند، همچنان که ۱۵ خرداد مبدا تحول شد و جوانان و مردم حاضر شدند و پیروز شدیم، امروز هم باید جوانان به رهبری لبیک بگویند، مدیریت و مسئولیت ها به جوانان سپرده شود، تصریح کرد: برخی می ترسند به جوانان مسئولیت بدهند، یک مشت افراد مسن دور خود جمع کرده اند که توانی ندارند. در حرف زدن می گویند جوان این چنان است و می تواند کار را به پیش ببرد، اما کدام وزیر؟ کدام مدیر؟ کدام استاندار و فرمانداری از جوانان انتخاب شده است؟

کدام وزیر؟ کدام مدیر؟ کدام استاندار و فرمانداری از جوانان انتخاب شده است؟

وی با تاکید بر اینکه بیاییم به سمت مسیر نورانی که امام مسلمین رهبر فرزانه انقلاب ترسیم کرده است برویم. مسئولیت را به جوانان بدهیم. چه معنی دارد شخصی بازنشسته شد و ۳۰ سال خدمت کرد، بعد از ۳۰ سال تازه ۵ تا ۱۰ تا پست و مسئولیت داشته باشد، افزود: جوان ما بیکار است، نمی‌خواهد کارخانه و مراکز اقتصادی درست شود، این کسانی که خدمت کرده اند بازنشسته هستند بروند تا جوانان را به کار بگیریم.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اینکه به جوانان اعتماد کنیم، جوان مؤمن و انقلابی و متدین اظهار داشت: برخی افرادی را برای مسئولیت انتخاب می کنند که هیچ لیاقت و شایستگی ندارند؛ چرا همیشه دنبال کسانی هستید که مسئله دارند، بروید دنبال جوانان پاک و انقلابی، جوان انقلابی متعهد و پای کار است.

مدیران از میان جوانان مؤمن و انقلابی انتخاب شوند

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه اگر بخواهیم این مرحله از انقلاب را به پیش ببریم و تحول ایجاد شود، اقتصاد ما حل بشود، مشکل معیشت مردم حل بشود باید جوانان توانمند مدیریت را به دست بگیرند، برکات مدیریت جوان مؤمن و انقلابی را در دفاع مقدس تجربه کردیم و از آن تجربه برای حل مشکلات امروز استفاده کنیم، از آن تجربه برای جلوگیری از فساد و اعتلای قدرت نظام اسلامی استفاده کنیم، تصریح کرد: همان جوانانی که پیشرفته‌ترین سلاح و امور کشور را اختراع کردند، برنامه هسته‌ای صلح آمیز و غنی سازی اورانیوم را حل کردند. مشکل اقتصادی را هم حل خواهند کرد؛ مسئولانی که مدیران را انتخاب می کنند از جوانان مؤمن و انقلابی استفاده کنند.

وی همچنین با تبریک عید سعید فطر، عید وحدت بخش مسلمانان یادآور شد: نماز عید فطر در مصلی الغدیر خرم آباد برقرار است و همچنان با وحدت وانسجام شرکت بفرمائید.

آرشیو اخبار