آیت الله سید احمد میرعمادی 14 تیرماه در خطبه‌های این هفته نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم آباد ضمن سفارش همگان به تقوای الهی اظهار داشت: تقوا دست یابی به مکارم اخلاق است.

وی تصریح کرد: در حدیثی امام علی (ع) می‌فرماید «مکارم اخلاق به کمال نمی‌رسد مگر با دو صفت، یکی عفت و پاکدامنی، دوم ایثار و از خودگذشتگی»؛ اگر انسان می‌خواهد به مکارم اخلاقی دست پیدا کند باید به دنبال عفت و پاکدامنی و ایثار و از خودگذشتگی باشد.

فضائل حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع) بیان شود

خطیب جمعه خرم آباد با اشاره به اول ماه ذی القعده ولادت باسعادت کریمه اهل بیت حضرت معصومه (س) و روز دختر گفت: میلاد فاطمه معصومه (س) را به همه شما تبریک و تهنیت می گویم، همچنین آغاز دهه کرامت را تبریک می گویم، لازم است در این دهه از فضائل، عطوفت، اخلاق، ایثار، پاکدامنی و هجرت حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع) سخن گفت و آنها را الگوی زندگی خود قرار دهیم.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه در این دهه کرامت ما در لرستان شهدایی را تقدیم کرده‌ایم، شهیدان عزیزی که انسان‌های پاک، مخلص، فداکار، ولایتمدار، مؤمن و اهل عبادت و بندگی بودند، تصریح کرد: اول ماه ذی القعده به عنوان آغاز هفته حج نیز است، یکی از فریضه‌های بزرگ در اسلام مسئله حج است؛ حج علاوه بر جنبه عبادی و معنوی، جنبه‌های سیاسی و اجتماعی و نیز دارد که متأسفانه امروز ما شاهدیم آل سعود بعد سیاسی و اجتماعی حج را مانع می‌شود و کمرنگ کرده است.

«حج» سراسر سیاست است

وی با تاکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند کسانی که می‌گویند حج نباید سیاسی شود این سخن نادرستی است، حج سراسر سیاست است، چون مظهر وحدت و اقتدار مسلمانان است، افزود: حج حمایت از مظلومان و مستضعفان و برائت از مشرکان است؛ چگونه می‌شود گفت حج سیاسی نیست!؟

اگر امروز در حج فریاد مرگ بر آمریکا سر داده شود آمریکا جرأت می‌کند به جامعه اسلام تعدی و تجاوز کند؟

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اینکه کسانی که می‌گویند حج سیاسی نیست و جلوی فعالیت‌های سیاسی را می‌گیرند کار شیطانی انجام می‌دهند و هم پیمان با استکبار هستند، گفت: اگر امروز در حج فریاد مرگ بر آمریکا سر داده شود آمریکا جرأت می‌کند به جامعه اسلام تعدی و تجاوز کند؟ امیدواریم خدای متعال با نابودی آل سعود زمینه را برای انجام حج ابراهیمی فراهم کند و ان شاء الله حجی که رسول خدا و خدای متعال اراده کرده است عملی شود.

آیت الله میرعمادی با اشاره به سخنان مهم مقام معظم رهبری در دیدار با رئیس و مسئولان قوه قضائیه که به مناسبت هفته قوه قضائیه صورت گرفت، اظهار داشت: رهبری گفتند «۴۰ سال ایستادگی ملت ایران با مظلومیت و اقتدار»، این جمله نیاز به تفسیر و تبیین دارد. دشمنان ما هرگونه ظلم و تجاوز و خیانتی که تصور می شد علیه ملت ایران انجام داد، از نقشه تجزیه ایران تا حمله نظامی به طبس، کودتای نوژه، حمایت از گروه های ضد انقلاب، تشویق صدام بر جنگ تحمیلی، دادن سلاح شیمیایی به بعثی ها و سرنگون کردن هواپیمای مسافربری ایران و تشدید تحریم های اقتصادی.

 

ملت ایران ۴۰ سال مظلومانه ایستادگی کرد

وی ترور دانشمندان هسته ای، بلوکه کردن اموال ایران، اخلال در صادرات نفت و را از دیگر جنایت های آمریکا برشمرد و تصریح کرد: یک فهرست بلند بالایی از جنایت آمریکا علیه ملت ایران در اختیار است، واقعاً ملت ایران ۴۰ سال مظلومانه ایستادگی کرد، ایران مظلوم بود اما مقتدر بود، خود را خوار نکرد و قدرتمندانه در مقابل آمریکا ایستادند و در جنگ پیروز شدند. 

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه قدرتمندانه اهداف انقلاب را پیش بردیم و ملت ایران مقتدر و توانمند بر آرمان های خود ایستادگی کرده است، افزود: در این ۴۰ سال آمریکا ذلیل و خوار شد و شکست خورد اما ملت ایران روز به روز با عظمت شد. ایران با مقاومت و اقتدار آمریکای جنایت کار را به شکست و ذلت کشاند.

عوامل شکست و عقب نشینی آمریکا 

آیت الله میرعمادی اتکای به خدای متعال، رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری و گفتمان مقاومت و اقتدار از سوی ایران اسلامی را سه عامل عقب نشینی و شکست آمریکا دانست و گفت: این گفتمان مقاومت و اقتدار باید تقویت شود. یک نمونه از اقتدار ملت ایران در دیدار رهبری با نخست وزیر ژاپن را شما دیدید، این دیدار نشانگر قدرت ملت ایران بود.

رد درخواست ترامپ از سوی رهبر معظم انقلاب یک حرکت تاریخی سربلند و ماندگار است

وی با تاکید بر اینکه رد درخواست ترامپ از سوی رهبر معظم انقلاب یک حرکت تاریخی سربلند و ماندگار است، آدم را به یاد صدر اسلام می اندازد، نامه ای که عبید الله بن زیاد نوشت به دست عمر سعد داد و گفت به امام حسین بدهد، امام حسین نه نامه را قبول کرد و نه جواب داد، افزود: الان در شریط خاصی قرار داریم، اروپایی ها دارند نقش بازی می کنند، یک کانال مالی طراحی کردند به نام اینستکس که تمام اطلاعات واردات و صادرات ایران در اختیار آنها است.

«اینستکس» بازی سیاسی اروپایی ها به تبعیت از سیاست آمریکاست

امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه تاسیس این کانال مالی یعنی ما قیم می خواهیم، گفت: اگر اروپا نفت ما را نخرد این کانال مالی به ضرر ماست؛ اروپایی ها با تبعیت از آمریکا این کانال مالی را طراحی کردند، می خواهند تحریم ها را حفظ کنند. به نظر می رسد این کانال مالی یک بازی سیاسی اروپایی ها به تبعیت از سیاست آمریکاست. مسئولان باید هوشیار باشند و به اروپایی ها اعتماد نکنند.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه اروپایی ها دنبال سیاست های آمریکا هستند، اظهار داشت: اینکه انگلیس نفت کش ایران را توقیف کرده یک راهزنی دریایی است. ما باید با قاطعیت برخورد کنیم، هرجا با قاطعیت برخورد کردیم دشمنان عقب نشینی کردند. باید حواسمان جمع باشد و هوشیار باشیم.

انتقاد از افزایش تیراندازی ها در لرستان و لزوم جمع آوری سلاح های غیرمجاز

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه متاسفانه در لرستان ما شاهد افزایش تیراندازی و بالا رفتن آمار قتل هستیم، این یک هشدار است، ادامه داد: آمار قتل در سه ماهه اول سال بیشتر از آمار قتل سال گذشته است. این یک ناامنی و اظهار اضطراب در میان خانواده ها ایجاد می‌کند. باید جلوی تیراندازی ها گرفته شود و سلاح های غیرمجاز جمع آوری شود. 

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه گردشگر می‌آید در شهر و یک مرتبه صدای رگبار می‌آید، منطقه جنگی است!؟ ما می خواهیم گردشگری مان تقویت شود، گردشگری که شب صدای تیراندازی بشنود تا صبح می خوابد؟ تصریح کرد: از مسئولان و نیروهای نظامی و امنیتی و انتظامی می خواهیم بنشینند و فکر اساسی در این رابطه داشته باشند. حفظ امنیت و جان مردم از اهم امور است.

 

 

 

آرشیو اخبار