خطبه اول:

حجت‌الاسلام والمسلمین ‌ميرعمادي با اختصاص دادن خطبه اول به موضوع متخلق شدن به اخلاق الهی، مومنین را به روزهای آخر ماه مبارک رمضان توجه داد و این ایام را ایام تجلی خداوند در وجود انسان خواند و افزود: از آنجائیکه روزه دار در این ماه مشقت می کشد تا متخلق به اخلاق الهی شود لذا برای حفظ آن باید سعی کنیم پایان روزه ما با گفتار و عمل شایسته باشد، همچنانکه امام صادق(ع) فرمود: هر کسی که روزه اش با گفتار یا کردار شایسته به پایان برساند خداوند روزه اش را می پذیرد و حضرت گفتارصالح و شایسته را شهادت به یکتاپرستی خداوند که همان گفتن الله لا اله الا الله  و آمدن به نماز عید فطر است، می داند و  کردار صالح و شایسته را پرداخت زکات فطره عنوان می کند.

خطبه دوم:

خطیب جمعه خرم آباد ضمن تشكر از حضور گسترده مردم در راهپيمايي روز قدس با اشاره به اينكه روز جهاني قدس روز اتحاد و انسجام ملي مسلمانان در برابر رژيم غاصب صهيونيستي است، اظهار داشت: امروز منفورترين رژيم در دنيا رژيم غاصب صهيونيستي است.

حجت‌الاسلام ميرعمادي خاطرنشان كرد: روز قدس روز طنين‌اندازي فرياد مسلمانان عليه ظالمان است. وي خطاب  به مردم گفت: شما با اين حضور با شكوه و قدرتمندانه خود در راهپيمايي روز قدس نشان داده‌ايد كه همچنان در راه اسلام انقلاب و امام در زمينه تحقق معنويات مقام معظم رهبري پايدار و پايبند هستيد.

نماينده ولي فقيه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد گفت: دولت‌ها نيز با تحريم رژيم صهيونيستي و قطع رابطه با اين مزدوران، حمايت خود را از مردم فلسطين اعلام كنند .

حجت‌الاسلام ميرعمادي روز جهاني قدس را يادگار امام راحل دانست و تصريح كرد: پيروزي فلسطين در غزه مرهون دعاهاي مومنين است. خطیب جمعه خرم آباد گفت: همه اقشار مختلف مردم بايد با راهپيمايي در روز قدس خشم وانزجار خود را عليه رژيم غاصب اعلام كنند.

وي تصريح كرد: پيروزي مسلمانان فلسطين نزديك است و همه اقشار مختلف مردم امروز با شركت در راهپيمايي روز قدس خشم وانزجار خود را عليه رژيم غاصب اعلام كردند. وي در ادامه خاطرنشان كرد: راهپيمايي روز قدس پاسخ قاطع به اظهارات صهيونيستي رئيس جمهور فرانسه است.

 نماينده ولي فقيه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد در ادامه ضمن تبريك سالروز هفته دفاع مقدس گفت: 31 شهريور سالروز هفته دفاع مقدس و آغاز جنگ تحميلي است. حجت الاسلام ميرعمادي اظهار داشت: دوران دفاع مقدس دوراني پر افتخار براي ملت ايران است. 

وي خاطر نشان كرد: نسل امروز و آينده ما به دفاع مقدس و ايستادگي رزمندگان افتخار مي‌كنند. نماينده ولي فقيه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد گفت: يادآوري دفاع مقدس گنجينه‌اي با ارزشي است كه همه بايد از آن دفاع كنند.

ایشان اظهار داشت: درس‌هاي بزرگ دفاع مقدس بايد به نسل‌هاي آينده منقل شوند. میرعمادی همچنین به اول مهرماه آغاز سالتحصیلی و روز بازگشائی مداس اشاره و خاطر نشان کرد: از آنجائیکه دانش آموزان سرمایه جامعه و آینده سازان ایران اسلامی هستند، باید کاری کنیم تا آنها بهترین ایام خود را در محیط های آموزشی بگذرانند.