خطبه اول:

حجت الاسلام والمسلمین ميرعمادي مسائل مربوط به عبادت را سه بخش عنوان کرد و گفت: بخش احکام، بخش آداب عبادت و بخش اسرار و فلسفه عبادت سه بخش اصلی عبادت محسوب می شود.

ایشان با اشاره به اهمیت بخش فلسفه و اسرار عبادت، افزود: اهمیت بحث فلسفه و اسرار عبادت از آن جهت است که ارزش عبادت به فلسفه و اسرار آن است و وقتی انسان لذت و شیرینی عبادت را می چشد که به اسرار آن پی ببرد.

وی عبادت را نشانه لیاقت و شایستگی پیداکردن بنده نسبت به الطاف الهی و نوعی سپاسگزاری از خداوند و سبب ایجاد امید و نشاط در دل عنوان کرد و افزود: فلسفه عبادت رسیدن به کمال و تقرب به سوی خداست.

خطبه دوم:

خطیب جمعه خرم آباد با اشاره به سخنان رهبری در خطبه هاي ارزشمند عيد سعيد فطر و در جمع اعضاي مجلس خبرگان رهبري اظهار داشت: رهبر انقلاب دو سخنراني مهم و اساسي  داشتند که مسير حرکت آينده ما را روشن کردند و بار ديگر توطئه هاي دشمنان را خنثي کرد. ایشان يادآور شد: اين سخنان نشان داد که رهبري و ملت ايران بيدار و هوشيار هستند و برنامه دشمنان را زيرنظر دارند.

امام جمعه خرم آباد گفت: بيانات مقام معظم رهبري در جمع اعضاي مجلس خبرگان رهبري اتمام حجت نهايي بود چرا که مخاطب به طور کامل مشخص بود. ایشان  در ادامه افزود: نبايد خواص تکميل کننده اهداف معارضان باشند و با سخنان خودشان اهداف دشمن را تکميل کنند و با اقدامات شان کار دشمنان را به اتمام برسانند.

نماينده ولي فقيه در لرستان در ادامه افزود: اصرار بر ادعاي باطل و تهمت هاي ناروا چيزي جز رسوايي نخواهد داشت به همين خاطر بايد به اتمام حجت مقام معظم رهبري عنايت ويژه داشته باشند.

 وي اظهار داشت: نبايد به نظام تهمت زده شود و چيزهايي که در گذشته ادعا مي کرديم امروز عکس آنها را عمل کنيم. ایاشان مسووليت امروز را سنگين دانست و گفت: درک شرايط حساس کشور و موضع گيري، شجاعت و فهم درست مي خواهد و آنان بايد با شجاعت بگويند که فريب خورده ايم.

 ایشان يادآور شد: بايد فضاي وحدت و اخوت بار ديگر در کشور ايجاد شود و همه براي حفظ نظام مقدس جمهوري اسلامي تلاش کنيم.

 وي از اعضاي مجلس خبرگان رهبري که با قاطعيت از مقام معظم رهبري حمايت کردند، قدرداني کرد. حجت الاسلام ميرعمادي  به سخنان شجاعانه و جسورانه رياست جمهوري در نشست ساليانه مجمع عمومي سازمان ملل اشاره کرد و گفت: روز اول اين مجمع رييس جمهوري ايران و آمريکا سخنراني کردند اما همگان شاهد بودند که سخنان دکتر احمدي نژاد با مهر،محبت و صميمت و به صورت منطقي بود اما سخنان رييس جمهور آمريکا با شيوه اي غيرمنطقي بيان شد.

خطیب جمعه خرم آباد اضافه کرد: دکتر احمدي نژاد پيام انقلاب را همراه با صلح، دوستي، محبت، مبارزه با ظلم و ستم و بشردوستانه به گوش جهانيان رساند. وي گفت: بايد ساختار سازمان ملل تغيير کند تا ملت هااحساس کنند که سازمان ملل و شوراي امنيت به وظيفه ذاتي خودشان عمل مي کنند.

 میرعمادی در ادامه به هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: دوران دفاع مقدس، هشت سال ايستادگي و مقاومت ملت ايران را ثابت کرد که روياها و خوابهاي دشمنان اين ملت هرگز تعبير نخواهد شد. ایشان هفته دفاع مقدس را فرصتي براي احياي ارزش هاي دفاع مقدس و تجليل از ايثارگران و عهد و پيمان با آرمان هاي والاي اين دوران عنوان کرد و گفت: بايد اين فرصت ها را غنيمت بشماريم.