خطبه اول:

حجت الاسلام سید احمد میرعمادی به بررسی فلسفه و اسرار عبادت از منظر امام صادق(ع) پرداخت و افزود: امام صادق(ع) مشعل دار علم و دانش و عبادت و بندگی خدا است و به همین سبب اسوه عابدان و زاهدان گردید.

 ایشان به سخن مالک بن انس اشاره کرد و گفت: مالک می گوید که همیشه امام صادق(ع) را در سه حال می دیدم، یا روزه دار و یا در حال نماز و یا مشغول ذکر.

وی یکی از مسائلی که امام به آن توجه داشت را مسأله فلسفه و اسرار عبادت دانست و افزود: در حدیثی از امام صادق(ع) نقل شده که فرمودند: عبودیت و بندگی گوهری است که باطنش ربوبیت و پروردگاری است. ایشان با بررسی شرح این حدیث تصریح کرد: بر اساس این حدیث، فلسفه عبادت را رسیدن به مقام پروردگاری است.

خطبه دوم:

خطیب جمعه خرم آباد ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی، نیروی انتظامی را حافظ نظم و امنیت کشور خواند و بیان داشت: همه مردم نیز در راستای حمایت و همکاری با نیروی انتظامی وظایفی دارند و تقویت این نهاد موجب جلوگیری از بی نظمی و فتنه در جامعه خواهد شد.

خطیب جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه تقویت نیروی انتظامی عنوان کرد: جامعه در هر شرایطی برای توسعه نیازمند آرامش و امنیت که این امر جز با همکاری همه جانبه با نیروی انتظامی محقق نخواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هتک حرمت رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی و گزارش کمیته حقیقت یاب سازمان ملل افزود:  علیرغم اینکه در گزارش ارائه شده موضوع جنایت جنگی رژیم اشغالگر قدس مطرح شده بود ولی برخی ازافراد درتشکیلات خودگردان فلسطین با همکاری آمریکا و مصر ضمن جلوگیری از بررسی این گزارش موجب تعلیق آن شدند.

خطیب جمعه خرم آباد ادامه داد: این امر موجب شد که رژیم صهیونیستی از این فرصت استفاده کرده و به مسجد الاقصی حمله کند.حجت الاسلام میرعمادی تصریح کرد: اتفاقات اخیر در مسجد الاقصی و هتک حرمت به قبله اول مسلمانان بزرگترین خیانت به آرمان فلسطین بود که توسط رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین انجام شد. ایشان با تاکید بر اینکه اسرائیل باید بداند که فلسطین پاره تن اسلام است، عنوان کرد: روزی خواهد آمد که فلسطین به جامعه اسلامی بازگردانده می شود و آن روز، روز تحقق وعده خداوند در زمینه پیروی حق بر باطل خواهد بود.

 نماینده ولی فقیه در استان لرستان همچنین در ادامه سخنان خود به سفر اخیر مقام معظم رهبری به استان مازندران اشاره کرد و بیان داشت: حضور و اجتماع پرشور و شوق اگیز مردم مازندران جلوه ای از پیوند مردم با ولایت بود.

حجت الاسلام میرعمادی تصریح کرد: دشمنان باید بدانند که مردم ایران اسلامی همواره پشتیبان ولایت فقیه هشتند و رهبری در دل این ملت جای دارد.

  خطیب جمعه خرم آباد خاطر نشان کرد: ملت ایران همواره و با تمام وجود در راه امام و رهبری هستند و هیچگاه از پیروی و حرکت در راه آرمانهای نظام و انقلاب کوتاه نخواهند آمد.

سالروز تاسیس دانشگاه جامع علمی کاربردی، سفارش به تقوای الهی و تشریح بخشی از ابعاد شخصیتی امام صادق(ع) در سالروز شهادت این امام همام از دیگر بخش های سخنان نماینده ولی فقیه در استان لرستان در خطبه های این هفته نماز جمعه بود.در پایان نماز جمعه این هفته خرم آباد مردم این شهر با راهپیمایی و سر دادن شعارهای مرگ بر اسرائیل" و "مرگ بر آمریکا" هتک حرمت به مسجد الاقصی را محکوم کردند.