خطبه اول:

نماینده ولی فقیه در استان لرستان با  موضوع پیداکردن روحیه تعبد و تسلیم به عنوان یکی از فلسفه ها و  اسرار عبادت پرداخت و اظهار داشت: باتوجه به اینکه عبادت اظهار آخرین درجه خضوع و تسلیم در برابر کسی است که همه چیز از ناحیه اوست و عبودیت تسلیم مطلق در برابر ذات پاک خداوند است، لذا گوهر عبادت تعبد و تسلیم در برابر خداوند متعال و پرهیز از طاغوت می باشد.

 ایشان در ادامه روح حاکم بر نماز و اعمال عبادی را عبودیت دانست و از تعبد و تسلیم شدن در برابر خدا به عنوان شرف و کمال انسانی یاد کرد و گفت:همچنانکه علی(ع) در این رابطه می فرماید: خدا افتخارم همین بس که تو پروردگار من هستی و برای من عزت و شرفی همین بس که عبد و بنده تو باشم. میرعمادی در ادامه تصریح کردند: حج تعبد و تسلیم در برابر پرودگار است و فلسفه کلیه اعمال در حج چیزی جز تسلیم در برابر خداوند متعال نیست.

خطبه دوم:

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به شهادت سردار شوشتری در حادثه تروریستی استان سیستان و بلوچستان، تصریح کرد: استکبار جهانی وقتی دست به چنین جنایتی می زند مهم ترین هدفی که دارد ایجاد ناامنی در منطقه و خدشه دار کردن اتحاد مردم است. وی همچنین عنوان کرد: این سردار سرافراز سپاه در منطقه دو کار اساسی را پایه ریزی کرد که یکی ایجاد وحدت میان شیعیان و اهل سنت و دیگری ایجاد امنیت در سایه وحدت بود.

خطیب جمعه خرم آباد در ادامه بیان داشت: دشمنان همواره به دنبال تضعیف وحدت بودند ولی هنگامی که دیدند اتحاد میان شیعه و سنی در منطقه بسیار محکم است با حمایت مالی آمریکا و حمایت سازمان های جاسوسی کشورهایی مانند پاکستان دست به چنین جنایت هولناکی زدند.

 حجت الاسلام میرعمادی ریشه ناامنی و ترور در سیستان و بلوچستان را ناشی از تفکر وهابیت دانست و عنوان کرد: ما ریشه ناامنی را در این تفکر غلط می بینیم و این در حالی است که این گروه از حمایت های مالی آمریکا برخوردار هستند.

 وی خاطرنشان کرد: وهابیون همواره به دنبال بر هم زدن اتحاد میان شیعه و سنی بوده اند و همه مصیبت های امروز متاثر از این تفکر غلط است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد خواستار برخورد قاطع با گروهک ریگی از سوی نیروهای نظامی و انتظامی شد و افزود: ریشه این گروه تروریستی باید خشکانده شود.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه کشور ایران باید در روابط خود با کشورهایی که در این قضیه دست داشته اند تجدید نظر کند، بیان داشت: عمده خسارات ما نه از تروریست ها بلکه از کشورهایی است که با این تروریست ها همکاری می کنند بنابراین باید در روابط خود با این کشورها تامل بیشتری داشته باشیم.

 وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در پیش بودن هفته حج، اظهار داشت: با نزدیک شدن به ماه ذی حجه زائران خانه خدا حرکت به سوی بیت الحرام را آغاز می کنند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه حج یکی از شعائر بزرگ اسلام است، بیان داشت: حج کنگره بزرگ اسلام و فرصت مناسبی برای آشنایی مسلمانان با مشکلات یکدیگر است.

خطیب جمعه خرم آباد همچنین به سالروز افشاگری امام خمینی نسبت به لایحه کاپیتولاسیون اشاره کرد و گفت: در زمان رژیم پهلوی لایحه ای به مجلس رفت که بر اساس آن آمریکایی ها در داخل کشور حق هر کاری داشتند که این امر اعتراض امام را به دنبال داشت.وی دو عامل را موجب مصونیت استعمارگران در کشورها دانست و خاطرنشان کرد: جدایی حکومت از مردم و ریاست طلبی حاکمان موجب ایجاد مصونیت برای استعمارگران می شود.

 حجت الاسلام میرعمادی با یادآوری اینکه زمانی آمریکایی ها زنان و کودکان افغانی را قتل عام می کردند، یادآور شد: معاهده کاپیتولاسیون درسی برای دیگر جوامع است که هیچ گاه برای استعمارگرانی مانند آمریکا مصونیت ایجاد نکنند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در پایان به انتخابات افغانستان اشاره کرد و این امر را مصداق دخالت بیگانگان در امور داخلی یک کشور دانست و گفت: در افغانستان وقتی انتخابات مطابق میل آمریکا نیست آن را به دور دوم می کشاند.