خطبه اول:

حجت الاسلام و المسلمين "سيد احمد ميرعمادي"  به بیان فلسفه و اسرار عبادت از منظر امام رضا (ع) پرداخت و گفت:شخصیت معنوی و عبادی علی بن موسی الرضا(ع) در کنار ابعاد دیگر زندگی آن حضرت از اهمیت خاص برخوردار است چراکه علم، اخلاق، اجتماع و سیاست که ابعاد دیگر زندگی ایشان است، تحت تأثیر شخصیت معنوی و عبادی حضرت بوده است.

وی گفت: از برنامه عبادی امام رضا(ع) به خوبی استفاده می شود که آن حضرت نسبت به عبادانت مخصوصاً نماز اهتمام جدی داشت.

میرعمادی خاطرنشان کرد: تعداد قابل توجهی از روایات آن حضرت به موضوع فقه و فلسفه احکام و عبادات ارتباط داشته که کتاب جوامع الشریعه و علل ابن شاذان نمونه هایی از آن است.

ایشان سپس به برخی از سخنان حضرت راجع به فلسفه عبادات پرداخت و افزود: امام رضا(ع) علت وجوب نماز را اقرار به ربوبیت پرودگار، علت گفتن اذان را یاد خدا و فلسفه حج را افزایش اخلاق و ارزشهای انسانی می داند.

خطبه دوم:

خطیب جمعه خرم آباد ضمن تبریک ولادت امام رضا(ع) گفت: ما باید از علوم رضوی که یکی از جلوه های کمال آن حضرت است، استفاده کنیم. وی با اشاره به حوادث پس از انتخابات تصریح کرد:  تضعيف قدرت سياسي و اقتدار نظام از بزرگترين جرائم است و عده اي که مبادرت به اين امر کنند بايد پاسخگوي مردم باشند.

 وي اظهار داشت: افراد و گروههاي منحرف در جريان وقايع پس از انتخابات، با ارتکاب جرائم سنگيني موجب تشويش افکار و اذهان عمومي، زير سوال بردن حماسه عظيم مردم در انتخابات شدند که دستگاه قضايي با اين افراد مجرم بايد قاطعانه برخورد کند.

 ایشان تصريح کرد: ايجاد بدبيني نسبت به مسوولان نظام جمهوري اسلامي از اشتباهات بزرگ اين افراد بود که مردم ايران اسلامي با آگاهي و تبعيت از ولايت فقيه، نقشه هاي شوم آنان را شناختند و اکنون خواستار محاکمه آنان هستند.

خطيب جمعه خرم آباد گفت: برخي افراد ساده انديش بحث وحدت ملي را مطرح مي کنند، اما آيا با مجرم مي شود آشتي کرد. حجت الاسلام ميرعمادي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به فرارسيدن روز 13 آبان گفت: دانشجويان، دانش آموزان و اقشار مختلف جامعه امسال با حضور گسترده خود در اين راهپيمايي اميد منحرفان و دشمنان نظام را به ياس تبديل مي کنند.

وي افزود: دانش آموزان رزمنده دوران دفاع مقدس امروز همان معلمان بسيجي هستند که بايد فرهنگ دفاع مقدس را بين دانش آموزان ترويج کنند تا اين نسل ارزنده همچنان پايدار باشد.

نماينده ولي فقيه در لرستان در ادامه به برخي مسايل شهري استان لرستان اشاره کرد و مشکلات ترافيکي، ضرر و زيان بهداشتي و خسارات مالي خودروها را از جمله آثار نامطلوب انجام برخي حفاري در سطح شهر خرم آباد ذکر کرد و خواستار اقدام مناسب و فوري مسوولان شهرداري در اين زمينه شد.