خطبه اول:

حجت الاسلام سید احمد میرعمادی به بحث تقرب و نزدیکی به خدا  به عنوان یکی از فلسفه ها و اسرار عبادت پرداخت و گفت:  برای قرب دو معنا ذکر شده است یکی قرب مکانی و دیگری قرب مقامی که این قرب به معنای نزدیک شدن آدمی به مراتبی از کمال از طریق انجام اعمالی نظیر عبادت است.

 ایشان در ادامه تقوا، نماز، تلاوت قرآن، عمل صالح، روزه و جهاد و ... را از عوامل تقرب به خدا ذکر کردند. وی همچنین به بیان عوامل تقرب به خدا در کلام معصومین و بزرگان اشاره و افزود: معرفت خدا، نیکی به پدر و مادر، دوری ار خودخواهی و تکبر، نماز شب، خدمت به مردم، احترام به سادات و .... از جمله عواملی است که سبب نزدیکی به خداوند متعال می شود.

خطبه دوم:

امام جمعه خرم آباد با اشاره به روند تصویب و تشکیل شورای فرهنگ عمومی، عنوان کرد: پیشرفت و توسعه فرهنگی جامعه وابسته به توجه به فرهنگ عمومی است.

ایشان با تاکید بر اینکه توسعه فرهنگی زمینه ساز توسعه اجتماعی، اقتصادی و عمرانی است، یادآور شد: عمران و آبادانی در گرو این است که فرهنگ عمومی را تقویت کنیم.

خطیب جمعه خرم آباد اصلاح فرهنگ صرفه جویی و عدم اسراف به ویژه در مجالس و مراسم ها، تبیین فرهنگ احترام به قانون و پرهیز از قانون گریزی، ایجاد فرهنگ مطالعه در جامعه، تبیین فرهنگ سلامت اداری و وجدان کاری را از جمله ابعادی دانست که باید در حوزه فرهنگ عمومی مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه مسئولان باید نسبت به فرهنگ عمومی حساسیت داشته باشند، یادآور شد: در صورت تقویت فرهنگ عمومی بخشی از دغدغه ها در زمینه جنگ نرم مرتفع خواهد شد.

 نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه ماهیت استکبار جهانی این است که با امکانات مالی و تبلیغات در امور جهانی دخالت می کنند، افزود: ما در برخی از قضایا آنقدر هزینه می کنیم ولی وقتی نوبت به حوزه فرهنگ عمومی می رسد متاسفانه آن گونه که شایسته است توجهی صورت نمی گیرد.

میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه دخالت آمریکا در انتخابات افغانستان نمونه ای از خوی مداخله گرانه این استکبار جهانی است، تصریح کرد: وضعیت انتخابات افغانستان شکست مفتضحانه ای برای آمریکا و کشورهای مدعی دموکراسی بود.

 وی با اشاره به رویکرد ریاکارانه آمریکا در مورد ایران، یادآور شد: رئیس جمهوری آمریکا ابتدا می گوید که ما ماهیتمان را عوض کردیم و از سوی دیگر در مجلس آمریکا بودجه ای معادل 55 میلیون دلار برای جنگ نرم علیه ایران تصویب می کند.

 خطیب جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه سیاست خارجی ما باید بر مبنای شعار "نه شرقی، نه غربی" باشد، خاطر نشان کرد: جوسازی و فتنه گری ماهیت استکبار جهانی است. ایشان همچنین به راهپیمایی 13 آبان سالجاری اشاره کرد و گفت: راهپیمایی امسال متفاوت تر از سالهای گذشته  بود و حضور دانش آموزان و دانشجویان از سالهای گذشته پررنگ تر بود.

حجت الاسلام میرعمادی حضور پرشور مردم در این راهپیمایی را بیعت مجدد با رهبری و آرمانهای انقلاب ارزیابی و از مشارکت گسترده مردم لرستان در راهپیمایی روز 13 آبان تقدیر کرد. وی همچنین در بخشی دیگری از سخنان خود به لایحه هدفمند کردن یارانه ها اشاره کرد و افزود: در زمینه این لایحه کار کارشناسی هم از سوی دولت و هم مجلس صورت گرفته است.

خطیب جمعه خرم آباد با تاکید بر ضرورت اصلاح ساختار اقتصادی کشور، ادامه داد: هم مجلس و هم دولت نباید در زمینه هدفمند کردن یارانه ها تردید نشان بدهند.میرعمادی از دولت و مجلس خواست اختلاف سلیقه در زمینه هدفمند کردن یارانه ها را کنار بگذارند و گفت: دولت و مجلس باید با تعامل با یکدیگر در راستای اجرایی شدن لایحه هدفمند شدن یارانه ها گام بردارند.