خطبه اول:

 نماینده ولی فقیه در لرستان در ادامه ی سلسله مباحث فلسفه و اسرار عبادت از تزکیه نفس به عنوان یکی دیگر از این اسرار یاد کرد و گفت: در اسلام هدف نهائی و اصلی همه عبادات تزکیه و اصلاح نفس است و خداوند متعال تمام عبادات و اعمال نیک را که بر بندگان تشریع نموده در جهت تهذیب نفس بوده است.

ایشان در ادامه آیه تقوا را اولین نتیجه عبادت برشمرد گفت: فسلفه عبادت چیزی جز خودسازی و تهذیب نفس نیست و در قرآن روایات متعددی در جهت دوری از آلودگی ها و خودسازی وجود دارد.

  امام جمعه خرم آباد فلسفه روزه، اقامه در مسجد را که مکانی برای عبادت است را عاملی برای تهذیب نفس و خودسازی عنوان کرد و افزود: آنهائی که می خواهند به تهذیب نفس بپردازند وسعادتمند شوند باید به سراغ عبادت روند چراکه برطبق فرمایش امام علی(ع) استمرار و دوام عبادت بر وصول سعادت و رستگاری است.

خطبه دوم:

امام جمعه خرم آباد با اشاره به سالروز ازدواج فرخنده امام علی (ع) و حضرت فاطمه(س)  یادآوری این ازدواج تاریخی را برای الگوگیری جوانان دانست و بیان داشت: ازدواج در اسلام اهمیت بالایی دارد و ما باید با رعایت این سنت پیامبر گرامی اسلام(ص) ازدواج را ساده بگیریم.

 خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه ازدواج لازمه حفظ دین، عفت و پاکدامنی جامعه و تکثیر نسل بابرکت است، افزود: ازدواج آثار اجتماعی، سیاسی، روحی و روانی بسیاری در جامعه دارد.

میرعمادی با تشریح آثار روحی و روانی ازدواج که در قرآن بر آن تاکید شده است، بیان داشت: یکی از مواردی که در این زمینه مورد تاکید قرآن است مسئله آرامش روحی و روانی در زندگی است. وی با تاکید بر اینکه باید به امر ازدواج جوانان در جامعه بیش از پیش پرداخته شود، تصریح کرد: جوانان باید ازدواج را یک فرصت بدانند نه یک معضل.

 نماینده ولی فقیه در استان ضمن هشدار نسبت به پایین آمدن آمار ازدواج و افزایش طلاق در جامعه از مسئولان خواست در زمینه رفع متنوع ازدواج جوانان گامهای موثرتری بردارند.

 وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در پیش بودن هفته بسیج، عنوان کرد: بسیج یکی از یادگارهای امام راحل است که از آغاز تشکیل مایه برکت و خیر نظام بوده است.

حجت الاسلام میرعمادی با مرور بخش کوچکی از فعالیتهای بسیج در طول 30 سال گذشته از انقلاب اسلامی، افزود: نقش بسیج در هشت سال دفاع مقدس، در تثبیت نظام و امنیت عمومی کشور و در دفاع از ولایت و خنثی کردن توطئه های دشمنان نقشی انکار نشدنی و بی بدیل بوده است.

ایشان تداوم انقلاب را مدیون تفکر و فرهنگ بسیجی دانست و گفت: بسیج رنگ و نشان خاصی ندارد بلکه اعتماد به نفس، اخلاص، هوشیاری و بصیرت، قاطعیت و استکبارستیزی از شاخصه ها و شناسنامه بسیج است.

خطیب جمعه خرم آباد در ادامه بیان داشت: شرط حفظ هویت بسیجی بر اساس تاکیدات رهبر معظم انقلاب عمق دادن به معارف دینی و انقلابی است. نماینده ولی فقیه در لرستان همچنین در ادامه سخنان خود با اشاره به کشتار شیعیان در کشور یمن، تصریح کرد:  کشور یمن کشوری است که توسط حضرت علی(ع) به اسلام ایمان آوردند و افراد برجسته ای از مسلمانان صدر اسلام اهل یمن هستند.

 وی با اشاره به نقش شیعیان یمن در رخدادهای مختلف تاریخ اسلام، افزود: در حال حاضر از جمعیت 20 میلیون نفری یمن بیش از شش میلیون نفر شیعه هستند.خطیب جمعه خرم آباد ادامه داد: شیعیان یمن امروز از سوی دولت یمن به بهانه برقراری امنیت و برخورد با مخالفان دارند از بین می روند و از سوی دیگر توسط آل سعود نیز به منظور تجزیه یمن موشک باران می شوند.

حجت الاسلام سید احمد میرعمادی با هشدار نسبت به اینکه رژیم صهیونیستی به دنبال سلطه اطلاعاتی و اقتصادی در یمن به دلیل موقعیت خاص این کشور است، یادآور شد: نقش آمریکا در وقوع این وضعیت نقش مهمی است زیرا این استکبار با چراغ سبز نشان دادن به عوامل این کار به دنبال تقابل بین شیعه و سنی است.

وی با یادآوری وضعیت اسفناک افغانستان، عراق و فلسطین و تلاش های آمریکا و رژیم صهیونیستی برای ایجاد تقابل بین شیعه و سنی، ضمن محکوم کردن وقایع رخ داده در یمن خواستار رسیدگی مجامع جهانی به ویژه اتحادیه عرب به این نسل کشی شد.