خطبه اول:

نماینده ولی فقیه در لرستان با اختصاص دادن موضوع خطبه اول به بحث ولایت برترین نعمت معنوی گفت: خداوند متعال نعمت های مادی و معنوی فراوانی را به انسان عطا فرمود بطوریکه هرگز انسان توان شمارش آن را ندارد لیکن در میان این همه نعمت، دو نعمت به عنوان برترین نعمت شمرده شده، یکی نعمت رسالت و دیگری نعمت امامت و ولایت.

 وی با اشاره به تعبیر قرآن از این دو نعمت بعنوان منت افزود: خداوند متعال بر مومنان منت نهاد و پیامبری برای آنها برانگیخت و بر مستضعفان منت نهاد و آنان را پیشوایان و وارثان زمین قرار داد.

ایشان با بیان جریان ولایت و رهبری علی(ع) در سال حجه الوداع، چار ویژگی روز عید غدیر را برشمرد و خاطر نشان کرد: این روز، روز ناامیدی کافران، روز تکمیل دین، روز اتمام نعمت الهی و روز مورد پسند قرارگرفتن اسلام به عنوان یک دین در نزد خدا است.   

خطبه دوم:

خطیب جمعه خرم آباد با تبریک فرارسیدن عید سعید غدیر افزود: مصلحت امت اسلامي در تبعيت از امام و رهبري است به طوريکه پيامبر (ص) اين مسير را در روز عيد غدير براي مسلمانان تبيين کرده است.

ایشان علي(ع) را محور وحدت مسلمانان دانست و اظهار داشت: پيروي از ولايت و آشنايي مسلمانان با غدير راه نجات مسلمانان و در امان ماندن آنها از گزند دشمنان است.

 وي با بيان اينکه عيد غدير برترين اعياد اسلامي و روز پيوند و تجديد بيعت مسلمانان با امامت و ولايت است، خواستار برگزاري هرچه باشکوه تر جشن عيد غدير در سطح استان لرستان شد.

امام جمعه خرم آباد در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به 16 آذرماه روز دانشجو گفت: آگاهي، بصيرت، آرمان خواهي و استقلال طلبي از مهم ترين ويژگي هاي جنبش دانشجويي بوده است.

حجت الاسلام و المسلمين مير عمادي دانشجويان را به تعبير مقام معظم رهبري افسران جوان جنگ نرم عنوان  کرد و افزود: دانشحويان قشر آگاه و توانمند جامعه هستند که به دور از غرض ورزي و خط مشي سياسي، مسايل کشور را تجزيه و تحليل مي کنند.

نماینده ولی فقیه در استان با بيان اينکه هدف دشمن انحراف دانشجويان است، تصريح کرد: دانشجويان نبايد به سياسي کاري آلوده شوند و خواسته يا ناخواسته وسيله اي براي دسترسي دشمنان به اهداف شوم شان باشند.

وي همچنين قطعنامه شوراي حکام آژانس بين المللي انرژي اتمي عليه فعاليت هاي صلح آميز هسته اي ايران را محکوم کرد و گفت: اين قطعنامه نيم بندي تحت فشار اسراييل و آمريکا صادر و با پاسخ قاطع دولت و مجلس ايران مواجه شد.

 نماينده ولي فقيه در لرستان افزود: اين قطعنامه نه تنها براي کشورهاي غربي و اسراييل دستاوردي نداشت بلکه ملت و دولت ايران را نسبت به ساخت سايت هاي جديد هسته اي مصمم تر کرده است.

حجت الاسلام و المسلمين مير عمادي تنها راه حل پرونده هسته اي ايران را گفت و گو و پايان رفتارهاي تبعيض گونه آژانس و غرب و به رسميت شناختن حق مسلم ايران در جريان هسته اي دانست.