خطبه اول:

خطیب جمعه خرم آباد در ادامه سلسه مباحث فلسفه و اسرار عبادت، یادکردن از خدای متعال را یکی از این اسرار دانست و گفت: یاد خدا رمز خودشناسی و خودسازی، تأمین کننده سعادت فردی و اجتماعی می باشد و عبادت هم برای یاد خدا است و فلسفه همه عبادات یاد خداست.

 وی از یاد خدا و بازدارندگی از زشتی ها به عنوان آثار عبادت یاد کرد و افزود: روح و هدف عبادت یاد خداست که اگر عبادت برای خدا صورت گیرد آثار فراوانی بر روح و جان انسان می گذارد.

 ایشان در بخشی از سخنان خود یاد خدا را باعث بینائی و روشنائی و خودیابی برشمرد و پیامدهای تلخ روی گردانی از خدا را خودفراموشی، داشتن زندگی تنگ و دوست شدن با شیطان دانست.

خطبه دوم:

حجت‌الاسلام سید احمد ميرعمادي با اشاره به اغتشاشات روز دانشجو در كشور خطاب به عوامل پشت صحنه اين حوادث اظهار داشت: آيا طرفداران شما همين‌ها بودند، شما با چه قيمتي مي‌خواهيد به هدف خود برسيد؟ آيا با قيمت قانون شكني و براندازي نظام و پاره كردن عكس امام و ايجاد اختلاف در ميان مسلمانان؟ شما بايد اين را بدانيد كه ملت ما بيدار هستند، و حقايق را متوجه مي‌شوند.

ایشان در ادامه افزود: اين اهانت‌ها و توهين‌ها براي شما چه فايده‌اي دارد، چرا به دنبال اين هستيد كه دشمن را شاد كنيد. امام جمعه خرم‌آباد گفت: آشوبگران بايد به خود بيايند و بيانديشند كه مردم ايران همواره هوشيار هستند و نقشه‌هاي شوم دشمنان را نقش برآب مي‌كنند.

وی گفت: دستگاه قضايي بايد هرچه سريع‌تر با سران اين عوامل برخورد قانوني داشته باشد. ميرعمادي در ادامه از تمام دانشجويان مومن و متدين كه در 16 آذر امسال در صحنه حاضر شدند تشكر كرد و اظهار داشت: كار عده‌اي محدود و سرسپرده كه اهانت به بنيانگذار انقلاب كردند، به منظور حرمت شكني و ساختارشكني نظام بود.

ایشان همچنین به 25 ذيحجه روز خانواده اشاره كرد و گفت: خانواده در اسلام اهميت زيادي دارد، براي اينكه محل تربيت فرزندان و نسل صحيح است. خطیب جمعه خرم‌آباد گفت: صلاح و فساد جامعه به خانواده بستگي دارد، خانواده سالم و ايراني و اسلامي آن خانواده‌اي است كه اخلاق و دينداري در آن حاكم باشد.

حجت‌الاسلام سید احمد ميرعمادي تصريح كرد: يكي از مسئوليت‌هاي ما تربيت درست خانواده‌ها است.

 وي گفت: خانواده‌هاي غربي خانواده‌هاي متزلزل هستند، كه آمار طلاق در اين خانواده‌ها زياد است و فرزندان بي‌هويت در آن متولد مي‌شوند.

ایشان در ادامه افزود: بعضي از بيماري‌هاي خطرناك از سوي خانواده‌هاي غربي به وجود مي‌آيد، و ما بايد خانواده سالم داشته باشيم. ميرعمادي تصريح كرد: يكي از بلاياي به وجود آمده در خانواده‌ها اسراف است، كه خانواده بايد از آنها مبرا باشد، همانند اسراف در وجود حجاج با استفاده از پارچه‌هاي خوش‌آمدگوي است.

نماینده ولی فقیه در لرستان به سالروز شهادت آيت‌الله دستغيب اشاره كرد و گفت: شهادت آيت‌الله دستغيب بر تمام دل‌ها نفوذ كرده و اثر فراواني داشته است.

 امام جمعه خرم‌آباد در ادامه به اهميت نماز جمعه اشاره كرد وگفت: در زمان برگزاري نماز جمعه هيچ كاري بركت ندارد چراکه نماز جمعه نمازي است كه دعوت‌شدگان به اين فريضه الهي را خداوند دعوت مي‌كند.

وي خاطرنشان كرد: نماز جمعه پايگاه دين، وحدت، اتحاد، صفابخش دل‌ها و آگاه كننده انديشه‌ها است.

 نماینده ولی فقیه در استان در ادامه به در پيش بودن ماه‌هاي محرم و صفر اشاره كرد و گفت: هويت تشيع با محرم گره خورده است و ما به عنوان دست ‌اندركاران و خدمتگزاران اين فرهنگ بايد با مديريت و تدبير درست مراسم‌ها و برنامه‌‌ها، هيجانات و احساسات ناشي از يادآوري مظلوميت و فرهنگ عاشورا را به سمت يك حركت عقلاني و مدبرانه سوق دهيم.

ميرعمادي در پایان تصريح كرد: وجود دين اسلام در ايران يك نعمت‌الهي است و ما بايد در سايه اسلام، قرآن، فرهنگ ولايت و ولي فقيه، ايران را بر قله هاي پيشرفت و تعالي حفظ كنيم.