خطبه اول:

امام جمعه خرم آباد حاکمیت ارزشها در جامعه را یکی از فسلفه ها و اسرار عبادت عنوان کرد و گفت:خداوند متعال در عبادت ویژگی ها و اهدافی قرار داده که انجام آن سبب حاکمیت ارزشها در جامعه می گردد که یکی از این عبادات نماز است.

 ایشان به بیان اسرار نهفته در نماز پرداخت و افزود: نماز سبب انضباط و وقت شناسی، پاکیزگی و طهارت، وحدت و یگانگی امت اسلامی، رفع فاصله طبقاتی و مایه پرهیزگاری و تقوا می شود که  که هر کدام از این اسرار یک ارزش به شمار می آیند.

 وی از امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یکی دیگر از عبادات در اسلام یاد کرد و گفت: اجرای احکام و واجبات الهی، عدالت اجتماعی، امنیت عمومی و سلامت اقتصادی در سایه احیاء این فریضه الهی است که تحقق این آثار مفهومش حاکمیت ارزشها در جامعه است.

خطبه دوم:

ایشان با اشاره به عکس العمل مردم نسبت به اهانت کنندگان به عکس امام راحل اظهار داشت: نفرين شهدا و امام راحل به دنبال فتنه‌گران است و نام آنها در تاريخ اسلامي نامي شوم و بسيار زشت و زننده است و مانند بني‌صدر بايد از اين مملكت رها شوند.

وي افزود: حضور با شكوه مردم عزيز در راهپيمايي امروز ريشه‌كن كردن عده‌اي بي‌ريشه در اين جامعه است، كساني كه به اسم قانون امروز قانون شكني كرده‌اند، ماهيت آنها براي مردم روشن شده است.

 نماينده ولي‌فقيه در لرستان گفت: ما امروز بار ديگر حمايت خود را از رهبري اعلام مي‌كنيم و با شهدا و امام شهدا پيمان مي‌بنديم. ایشان خاطرنشان كرد: راهپيمايي امروز از اهميت فوق‌العاده‌اي برخوردار است زيرا اين بيعت مردم با رهبري و نشان حضور آگاهانه مردم در صحنه‌هاي انقلاب است.

امام جمعه خرم‌آباد گفت: اين راهپيمايي در سراسر كشور تصويري از وحدت و يكپارچگي در برابر فتنه‌گران است كه چشم فتنه‌گران را براي هميشه کور مي‌كنند.

ميرعمادي در ادامه خطاب به سران فتنه‌گر گفت: ما مي‌گوئيم به دامن ملت و رهبری برگردید و از اين فرصت استفاده و توبه كنيد، در غير اين صورت فرجام بدی برای شما خواهد بود و مردم از شما نمی گذرند. نماينده ولي‌فقيه در لرستان گفت: اين اهانت‌ها و توهين‌ها براي شما چه فايده‌اي دارد، چرا به دنبال اين هستيد كه دشمن را شاد كنيد.

ایشان در ادامه افزود: آشوبگران بايد به خود بيايند و بينديشند كه مردم ايران همواره هوشيار هستند و نقشه‌هاي شوم دشمنان را نقش برآب مي‌كنند. ميرعمادي يادآور شد: خوشبختانه مردم با آگاهي و بيداري به موقع اين توطئه دشمنان را خنثي و در مقابل يك جريان خزنده كه به نام امام و رهبري به ميدان آمده بود مقابله كردند.

 ميرعمادي با اشاره به آغار ماه محرم اظهار داشت: سوگواري و عزاداري براي سيدالشهدا اجر و پاداش فراواني دارد. وي با تاكيد بر ضرورت تمركز برنامه‌هاي محرم بر روي آشنايي مردم با فلسفه قيام عاشورا، عنوان كرد: مبلغان، گویندگان و هيئت‌هاي عزاداري بايد تلاش كنند پيام سيدالشهدا(ع) را براي مردم بازگو كنند.

 خطيب جمعه خرم‌آباد محرم را ماه معرفت و محبت به اهل بيت خواند و با تاكيد بر ضرورت رعايت شئون اسلامي در عزاداري‌ها عنوان كرد: اخلاص در عزاداري مهم‌ترين وظيفه است چراكه اگر اخلاص نباشد عزاداري ارزش خود را از دست مي‌دهد.

 نماينده ولي فقيه در استان لرستان ضمن تاكيد بر پرهيز از خرافات در عزاداري‌ها بيان داشت: هفته اول محرم هفته احياي امر به معروف و نهي از منكر است كه بايد توجه ويژه‌اي به اين امر صورت گيرد.

ميرعمادي امر به معروف و نهي از منكر را يك وظيفه همگاني ارزيابي كرد و يادآور شد: متاسفانه در حال حاضر برخي منكرات در جامعه در حال افزايش است در حاليكه حساسيت نسبت به آنها وجود ندارد..

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اهميت نهي از منکر اظهار داشت: متاسفانه در هفته گذشته حضور اختلاط زنان و مردان در مسابقات واليبال در لرستان موجب بد نام شدن لرستان در برخي محافل شده است.

 وي از تربيت بدني استان خواستار رسيدگي به اين موضوع و جلوگيري از حضور مردان در رقابتهاي زنان و يا عکس اين موضوع در رقابتهاي ورزشي مختلف شد.

امام جمعه خرم‌آباد همچنين به سالروز وحدت حوزه و دانشگاه اشاره كرد و ثمره اين وحدت را آباداني جامعه دانست و گفت: اگر حوزه و دانشگاه اصلاح شود يعني جامعه اصلاح شده است.

 در پايان نمازجمعه اين هفته خرم‌آباد نمازگزاران در اعتراض به هتك حرمت بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران راهپيمايي پرشوري برگزار كردند. در اين راهپيمايي پرشور راهپيمايان با سردادان شعارهايي در دفاع از ولايت، بار ديگر حمايت همه جانبه خود را از ولايت فقيه و نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران اعلام كردند.