خطبه اول:

 حجت الاسلام والمسلمین میرعمادی با اختصاص دادن خطبه اول به بیان فضایل و مناقب حضرت ابوالفضل(ع) به مناسبت تاسوعای حسینی گفت: خداوند متعال برای هر پیامبری در مبارزه با طاغوت وزیر و کمک کاری که او را در امر رسالت یاری کند، قرار داد.

ایشان با اشاره به درخواست حضرت موسی(ع) و پیامبر(ص) از خداوند برای قراردادن کمک کار افزود: همچنانکه خداوند متعال برای موسی(ع) برادرش هارون و  برای پیامبراکرم(ص) علی(ع)  را بعنوان وزیر و معاون قرار داد، ابوالفضل العباس(ع) را برای امام حسین(ع) به عنوان کمک کار و علمدار وی قرار داد.

نماینده ولی فقیه در استان در پایان خطبه اول به بیان روایاتی که در آنها به فضائل و مناقب ابوالفضل(ع) اشاره شده است، پرداخت.   

خطبه دوم:

نماینده ولی فقیه در لرستان با تسلیت تاسوعا و عاشورای حسینی اظهار داشت: قيام عاشورا تاثير فرآواني بر حفظ اسلام داشته است و از انحرافات و بدعت‌ها جلوگيري كرده است. وي افزود: قيام عاشورا چشمه جوشان معرفتي است كه دست ستمگران و ظالمان را قطع كرده و الگويي براي آزادگان جهان شده است.

 ایشان با اشاره به اينكه عاشورا تاثير فرآواني بر نهضت اسلامي ايران داشته است، تصريح كرد: قيام عاشورا ضلالت و جهالت را از امت اسلامي برداشت و منشا بيداري امت اسلامي شد.

 امام جمعه خرم‌آباد اظهار داشت: انقلاب اسلامي ايران برگرفته از نهضت سرخ حسيني بود كه امام (ره) با الهام‌گيري از اين نهضت و دو اصل امر به معروف و نهي از منكر و عمل به تكليف انقلاب اسلامي را به وجود آورد و پيروز كرد.

خطیب جمعه خرم آباد گفت: منطق امام (ره) منطق عاشوراي حسيني بوده است و تمام تاكيد امام اين بود كه عاشورا را زنده نگه داريد و عزاداري‌ها را باشكوه برگزار كنيد.

وي اظهار داشت: ملت ما امروز نيز بايد تلاش کند تا دستاوردهاي نهضت عاشورا در جامعه حفظ شود تا دشمنان اسلام نتوانند به آن صدمه وارد کنند. چراکه دشمنان اسلام بدنبال آن هستند عزاداري هاي خالصانه مردم در ماه محرم را با تحريف و خرافات توام کرده و نهضت عاشورا را از روح الهي آن تهي کنند.و در اين راه از هيچ تلاشي فروگذار نمي کنند.

حجت الاسلام مير عمادي گفت: پرهيز از اشعار بي مغز، بي محتوا تنها راه حفظ نهضت عاشوراست و مداحان اهل بيت بايد مواظب باشند تا براي گرم کردن مجلس عزاداري سيد الشهدا (ع ) به اشعار انحرافي و تحريف شده متوسل نشوند.

وي به هيات هاي عزاداري استان لرستان نير توصيه کرد تا از استفاده نمادها و علامتهاي غير اسلامي که بر گرفته از ديگر اديان است پرهيز کرده و مراسم عزاداري خود را بر اساس اشعار اسلامي و واقعيت واقعه کربلا باشکوه و بدون از اشعار انحرافي برگزار کنند.

ایشان گفت: عزاداران امام حسين(ع) در اين استان مي توانند به قصد تبرک و تيمم مقداري گل را بر سر و سينه بزنند و همچنين از قطع درختان براي روشن کردن آتش پرهيز کنند.

 وي در پایان با تاكيد بر باشكوه برگزار كردن نماز ظهر عاشورا، تصريح كرد: امام حسين (ع) در زير بارش نيزه‌ها نماز اول وقت ظهر را خواند اين نشان دهنده اين است كه بايد به نماز اول وقت اهتمام جدي داشته باشيم.

نماینده ولی فقیه د ر استان قيام خونين عاشورا را حادثه‌اي عظيم خواند و افزود: در ايام محرم حرمت و شئون اين ماه را رعايت كرده و از آيين‌هاي ويژه محرم براي تقويت مباني اعتقادي و ديني جوانان بهره بگيرند.