خطبه اول:

 نماینده ولی فقیه در لرستان به متخلق شدن به اخلاق و آداب بعنوان یکی از فلسفه و اسرار عبادت اشاره کرد و افزود: بر اساس آیات و روایات برترین هدفی که پیامبران در راستای آن به سوی مردم بانگیخته شدند این بود که بشر را متخلق به اخلاق و آداب اسلامی کنند و این هدف حاصل نخواهد شد مگر اینکه عبادت صحیح و شایسته صورت گیرد.

وی خاطر نشان کرد: عبادت تمرینی برای پرورش و تکمیل اخلاق در تمای زوایای زندگی انسان است.

 ایشان تأثیر بسیار عمیق عبادت در تهذیب اخلاق را در چند جهت دانست و افزود: انسانی که خدا را عبادت می کند، خدا را حاضر می بیند، به قوانین اجتماعی احترام می گذارد و از آزار دیگران خودداری می کند. امام جمعه خرم آباد به بیان ارتباط اخلاق و عبادت و روایات وارد شده در این زمینه پرداخت.  

خطبه دوم:

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی با اشاره به سالروز 19 دی ماه اظهار داشت: در این روز مردم علیه مقاله ای که بر ضد امام خمینی(ره) نوشته شده بود قیام کردند.

 وی قیام 19 دی را منشا تحول در روند انقلاب اسلامی دانست و بیان داشت: این قیام در واقع آغازی برای به نتیجه رسیدن انقلاب اسلامی ایران بود. خطیب جمعه خرم آباد قیام 19 دی را یک جریان مهم و تاثیرگذار به عنوان منشا و مبدا انقلاب اسلامی ارزیابی کرد و بیان داشت: یکی از پیام های قیام 19 دی درس هوشیاری و بیداری در مقابل توطئه های دشمنان بود.

 حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه انسان هوشیار قبل از هر حادثه عکس العمل مناسب نشان می دهد، گفت: امروز نیز درس 19 دی ماه برای ما هوشیاری و بیداری در مقابل تحرکات دشمنان است.

وی همچنین با اشاره به عکس العمل مردم در برابر توهین و حرمت شکنی روز عاشورا افزود: مردم ایران اسلامی در راهپیمایی روز 9 دی ماه در مقابل هتک حرمتهای صورت گرفته عکس العمل نشان دادند که این راهپیمایی اثرات بسیار ارزشمندی از خود به جای گذاشت.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اثر عمیق راهپیمایی عاشورائیان، تصریح کرد: یکی از اثرات این راهپیمایی پرشور احساس غرور و دلگرمی در میان ملت ایران بود.

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به تکرار 19 دیماه پس از گذشت 32 سال در روز 9 دیماه سال 88، عنوان کرد: حضور پرشور مردم در 9 دیماه باعث بیداری عده ای که در خواب غفلت فرو رفته بودند شد.

ایشان راهپیمایی عاشورائیان را موجب روشن شدن ماهیت حقیقی خیلی از افراد خواند و گفت: مردم با صفوف به هم پیوسته خود در راهپیمایی 9 دیماه سالجاری موجب طرد شدن خوارج از صفوف ملت شدند.

خطیب جمعه خرم آباد 9 دیماه را رفراندومی برای تایید و تاکید بر اصل ولایت فقیه خواند و بیان داشت: مردم در این روز تاریخی به صحنه آمدند و با دفاع و پشتیبانی از ولایت این روز را ماندگار کردند.

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به حضور همه افراد از طیف های سیاسی مختلف در صحنه راهپیمایی 9 دیماه، بیان داشت: در این راهپیمایی پرشور حتی برخی از کسانی که به نتیجه انتخابات اعتراض داشتند نیز آمده بودند و با دیگر برادران و خواهران خود صف واحد تشکیل دادند.

وی یادآور شد: این راهپیمایی نشان داد که اگرچه ممکن است ما با هم اختلاف نظر داشته باشیم ولی در صف حمایت از رهبری و انقلاب متحد هستیم. نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد تاکید کرد: راهپیمایی عاشورائیان حماسه ماندگاری مانند 19 دی ایجاد کرد و حرکت خوبی در راستای تایید دستاوردهای انقلاب و اصل ولایت فقیه بود.

حجت الاسلام میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود به لایحه هدفمند کردن یارانه ها اشاره کرد و بیان داشت: این لایحه یکی از لوایحی است که در راستای رفع تبعیض میان اقشار مختلف جامعه و ایجاد عدالت تدوین شده است.

وی با تاکید بر اینکه اقتصاد کشور ما یک اقتصاد بیمار است، تصریح کرد: در حال حاضر از بخش عمده ای از یارانه هایی که دولت می دهد تنها عده خاصی بهره مند می شوند.خطیب جمعه خرم آباد با تاکید بر ضرورت کارشناسی شدن این طرح، عنوان کرد: ممکن است در ابتدای اجرای این طرح فشاری بر مردم وارد شود ولی کم کم این فشار کمتر می شود.

 حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر ضرورت تبادل نظر مجلس و دولت در راستای تصویب این لایحه، خاطر نشان کرد: تاکنون مجلس همکاری خوبی برای تصویب این لایحه داشته است.

امام جمعه خرم آباد  لایحه هدفمند کردن یارانه ها را در راستای عملی شدن اقتصاد بدون نفت ارزیابی کرد و ابراز امیدواری کرد که این لایحه به زودی جنبه اجرایی پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد همچنین در ادامه سخنان خود با اشاره به احداث دیوار فولادی بین غزه و مصر، ضمن محکوم کردن این اقدام کشور مصر، بیان داشت: مجری این طرح نیز آمریکایی ها هستند.

حجت الاسلام میرعمادی ساخت این دیوار فولادی را نقض آشکار قوانین بین المللی دانست و گفت: شایسته است کنفرانس سران کشورهای اسلامی از این موضوع جلوگیری کنند.

 ایشان همچنین با اشاره به سالروز شهادت امام سجاد(ع)، عنوان کرد: حضرت زین العابدین حافظ خون سیدالشهدا و پرچم دار نهضت عاشورا بوده است.