خطبه اول:

حجت الاسلام والمسلمین میرعمادی یکی از فلسفه و اسرار عبادت را محبت و عشق به خدا دانست و به تقسیم بندی عبادت از منظر احادیث و روایات پرداخت و افزود: بر طبق احادیث و روایات ائمه عبادت مردم را به عبادت عامیانه، عارفانه و کاسبانه و عاشقانه تقسیم کردند و  همچنین بر اساس خطبه 237 نهج البلاغه عبادت کنندگان بر سه دسته اند: عبادت تاجران که برای جلب منفعت، عبادت بردگان که برای رفع ضرر و زیان و عبادت آزادگان که برای شکر و سپاس خدا را عبادت می کنند.

ایشان در ادامه گفت: عالی ترین درجه عبادت آن است که انسان خدا را شایسته عبادت ببیند و او را عبادت کند چه نفعی برای انسان داشته باشد یا نه چون خداپرستیدنی است و باید به او عشق ورزید حتی اگر ضرر داشته باشد و این عبادت خالص است.

میرعمادی همچنین بیان کرد: روح عبادت محبت و عشق است و عبادت ارزشمند عبادت عاشقانه و عارفانه است.

خطبه دوم:

خطیب جمعه خرم آباد با اشاره به ترور شهید استاد مسعود علی محمدی اظهار داشت: مثلث رژیم صهیونیستی، آمریکا و انگلیس برای ترور دانشمندان هسته ای ایران و متوقف کردن فعالیتهای هسته ای دست به هر کاری می زنند.

وی با اشاره به سند ارائه شده در یکی از روزنامه های انگلیسی در طی ماههای گذشته، عنوان کرد: ارائه این سند دروغین نیز یکی از تحرکات انکلستان در قالب جنگ نرم علیه پرونده هسته ای ایران بود.

خطیب جمعه خرم آباد با اشاره به دیگر فعالیتهای این کشورهای استکباری علیه فعالیت صلح آمیز هسته ای ایران، عنوان کرد: ترور دانشمندان هسته ای کشورمان پرده دیگری از این تحرکات علیه ایران است.

 ایشان به مرگ مشکوک دکتر اردشیر حسین پور دانشمند هسته ای ایران اشاره کرد و گفت: در آن ماجرا دست سرویس های اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل در کار بود.

حجت الاسلام و المسلمین میرعمادی به ربودن شهرام امیری دانشمند دیگری ایرانی اشاره کرد و بیان داشت: ربودن این شهروند ایرانی در عربستان نیز با هماهنگی سرویس های اطلاعاتی همین سه کشور صورت گرفت.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر دستهای پنهان و پیدا آمریکا و اسرائیل در این وقایع، بیان داشت: دشمنان اسلام و انقلاب و مخالفان پیشرفت های علمی ایران بدانند که با ترور یک دانشمند نمی توانند روند فعالیت های علمی ایران به ویژه در زمینه دستیابی به حق ملت ایران در زمینه انرژی صلح آمیز هسته ای را متوقف کنند.

 وی با تاکید بر اینکه این کشورهای استعماری از خودکفایی و پیشرفتهای ایران اسلامی عصبانی هستند، عنوان کرد: روشن است که آنها می خواهند ما را از پیشرفت های علمی خود بازبدارند ولی آنها هرگز نخواهند توانست. امام جمعه خرم آباد همچنین به ساخت دیوار فولادی در مرز مصر و غزه اشاره کرد و با یادآوری قرار داد کمپ دیوید، گفت: کشور مصر خیانت های فراوانی به ملت مظلوم فلسطین کرده است.

 حجت الاسلام و المسلمین میرعمادی با اشاره به تلاش های خائنانه مصر در راستای مشروعیت بخشیدن به رژیم صهیونیستی، خاطر نشان کرد: مصر با ساخت دیوار فولادی در مرز غزه محاصره مسلمانان فلسطین را تکمیل کرد. وی تصریح کرد: امیدواریم سران کشورهای اسلامی به خود بیایند و نسبت به این موضوع عکس العمل نشان دهند.

خطیب جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود به تشکیل کارگروه توسعه لرستان در هفته جاری اشاره کرد و گفت: تشکیل این کارگروه با حضور معاون اول رئیس جمهوری، نمایندگان لرستان، معاونان وزرا و مسئولان استانی حرکت و گام ارزشمندی در راستای توسعه استان بود.

 حجت الاسلام و المسلمین میرعمادی با اشاره به طرح مشکلات استان در این جلسه، افزود: زمزمه هایی بود که لرستان از لیست مناطق محروم حذف شود که این امر موجب قطع اعتبارات در این زمینه می شد که با تلاش مسئولان، لرستان در لیست مناطق محروم حفظ شد.

ایشان با اشاره به دیگر مصوبات این جلسه، ادامه داد: همچنین مقرر شد جلسه بعدی کارگروه عمران استان بهمن ماه سالجاری در مرکز لرستان برگزار شود تا در آن مسائل کلیدی این استان طرح و چاره اندیشی شود.

 نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد همچنین از منظم شدن پروازهای فرودگاه خرم آباد خبر داد و گفت: همچنین در این سفر با مسئولان سازمان هواپیمایی صحبت شد که پرواز حجاج در فرودگاه خرم آباد دایر شود.

 حجت الاسلام والمسلمین میرعمادی ادامه داد: خوشبختانه حرکت خوبی در زمینه افزایش پروازهای فرودگاه خرم آباد انجام شده است که امید می رود با استقبال مردم این پروازها تعطیل نشود.

 وی با تاکید بر ضرورت تعامل و همدلی در راستای توسعه استان لرستان، از همه کسانی که توانایی و طرح دارند خواست با ارائه پیشنهادات و نظرات خود زمینه پیشرفت و آبادانی این استان را فراهم کنند.

هفته آموزش و پرورش، هفته هوای پاک و ضرورت حراست از جنگلها و محیط زیست، سالروز فرار شاه خائن از دیگر مباحثی بود که امام جمعه خرم آباد در خطبه های این هفته نماز جمعه به آنها پرداخت.