خطبه اول:

حجت الاسلام و المسلمین سید احمد میرعمادی با اشاره به اربعین حسینی به تشریح برخی درسهای قیام عاشورا پرداخت و اظهار داشت: یکی از درسها و پیامهای قیام عاشورا تداوم این نهضت است.

 وی ادامه داد: اگر حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) در روزهای اسارت آنگونه که باید تبلیغ نمی کردند عاشورا تداوم پیدا نمی کرد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان تبلیغ اهل بیت را سبب تداوم عاشورا و نابودی تبلیغات سوء دشمنان دانست و بیان داشت: درسی که ما باید از این امر بگیریم این است که در عرصه تبلیغات در مقابل تبلیغات سوء دشمنان میدان را ترک نکنیم.

حجت الاسلام میرعمادی تبیین حقایق را موجب نابودی توطئه ها خواند و عنوان کرد: یکی دیگر از درسهای عاشورا زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا است. ایشان با تاکید بر اینکه نباید یاد شهدا دچار غفلت و فراموشی شود، افزود: شهدا قهرمانان عرصه ایثار و اسوه صبر و پایداری هستند.

 امام جمعه خرم آباد ادامه داد: یکی دیگر از درسهای قیام عاشورا این است که از تمام لحظه ها باید برای بیداری افکار عمومی استفاده کرد و این کاری بود که حضرت زینب و امام سجاد در کربلا و کوفه انجام دادند.

وی این ایام را فرصتی برای تبیین پیام های عاشورا و اربعین حسینی دانست و ابراز امیدواری کرد که با استفاده از تمام پیام های اربعین در راستای تبیین این درس ها حرکت کرد.

خطبه دوم:

نماینده ولی فقیه در لرستان  با اشاره به سالروز بیعت نیروی هوایی با حضرت امام، عنوان کرد: این حرکت نیروی هوایی ضربه شکننده ای به رژیم پهلوی وارد کرد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به روند پیروزی انقلاب اسلامی و رخدادهای روز 22 بهمن، افزود: بیداری امام خمینی باعث شد که انقلاب اسلامی ایران به پیروزی برسد.

 خطیب جمعه خرم آباد 22 بهمن را روز تحقق وعده های الهی و به بار نشستن استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی دانست و گفت: این روز، یک روز تاریخی است و به همین خاطر هر ساله ملت ایران به شکرانه این روز تاریخی راهپیمایی روز 22 بهمن را انجام می دهند.

وی شرکت در راهپیمایی 22 بهمن را یک تکلیف شرعی و الهی دانست و ابراز امیدواری کرد که راهپیمایی امسال با شکوه تر از همیشه برگزار شود.

امام جمعه خرم آباد با تشریح دلایل اهمیت راهپیمایی 22 بهمن در سالجاری، بیان داشت: با توجه به حوادث بعد از انتخابات و اینکه یک جریان فضای کشور را غبارآلود کرد حضور پرشور مردم در روز 22 بهمن طومار فتنه گران را در هم خواهد پیچید.

حجت الاسلام میرعمادی راهپیمایی 22 بهمن را تداوم حماسه نهم دی ماه ارزیابی کرد و افزود: مردم در نهم دی ماه پاسخ فراموش نشدنی به دشمنان دادند که به طور قطع این حماسه در روز 22 بهمن تکرار خواهد شد.

 ایشان راهپیمایی 22 بهمن را در جهت میثاق با امام و شهدا و اعلام وفاداری به نظام و تبعیت از رهبری دانست و ادامه داد: مردم ایران اسلامی با حضور پرشور در یوم الله 22 بهمن ماه ثابت خواهند کرد که هرگز دشمنان قادر نخواهند بود گرد و یا غباری بر انقلاب ما بنشانند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان با اشاره به نامگذاری دهه چهار انقلاب به نام پیشرفت و عدالت، خاطر نشان کرد: دشمنان بدانند که ما نسبت به دستاوردهای انقلاب و حرکت در جهت پیشرفت و عدالت لحظه ای درنگ نخواهیم کرد و با سرعت بیشتر ادامه خواهیم داد.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر ضرورت حضور پرشور جوانان در راهپیمایی 22 بهمن، افزود: در روز 22 بهمن تمام دنیا شاهد خواهد بود که همه اقشار جامعه از جمله نسل اولی ها، نسل دومی ها و نسل سومی ها در کنار هم و با وحدت و انسجام در راهپیمایی شرکت خواهند کرد و دنیا در این روز نشاط و شادی ملت ما را نظاره خواهد کرد.

 وی خاطرنشان کرد: آنچه در راهپیمایی روز 22 بهمن مهم است این است که وحدت و انسجام خود را حفظ و شعارهای اصیل انقلاب را سر دهیم و مواظب باشیم که دشمن از هر روزنه ای برای ضربه زدن به نظام استفاده خواهد کرد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به بارش برف و باران در استان لرستان گفت: ما باید شکرگزار نعمت های مادی و معنوی خداوند باشیم.

حجت الاسلام میرعمادی ادامه داد: ما این روزها شاهد نزول برکات آسمانی هستیم و خدا را شکر که در اثر این بارش ها چشمه دریاچه کیو نیز به آب افتاد که این امر حکایت از نزول برکات خداوند بر مردم لرستان است.