حجت الاسلام سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم آباد ضمن تبریک راهپیمایی شگفت انگیز و با عظمت ملت ایران در روز 22 بهمن سال جاری، اظهار داشت: حضور شورانگیز ملت ایران در صحنه راهپیمایی روز گذشته موجب شگفت زده شدن جهانیان شد. وی این راهپیمایی حماسی را پاسخی محکم به استکبار جهانی و فتنه گران دانست و تصریح کرد: ملت ایران با حضور خود به دنیا فهماند که دوران زورگویی تمام شده است.

خطیب جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه ملت ایران از تحریم و تهدید نمی ترسند، یادآور شد: صحنه پرشور روز 22 بهمن ماه پاسخی کوبنده برای استکبار جهانی بود. ایشان ادامه داد: حضور ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن تاکیدی بود بر اینکه مردم برای حفظ آرمانها و دستاوردهای انقلاب تا پای جان ایستاده اند.

حجت الاسلام میرعمادی حضور ملت ایران در صحنه 22 بهمن را نشانه بصیرت بالای مردم خواند و افزود: حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن در سراسر کشور حکایت از آگاهی بالای مردم ایران است.

وی پیام دیگر راهپیمایی روز گذشته را تجدید بیعت با رهبری انقلاب ارزیابی کرد و گفت: شعار و سخن مردم در راهپیمایی روز 22 بهمن حمایت و پشتیبانی قاطع از رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی بود.نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد تصریح کرد: ملت ایران با حضور پرشور خود ثابت کردند که هرگز تحت تاثیر تبلیغات دشمنان قرار نمی گیرند و بر سر بیعتی که با رهبری بسته اند تا آخر خواهند ماند.

امام جمعه خرم آباد شعار مردم در راهپیمایی روز گذشته را دفاع از نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: ما باید خداوند را به خاطر نعمت بزرگ انقلاب و ملت فهیم ایران سپاسگزار باشیم. وی از حضور پرشور مردم لرستان نیز در راهپیمایی روز 22 بهمن تقدیر کرد و گفت: همه مردم استان لرستان چه در شهرها و چه روستاها در این راهپیمایی حماسی حمایت خودشان را از آرمانهای امام و انقلاب اعلام کردند.

ایشان همچنین گفت: پيش بيني شد که 50 ميليون نفر از مردم ايران در اين راهپيمايي عظيم شرکت کردند که حتي از مشارکت در انتخابات رياست جمهوري نيز مردم بيشتر به صحنه آمده بودند. وي اين گونه راهپيمايي ها را بي نظير و بي سابقه دانست و يادآور شد: اين حضور مردم، نشانه بصيرت، هوشياري، ايستادگي و مقاومت مردم است و ملت دين خودشان را ادا کرده و با آرمان هاي امام راحل و رهبر فرزانه و حکيم انقلاب تجديد پيمان کردند.

 نماينده ولي فقيه در لرستان از مردم ولايتمدار استان به خاطر حضور پرشور در اين عرصه قدرداني کرد و گفت: 22 بهمن ماه روز خلق حماسه ماندگار و جاويد در تاريخ انقلاب اسلامي بوده و مردم حمايت و پشتيباني خود را از رهبر انقلاب اعلام کردند.

وي تصريح کرد: در اين مدت جفاها و ظلم هايي توسط عده اي فريب خورده نسبت به مقام معظم رهبري انجام دادند اما مردم اعلام کردند که رهبرا ما تا آخر پست سرت ايستاده ايم و يک گام عقب نشيني نخواهيم کرد. وي در ادامه به هفته وقف اشاره کرد و گفت: مهمترين صدقه جاريه در اسلام وقف است و بايد به همين دليل فرهنگ وقف در جامعه رواج داده شود.

خطیب جمعه خرم آباد همچنین با اشاره به سالروز فرمان تاریخی امام خمینی (ره) در زمینه ارتداد سلمان رشدی، گفت: یکی از برنامه های سازماندهی شده که استکبار جهانی در طول انقلاب اسلامی ایران به دنبال آن بوده است تهمت های ناروا به اسلام و مسلمانان بوده است.

وی با اشاره به کتاب آیات شیطانی سلمان رشدی، تصریح کرد: سلمان رشدی به عنوان یک مزدور مامور بود تا کتابی بنویسد که در آن مسلمانان و آئین مقدس اسلام را به سخره بگیرد.

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به واکنش امام خمینی در این زمینه، ادامه داد: نوع برخورد و واکنش امام موجب خاموشی این فتنه از نطفه شد و ایشان نشان داد که هرگز نباید در مقابل توهین به مقدسات دینی سر سازش و مسامحه داشت.

 نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد همچنین به سالروز رحلت پیامبر گرامی اسلام اشاره کرد و خواستار برگزاری مراسم های این روز به صورت فراگیر و گسترده در سطح استان شد.