حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد با اشاره به عملیات پیچیده دستگیری عبدالمالک ریگی اظهار داشت: به حق حرکت سربازان گمنام امام زمان (عج) تمامی ایرانیان را خوشحال کرد.

 وی ادامه داد: دستگیری این مزدور بیگانه موجب خوشحالی همه ملت ایران شد به طوریکه حتی ایرانیان خارج از کشور نیز از این امر خوشحال شدند.

خطیب جمعه خرم آباد با تشکر از با تشکر از تلاش دستگاههای اطلاعاتی و امنیتی ایران اسلامی در راستای دستگیری ریگی، از این حرکت به عنوان حرکتی "عظیم" یاد کرد و گفت: با توجه به قرارگیری در آستانه هفته وحدت دستگیری عبدالمالک ریگی به عنوان یکی از عوامل تفرقه افکن میان شیعه و سنی از این جهت نیز حائز اهمیت است.

 حجت الاسلام میرعمادی تصریح کرد: ریگی و حامیانش به ویژه کشورهای استکباری از جمله آمریکا به دنبال ایجاد ناامنی نه تنها در شرق کشور بلکه در سراسر ایران اسلامی بودند که این حرکت به همت دستگاههای امنیتی و اطلاعاتی کشور ناکام ماند.

ایشان حرکات ریگی را بخشی از سناریوی آمریکایی ایجاد ناامنی در ایران دانست و افزود: بخش هایی از این سناریو توسط ریگی اجرا شد و تعدادی از پاک ترین افراد این مرز و بوم به شهادت رسیدند.

 نماینده ولی فقیه در استان لرستان با اشاره به پشتیبانی نظامی، مالی و تسلیحاتی ریگی توسط آمریکا، انگلیس و عربستان، خاطر نشان کرد: دست های آمریکا و انگلیس در شرارت های ریگی به طور کامل هویدا است و باید کسانی که امروز این امر را تکذیب می کنند منتظر اعترافات جدید ریگی بمانند.

خطیب جمعه خرم آباد اعترافات ریگی را موجب رسوایی بسیاری از سردمداران مدعی حقوق بشر در دنیا دانست و گفت: ملت ایران هیچگاه حمایت های مالی عربستان و پشتیبانی آمریکا را از این شرور جنایتکار فراموش نخواهند کرد.

وی آمریکا را عامل مهم پرورش تروریسم در سراسر دنیا خواند و ادامه داد: این حادثه نشان داد که دستگاههای اطلاعاتی و امنیتی آمریکا و انگلیس در مقابل اراده الهی و قدرت اطلاعاتی و امنیتی سربازان گمنام امام زمان ضعیف هستند.

امام جمعه خرم آباد به دخالت های آمریکا در امور ملت های مختلف دنیا اشاره کرد و گفت: یکی از این دخالت ها را ما امروز در جریان انتخابات پارلمانی عراق می بینیم.

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به فشارهای آمریکا برای بازگرداندن بعثی ها به امور، عنوان کرد: آمریکا به دنبال این است که بعثی های رد صلاحیت شده را به جریان انتخابات پارلمانی عراق بازگرداند.

ایشان با تشریح دخالت های آمریکا در امور عراق، هشدار داد که آمریکا به دنبال این است که در عراق یک حکومت سکولار و بعثی را به روی کار بیاورد.

خطیب جمعه خرم آباد به دیگر دخالت های آمریکا در امور کشورها اشاره کرد و یادآور شد: فشارهای آمریکا بر آژانس برای اعلام اینکه انرژی صلح آمیز هسته ای ایران برای کشورهای دنیا خطرناک است یکی دیگر از مصادیق دخالت های آشکار این استکبار جهانی است.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه ما اعتقادی به بمب اتم نداریم، افزود: اعتقاد ما به اراده ملت است و جمهوری اسلامی با اتکال به خداوند متعال و حمایت های مردمی به مسیر خود ادامه خواهد داد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان به راه اندازی ناوشکن جماران اشاره کرد و گفت: بهره برداری از این ناوشکن با حضور فرماندهی معظم کل قوا یک اقدام غرور آفرین برای همه ملت ایران است.

حجت الاسلام میرعمادی این اقدام را نتیجه توکل بر خدا و خلاقیت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران دانست و بیان داشت: راه اندازی ناوشکن جماران به عنوان یک حرکت تحول آفرین ثابت کرد که ما می توانیم قله های رفیع پیشرفت را با تلاش و اتکا به نیروی جوانان ایرانی یکی پس از دیگری پشت سر بگذاریم.

وی با اشاره به قابلیت های ناو شکن جماران، خاطر نشان کرد: کلیه مراحل طراحی و ساخت این ناو شکن در داخل کشور صورت گرفته است که این امر نشان می دهد ایران با اتکا به توانمندیهای خود می تواند در زمینه های گوناگون پیشرفت کند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان به در پیش بودن هفته وحدت اشاره کرد و گفت: وحدت یکی از اساسی ترین و ضروری ترین نیازهای جامعه اسلامی است.

امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه دشمنان به دنبال ایجاد تفرقه در میان مسلمانان هستند، افزود: استکبار جهانی همواره در ستیز با اسلام بوده است و راه ستیز با اسلام را تفرقه بین مسلمانان می داند.

وی با تاکید بر اینکه باید مواظب ترفندهای شیطانی دشمنان اسلام بود، ادامه داد: دشمنان خوشحال می شوند از اینکه مسلمانان به گروههای مختلف تقسیم شوند چرا که این امر موجب تضعیف مسلمانان خواهد شد.

 ایشان با تاکید بر ضرورت حفظ وحدت در سایه اسلام، قرآن، اهل بیت و پیامبر گرامی اسلام، یادآور شد: وحدت میان مسلمان در جای جای دنیا موجب قطع شدن ایادی دشمن خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد همچنین به ایام پایان سال اشاره کرد و گفت: متاسفانه گاهی ما شاهد تعطیلی زودهنگام مدارس در سطح استان هستیم به طوریکه هنوز عید نیامده است تعطیل می کنند و از آن طرف نیز مدارس شروع دیرهنگامی را دارند.

حجت الاسلام میرعمادی از آموزش و پرورش و اولیا دانش آموزان خواست از تعطیلی زودهنگام مدارس جلوگیری کنند و افزود: نباید حتی یک روز از تحصیل کم شود چرا که هر چه قدر سرمایه گذاری در حوزه تعلیم و تربیت صورت گیرد.