حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر با اشاره به دیدارهای اخیر رهبری و بیانات ارزشمند ایشان، اظهار داشت: یکی از مسائلی که توسط مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار گرفت مسئله حفظ وحدت جامعه اسلامی بود. وی ریشه بدبختی مسلمانان را تفرقه دانست و افزود: یکی از مسائل ضروری که همواره در کلام رهبری مشاهده می کنیم تاکید بر ضرورت حفظ وحدت در جامعه است.

 خطیب جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه بسیاری از مشکلات با وحدت مرتفع می شود، بیان داشت: محور همه چیز در جامعه اسلامی وحدت است.ایشان همچنین با اشاره به بخش دیگری از بیانات رهبری، افزود: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دارای ساختار و قوانینی است که همه باید این ساختار را بپذیرند و اگر کسی در چارچوب نظام حرکت نکند و از قوانین آن سرپیچی کند مردم و نظام ما اجازه هیچ گونه فعالیتی را به آنها نخواهند داد.

 وی با تاکید بر اینکه مردم ما با ساختار شکنان و کسانی که ریشه های نظام را سست می کنند معامله نخواهند کرد، یاداور شد: اشکال برخی افراد این است که خود را از نظام و حرکت مردم جدا و حرف دشمن را تکرار کردند. نماینده ولی فقیه در استان لرستان با تقسیم این افراد به سه دسته در حوادث و جریانات اخیر، عنوان کرد: یک دسته دچار بدفهمی شده بودند و نتوانستند وقایع را درست متوجه شوند. حجت الاسلام میرعمادی ادامه داد: یک دسته دیگر نیز به خاطر دلبستگی به دنیا و مادیات سکوت کردند و با سکوت خود ساختار شکنان را حمایت کردند.

ایشان در ادامه افزود: دسته سوم نیز کسانی بودند که با دشمنان هم صدا شدند و حتی جلوتر از دشمن علیه نظام صحبت کردند.خطیب جمعه خرم آباد با اشاره به حضور پرقدرت و با عظمت مردم در صحنه حمایت از نظام و رهبری، بیان داشت: رهبری در این برهه زمانی تاکید کردند که نباید از کشتی نجات خارج شوند ولی متاسفانه برخی افراد خارج و در نتیجه هلاک شدند.

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به دیگر بیانات رهبری در دیدارهای اخیر در زمینه ثبات و اقتدار نظام، یادآور شد: امروز نظام ایران با برخورداری از 40 میلیون رای و حضور میلیونی در راهپیمایی 22 بهمن مقتدرترین و با ثبات ترین کشور در دنیا است. ایشان نمونه ثبات و اقتدار نظام ایران را دستگیری شرور قاتل عبدالمالک ریگی توسط سربازان گمنام امام زمان دانست و خاطر نشان کرد: دستگیری این شرور یکی از حوادث بسیار مهمی است که به مرور اهمیت آن برای ما آشکار می شود.

 امام جمعه خرم آباد از دستگیری ریگی با عنوان شکار وی در آسمان یاد کرد و گفت: عملیات دستگیری ریگی کار آسانی نبود و این موضوع خیلی حائز اهمیت است.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه هوشیاری و درایت سربازان گمنام امام زمان همه مشکلات را حل کرده است، بیان داشت: این عملیات افتخار آفرین شکستی برای سرویس های اطلاعاتی کشورهای آمریکا، انگلیس، عربستان، امارات و پاکستان و رژیم اشغالگر قدس بود. وی با اشاره به همدستی برخی ابرقدرت ها با ریگی، گفت: به اعتقاد من دستگیری این شرور یک سیلی پرقدرت بر صورت استکبار جهانی و ایادی آنها بوده است.

خطیب جمعه خرم آباد با تشریح دیگر جنبه های دستگیری عبدالمالک ریگی، یادآور شد: ایران اسلامی با احترام به حقوق بین المللی با تروریسم مبارزه و ثابت کرده که در این زمینه صادق است. حجت الاسلام میرعمادی ادامه داد: اما دشمنان اسلام و بشریت در مبارزه با تروریسم دروغ گفتند به طوریکه هنوز نتوانسته اند بن لادن را دستگیر کنند. وی خاطر نشان کرد: ماهیت واقعی کشورهای مدعی دروغین حقوق بشر در این عملیات روشن شد.

امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سفر اخیر معاون اول رئیس جمهوری به لرستان و تشکیل کارگروه توسعه و عمران لرستان افزود: مصوبات خوبی در این جلسه به تصویب رسید که تخصیص 100 درصد بودجه عمرانی، ایجاد اشتغال، حل مشکل نقدینگی صنایع استان و حل مشکلات کشاورزان و دامداران از جمله مهم ترین مصوبات این سفر بوده است.

 نماینده ولی فقیه در استان افزود: معاون اول رييس جمهوري و برخي از اعضاي هيات دولت با مطالعه دقيق مشکلات و کمبودهاي استان و برنامه ريزي دقيق در ، طرح هاي ويزه اي را براي محروميت زدايي از چهره استان تصويب کردند. وي اضافه کرد: مصوبات ارزشمندي در اين کارگروه به تصويب رسيد و مسوولان اجرايي استان بايد با جذب اعتبارات و اجرايي دقيق مصوبات، تحولي عظيم را در اين استان ايجاد کنند. ایشان اظهار داشت: اجرايي اين مصوبات مي تواند مشکل اشتغال و بيکاري استان لرستان را رفع کند وبرهمين اساس همه بايد براي اجراي کامل اين مصوبات بيش از پيش تلاش کنيم.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر ضرورت تلاش همه مسئولان برای رفع مشکلات مردم، خاطر نشان کرد: اهتمام رئیس جمهوری در حل مشکلات استان لرستان قابل تقدیر است.

ایشان همچنین در ادامه سخنان خود به هفته منابع طبیعی اشاره کرد و گفت: یکی از مسائل ضروری در یک جامعه حفظ منابع طبیعی به عنوان سرمایه ای عظیم می باشد. خطیب جمعه خرم آباد سلامت جامعه را در گرو سلامت منابع طبیعی ارزیابی کرد و افزود: ما باید برای سلامت و استقرار حیات پاکیزه خود در حفظ منابع طبیعی کوشا بوده و فرهنگ حفاظت از آن را به فرهنگی عمومی تبدیل کنیم.

حجت‌الاسلام ميرعمادي در ادامه به سالروز تاسيس كميته امام (ره) اشاره كرد و گفت: كميته امداد خدمات ارزشمندي به خانواده‌هاي محروم و مستعضف در زمينه‌هاي مختلف ازدواج، اشتغال و ... داده و اين نهاد يك نهاد پربركت و پرثمر انقلاب اسلامي است. وي در ادامه به حوادث ناشي از آتش بازي و انفجار ترقه در ايام پاياني سال اشاره کرد و گفت: وقوع برخي حوادث ناگوار در چهارشنبه آخر هر سال برگرفته از يک نگاه و عقيده خرافي است.

ایشان افزود: در سال گذشته يک هزار و 720 نفر به علت انفجارهاي ناشي از حوادث چهارشنبه آخر سال دچار آسيب هاي جدي شدند که بايد با تدابير مناسب جلوي اين گونه حوادث ناگوار گرفته شود.