حجت الاسلام و المسلمين "سيداحمد ميرعمادي" در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته خرم آباد به 17 مردادماه روز خبرنگار اشاره کرد و افزود: استکبار جهاني به سرکردگي آمريکا پس از شکست هاي پي در پي در عرصه هاي نظامي و اقتصادي عليه نظام مقدس جمهوري اسلامي، امروز با تغيير رويکرد به جنگ نرم و فرهنگي روي آورده است.

وي تصريح کرد: دراين ميان ضروري است تمامي قلم بدستان به ويژه نيروهاي مخلص و متخصص خبرنگار و رونامه نگار، با هوشياري و بهره گيري از ظرفيت هاي عظيم رسانه اي به عنوان سدي محکم در برابر تهاجم نرم و فرهنگي دشمن عمل کنند.

امام جمعه خرم آباد اظهار داشت: خبرنگاري يکي از حرفه هاي مهم و تاثير گذار جامعه است و دراين راستا، مهمترين وظيفه و رسالت خبرنگاران، آشکار کردن حقايق و انعکاس واقعيت ها در سطح جامعه است.

نماينده ولي فقيه در لرستان، گفت: خبرنگار با انعکاس اخبار و رويدادهاي صحيح و واقعي به خوبي مي تواند غبار را از چهره سياسي و اجتماعي کشور بزدايد.

وي تاکيد کرد: خبرنگاري، حرفه اي بسيار حساس، مهم و تاثيرگذار است چراکه يکي از کارکردهاي خبرنگاران و رسانه ها در جوامع امروز بشري، هدايت درست افکار عمومي است.

خطیب جمعه خرم آباد افزود: در تاريخ انقلاب اسلامي، ملت ايران شاهد فداکاري خبرنگاراني بودند که وقايع انقلاب و دوران هشت ساله دفاع مقدس را به خوبي و درستي تهيه، منعکس و جمع آوري کردند.

حجت الاسلام ميرعمادي گفت: تاريخ انقلاب اسلامي ايران به خون هزاران شهيد رنگين است که در ميان اين عزيزان چهره هاي زيادي از فعالان عرصه رسانه اي و خبرنگاران نيز حضور دارند.

ایشان افزود: جامعه خبري و اطلاع رساني کشور 244 شهيد، 50 جانباز و 12 آزاده را تقديم انقلاب و اسلام کرده اين مهم نشانه نقش آفريني گسترده و موثر اين قشر در حوزه هاي مختلف است.

وي اظهار داشت: امروز نيز به واسطه فعاليت دقيق، حرفه اي و هدفمند خبرنگاران در سطح کشور، جايگاه انقلاب و نظام شکوهمند اسلامي ايران در جهان ارتقا چشمگيري يافته وانعکاس تمامي افتخارات و موفقيت هاي کشور در بخش هاي مختلف مرهون تلاش خبرنگاران متعهد است.

نماينده ولي فقيه و امام جمعه خرم آباد همچنين با گراميداشت ياد و خاطره شهيد "محمود صارمي" خبرنگار شهيد خبرگزاري جمهوري اسلامي(ايرنا) به دست گروهک متحجر طالبان در افعانستان، گفت: شهيد صارمي خبرنگار خبرگزاري جمهوري اسلامي يکي از جمله شهداي است که براي بيان واقعيت ها و آگاهي بخشي به جامعه در جهت استقلال و آزادي آحاد بشر جان خويش را فدا کرد.

حجت الاسلام والمسلمین میرعمادی افزود: شهيد صارمي يکي از شهداي با افتخار استان لرستان و شهرستان بروجرد است که سالروز شهادت اين شهيد والامقام در کشور به عنوان روز خبرنگار نامگذاري شده است.

نماينده ولي فقيه در استان لرستان با تقدير و تشکر از فعاليت تمامي خبرنگاران و فعالان رسانه اي استان لرستان، وي اضافه کرد: نقش خبرنگاران به واسطه انعکاس مسايل ، مشکلات و ظرفيت هاي استان با هدف توسعه و رونق لرستان بسيار قابل توجه است.

خطيب نماز جمعه خرم آباد در بخشي ديگري از سخنان خود گفت: در حال حاضر شرايط کنوني جهان بسيار حساس و خاص است چراکه استکبار جهاني رو به تزلزل است.

ایشان اظهار داشت: همين مشکل موجب صدور قطعنامه تحريم عليه جمهوري اسلامي ايران در شوراي امنيت شد و اين کشورها غافلند که اين اقدامات هيچ تاثيري بر اراده ايرانيان نخواهد داشت.

وي گفت: آمريکا در کنار مسئله مذاکره تهديد نظامي عليه ايران با حمايت 40 نفر از نمايندگان در دفاع از حاکميت رژيم صهيونيستي و پشتيباني از جنايات اين رژيم برضد جامع بشري را طرح مي کند که اين امر يک نوع خود زني آشکار است.

امام جمعه خرم آباد اظهار داشت: ملت ايران همچنان و بدون توجه به تحريم ها و تهديد هاي پوشالي برخي کشورهاي زياده حواه، به راه و روند خود در جهت مطالبات قانوني خويش ادامه خواهد داد.