حجت الاسلام سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر در سخنانی با اشاره به ایام پربرکت ماه رمضان، اظهار داشت: نشانه تقوا توجه به فقرا و نیازمندان است.

وی ماه رمضان را ماه شب زنده داری و کمک به نیازمندان دانست و بیان داشت: امتیاز ماه رمضان در این دو خصلت است.

خطیب جمعه خرم آباد با تاکید بر الگوگیری از سیره عملی امام علی(ع) در کمک به نیازمندان، یادآور شد: این امام همام به صورت مخفیانه و شبانه برای نیازمندان غذا می بردند.

حجت الاسلام میرعمادی با یادآوری اینکه نیازمند در جامعه چند دسته هستند، ادامه داد: فقرا، یتیمان، خانواده های بی سرپرست و کسانی که به دلیل جرایم غیرعمد در زندان به سر می برند نیازمند یاری و توجه هستند.

وی همچنین بر ضرورت کمک مردم نوع دوست ایران به سیل زدگان پاکستان اشاره کرد و گفت: در اثر این سیل بسیاری از مردم گرفتار و تعداد زیاد دیگری آواره شدند.
شهید رجایی نماد خدمت بی منت و الگوی کار کردن با اخلاص است

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود همچنین به در پیش بودن هفته دولت اشاره کرد و بیان داشت: هفته دولت فرصت مغتنمی برای تجدید بیعت با امام، شهدا و رهبری نظام است.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اسوه و الگو بودن شهیدان رجایی و باهنر، خاطر نشان کرد: با توجه به خدمتگزاری این شهدا مردم از آنها به نیکی یاد می کنند.

وی با بیان اینکه شهید رجایی نماد خدمت بی منت و الگوی کار کردن با اخلاص است، افزود: دولتمردان باید از شهید رجایی درس بگیرند.

خطیب جمعه خرم آباد همچنین به خدمات دولت احمدی نژاد اشاره کرد و گفت: دولت نهم و دهم دولت هایی هستند که پایبند به دین و ارزشهای دینی و به دنبال اجرای عدالت در سطح جامعه بوده اند.

دولتمردان گزارش فعالیت های خود را در هفته دولت ارائه کنند

حجت الاسلام میرعمادی همچنین هفته دولت را فرصتی برای اعلام عملکرد دولت به مردم دانست و گفت: دولتمردان در این هفته گزارشی از پیشرفت های کشور در سالهای اخیر بدهند.

ایشان همچنین بر ضرورت تلاش مضاعف برای انجام کارهای بر زمین مانده توسط مسئولان، خاطر نشان کرد: یکی از مشکلاتی که باید برای رفع آن برنامه ریزی صورت گیرد بیکاری است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود به بیانات مهم رهبر معظم انقلاب در دیدار مسئولان نظام اشاره کرد و یادآور شد: ایشان در سخنان مهم خود سیاست های کلان نظام را بیان کردند.

حجت الاسلام میرعمادی از سخنان رهبر معظم انقلاب به عنوان منشور کاری دولت برای آینده یاد کرد و بیان داشت: دشمنان ما روز به روز دچار ضعف شده اند اما نظام ما روز به روز پیشرفت داشته است.

راه اندازی نیروگاه بوشهر خواری در چشم دشمنان انقلاب اسلامی است

وی همچنین به خبر راه اندازی نیروگاه بوشهر اشاره کرد و گفت: راه اندازی این نیروگاه خواری در چشم دشمنان انقلاب اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد از راه اندازی نیروگاه بوشهر به عنوان شکست سیاست های آمریکا یاد کرد و افزود: سوخت گیری و راه اندازی این نیروگاه ضربه ای مهلک بر پیکره آمریکا است.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکیر بر اینکه باید در زمینه تامین سوخت هسته ای متکی به خودمان باشیم، ابراز امیدواری کرد در داخل کشور نیز با تلاش دانشمندان شاهد تولید سوخت هسته ای باشیم.

وی با تاکید بر اینکه آمریکا باید ایران هسته ای را بپذیرد، خاطر نشان کرد: آمریکا باید بداند کشور ایران در حال پیشرفت است و هیچگاه از حقوق هسته ای خود کوتاه نخواهد آمد.

هشدار نسبت به رواج پدیده روزه خواری در سطح جامعه

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در ادامه سخنان خود به مقوله روزه خواری در ایام ماه مبارک رمضان اشاره کرد و نسبت به رواج این پدیده در سطح جامعه هشدار داد.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه این گونه حرکات شایسته مردم مسلمان ایران نیست، یادآور شد: مسئولان فرهنگی در این زمینه فعالیت و فرهنگ سازی بیشتری انجام دهند.

ایشان با تاکید بر توسعه امر به معروف و نهی از منکر در این زمینه از سوی مردم، خواستار برخورد قاطع مسئولان با پدیده روزه خواری در سطح جامعه شد.

روند کند پروژه های عمرانی در استان لرستان یکی دریگر از مباحثی بود که از سوی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد مطرح و مورد انتقاد قرار گرفت.
کندی پروژه های عمرانی در لرستان موجب نگرانی مردم شده است

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه برخی پروژه های عمرانی در این استان بسیار طول می کشد، افزود: این امر شایسته مردم و مسئولان این استان نیست.

وی به روند کند پروژه های عمران شهری از جمله پل شهدا و پروژه های بیمارستانی از جمله بیمارستان شهید رحیمی اشاره کرد و گفت: کندی اجرای پروژه های ترافیکی موجب اختلال در تردد مردم شده است.

خطیب جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه در این پروژه ها باید به صورت شبانه روزی کار شود، بیان داشت: مردم از روند فعلی اجرای برخی پروژه ها به ستوه آمده اند.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه اجرای هر پروژه ای یک مدت زمان خاصی دارد، خاطر نشان کرد: به شدت از مسئولان می خواهم در این زمینه توجه جدی داشته باشند.