حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر در بيان سلسله مباحث پيرامون محاسبه اعمال از نظر قرآن و احاديث، گفت: بر اساس آيات و روايات در روز قيامت بعضی اعمال سنگين و بعضی اعمال سبك هستند.

وی با بيان اين كه سبكی و سنگينی اعمال انسان بستگی به ارزشمندی اعمال دارد، افزود: اگر كسی ايمان داشته باشد و اعمال صالح انجام دهد اعمالش در روز قيامت سنگين تر و كسی كه ايمان نداشته باد اعمالش سبك زن خواهد بود.

نماينده ولی فقيه اخلاق نيكو و حسن خلق، اخلاص در عمل، صلوات فرستادن بر پيامبر اكرم(ص) و خاندان وی، ذكر الحمداالله، الله اكبر،لااله الاالله گفتن، توجه به مسأله ولايت را از مواردی برشمرد كه در سنگينی اعمال انسان نقش دارد.

شب قدر، قلب ماه مبارک رمضان و اوج ضیافت الهی 

ایشان با اشاره به در پیش بودن شبهای پرفضیلت قدر، اظهار داشت: باید از این شبها در راستای بهره گیری از جلوه های رحمانی نهایت استفاده را ببریم.

وی با بیان اینکه شب قدر ویژگیهایی دارد که از هزار ماه بهتر است، افزود: شب قدر شب تقدیر و سرنوشت است.

خطیب جمعه خرم آباد از شب های قدر به عنوان قلب ماه مبارک رمضان یاد کرد و بیان داشت: شب قدر، شب رحمت و شب توبه و استغفار است.

حجت الاسلام میرعمادی همچنین به شب ضربت خوردن و شهات حضرت علی(ع) اشاره کرد و یادآور شد: حضرت علی(ع) کسی است که همه دارایی خود را بین مساکین تقسیم کرد چرا که همه وجود علی(ع) توجه به فقرا بود.

وی با بیان اینکه حضرت علی(ع) مرد جنگ و پدر ایتام بودند، بیان داشت: باید از سیره عملی و زندگی این امام همام الگو بگیریم.

خدمات دولت به مردم معرفی شود

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد همچنین به هفته دولت و سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر اشاره کرد و گفت: شهیدان رجایی و باهنر مردان الهی بودند که قربانی تروریست شدند.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه همه هم و غم این شهدا رفع مشکلات مردم بود، عنوان کرد: فعالیت شهیدان رجایی و باهنر در راستای خدمتگزاری به محرومان جامعه بوده است.

وی همچنین هفته دولت را فرصتی برای بیان عملکرد دولت دانست و عملکرد دولت احمدی نژاد را در خدمت رسانی به مردم قابل توجه و چشمگیر ارزیابی کرد.
نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد همچنین به راه اندازی نیروگاه بوشهر اشاره کرد و یادآور شد: راه اندازی این نیروگاه هسته ای نماد استقامت و قدرت پایداری مردم بود.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه مردم با ایستادگی در مقابل زورگویان این عظمت را خلق کردند، خاطر نشان کرد: یکی دیگر از مواردی که دولت احمدی نژاد در راستای آن فعالیت های خوبی داشت مبارزه با مفاسد اقتصادی بوده است.

فلسطین نماد مظلومیت و اسرائیل نماد خشونت

راهپیمایی روز جهانی قدس یکی دیگر از مواردی بود که نماینده ولی فقیه در استان لرستان در سخنان خود به آن اشاره کرد و بیان داشت: روز قدس یکی از یادگارهای ماندگار امام خمینی(ره) است.

وی فلسطین را نماد مظلومیت و رژیم اشغالگر قدس را نماد ظلم و استکبار خواند و افزود: رژیم صهیونیستی هیچ مشروعیتی در دنیا ندارد.

امام جمعه خرم آباد ادامه داد: فلسطين نماد اسلام و مظلوميت و مقاومت اسلامی و اسرائيل نماد غرب، استكبار، ظلم، خشونت و تروريست است.

حجت الاسلام والمسلمین ميرعمادی با بيان اين كه از نظر ما رژيم صهيونيستی هيچ مشروعيتی ندارد و ما به دنبال محو اسرائيل است، خاطرنشان كرد: راهپيمايی مردم در روز جهانی قدس نقش مهمی در بی اثر كردن فعاليت های آمريكا و رژيم صهيونيستی و قويت آرمان ها و مقاومت مردم فلسطين دارد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان با یادآوری اینکه آبروی رژیم صهیونیستی پس از حمله به کاروان آزادی در دنیا بر باد رفته است، ابراز امیدواری کرد که شاهد شکست مذاکرات سازش در روز قدس باشیم.