نماينده ولي فقيه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر با مرور گوشه‌اي از تاريخ صدر اسلام و دوران حكومت امام علي (ع) افزود: امروز نيز مانند آن دوران عده‌اي افراد منحرف مانند ابوموسي اشعري به دليل سست عنصري و ايمان ضعيف عليه امام و رهبر شمشير مي‌كشند.

وي اظهار داشت: عده‌اي كه اكنون دستشان از بيت‌المال كوتاه شده، مانند طلحه و زبير براي رياست طلبي و قدرت طلبي خود در مقابل حق ايستاده‌‌اند.

امام جمعه خرم آباد اين افراد را عده‌اي منفعت طلب خواند و گفت: اين افراد هر جا كه منفعتشان ايجاب كند، خود را مطيع رهبر معرفي مي‌كنند و هر كجا منفعتشان در خطر باشد، دست از ولايت برداشته، كنار مي‌كشند و يا سكوت مي‌كنند.

دست آمریکا و اسرائیل در دست هم قرار دارد

خطیب جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه دست آمریکا و اسرائیل در دست هم قرار دارد، یادآور شد: آمریکا و سران سازشکار عرب باید بدانند که مذاکرات سازش بدون حضور نمایندگان مردم مسلمان فلسطین هیچ گونه ارزشی ندارد.

حجت الاسلام والمسلمین سیداحمد میرعمادی با تاکید بر اینکه برگزاری اینگونه مذاکرات سازش میان رهبران خودفروخته اعراب و سران ابرقدرتها از قبل شکست خورده است، بیان داشت: امروز مشکل مسلمانان در زمینه مسئله فلسطین وجود برخی حکومت های سرسپرده عربی است.

وی با تاکید بر اینکه برخی از این کشورهای عربی از جمله مصر و اردن آنقدر که برای اسرائیل تلاش می کنند برای مردم بی پناه فلسطین قدمی برنمی دارند، افزود: نمونه این موضوع را می توان در بستن گذرگاه رفح و محاصره غزه مشاهده کرد.

انجام هر گونه مذاكره سازش با سران رژيم اشغالگر قدس بی ارزش و محکوم به شکست است

ایشان افزود: مذاكرات سازش به ميزباني آمريكا هيچ كمكي به حل مشكل مردم فلسطين نكرده و نتيجه‌اي نخواهد داشت.

امام جمعه خرم آباد انجام هر گونه مذاكره با سران رژيم اشغالگر قدس در حالي كه اين رژيم از هيچ جنايتي عليه مردم بي‌دفاع فلسطين كوتاهي نمي‌كند، بي‌ارزش بوده و محكوم به شكست است.

ميرعمادي مشكل امروز مسلمانان را سران خود فروخته و سرسپرده عربي ذكر كرد و گفت: رهبران خود فروخته عربي كه در مذاكرات سازش در كنار آمريكا و اسرائيل غاصب حضور دارند، در حق مردم مظلوم فلسطين ظلم كرده و بايد پاسخگوي فرياد اعتراض مسلمان باشند.

راهپیمایی روز قدس تاثیر زیادی در روشنگری افکار عمومی دنیا دارد

 میرعمادی روز جهانی قدس را روز بیداری و وحدت اسلامی خواند و اظهار داشت: مردم مسلمان جهان با شرکت در این راهپیمایی این پیام را به دنیا اعلام می کنند که امت اسلامی زیر بار هیچگونه ظلم و ستمی نمی روند.

وی صلح و امنیت خاورمیانه را در سایه اسلام و به رسمیت شناختن حقوق فلسطین دانست و بیان داشت: در حالیکه رژیم غاصب صهیونیستی تاکنون به هر جنایتی دست زده است حال از صلح و مذاکرات سازش حرف می زند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان  همچنین صلح خاورمیانه را در گرو قطع دست استکبار جهانی دانست و گفت: برای تحقق حق ملت مظلوم فلسطین باید رژیم صهیونیستی از صحنه جهانی محو شود.

حجت الاسلام میرعمادی همچنین با تقدیر از حضور باشکوه مردم در راهپیمایی روز قدس، عنوان کرد: مردم در این روز بازهم با حضور پرشور خود حماسه دیگری در دفاع از آرمانهای امام راحل خلق کردند.

وی با تاکید بر اینکه این راهپیمایی تاثیر زیادی در روشنگری افکار عمومی دنیا دارد، یادآور شد: استمرار این راهپیمایی ها موجب زنده نگه داشتن آرمان فلسطین و منفور شدن رژیم اشغالگر قدس خواهد شد.

خطیب جمعه خرم آباد برگزاری راهپیمایی روز قدس را موجب اعتبار بخشیدن به مقاومت فلسطین دانست و گفت: راهپیمایی روز قدس حرکتی پرشور در راستای خنثی کردن توطئه های دشمنان است.

ضرورت مشارکت مردم در کمک به سیل زدگان پاکستان

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد همچنین به حادثه سیل پاکستان اشاره کرد و گفت: در جریان این حادثه بیش از 20 میلیون نفر بی خانمان و آواره شدند.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر ضرورت توجه ویژه ملت مسلمان ایران برای کمک به مردم مسلمان کشور همسایه، یادآور شد: با توجه به اینکه ملت ایران همواره در کار خیر پیشقدم هستند انتظار می روند با توجه به وضعیت ناگوار مردم کشور پاکستان در این زمینه نیز پیشرو باشند.

قیام خونین 17 شهریور؛ اوج عجز و ناتوانی رژیم شاهنشاهی

حجت الاسلام میرعمادی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به سالروز قیام خونین 17 شهریور اشاره کرد و بیان داشت: این قیام در تاریخ انقلاب اسلامی ایران از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

وی این قیام را موجب شتاب بخشیدن به روند پیروزی انقلاب اسلامی دانست و ادامه داد: در حقیقیت قیام خونین 17 شهریور را می توان اوج عجز و ناتوانی رژیم شاهنشاهی و پایان مسیر حیات این رژیم دانست.

خطیب جمعه خرم آباد بر زنده نگهداشتن ياد و خاطره حماسه هفده شهريور ماه و انتقال پيام اين روز به نسل جوان تاكيد كرد.