حجت‌الاسلام والمسلمین سيد‌احمد ميرعمادي در خطبه‌هاي نماز عيد سعيد فطر در خرم‌آباد اظهار داشت: روز عيد سعيد فطر در راستاي تقويت پيوند خود با خدا از طريق نماز، عبادت و تقويت ارتباط خود با مردم از طريق صله رحم است.

وي با تبريك عيد بزرگ فطر گفت: روز عيد فطر روز عبادت و بندگي و بازگشت به فطرت الهي است و اين در اين روز بايد بسيار براي خود و مومنان دعا كنيم.

نماينده ولي فقيه در لرستان با اشاره به اهميت عيد سعيد فطر براي مسلمانان تصريح كرد: عيد فطر روز شادماني مسلمانان به خاطر بهره‌وري از ثمرات و فوايد ماه مبارك رمضان در جهت خداشناسي و نزديك شدن به خدا است.

نماينده ولي فقيه در لرستان افزود: روز عيد فطر روز پيروزي بر طاغوت نفس بخشش انسان قبول اعمال و نزديكي به خداست و روز استجابت دعا است.

حجت‌الاسلام ميرعمادي اظهار داشت: روز عيد فطر روز تولد دوباره انسان است كه مومنان با پرداخت زكات فطريه كه يك وظيفه شرعي و الهي است، كمك به نيازمندان مي‌كنند كه موجب رضاي خدا و بيمه كردن سلامت انسان است.

ایشان گفت: پرداخت زكات فطريه امري واجب است كه زكات فطريه همان زكات بدن است، زكات هديه به محرومان و مستضعفان مي‌شود.

امام جمعه خرم‌آباد تصريح كرد: روز عيد فطر روز وحدت، انسجام، همدلي و اتحاد امت اسلامي است و نماد باشكوه عيد مظهر وحدت مسلمانان است.

وي با اشاره به قرآن سوزي كشيش صهيونيست، افزود: مسلمانان هيچ‌گاه اجازه نمي‌دهند كه به مقدساتشان توهين شود.

نماينده ولي فقيه در لرستان با اشاره به اينكه شياطين به دنبال تفرقه و اختلاف ميان مسلمانان هستند، گفت: آمريكا و دست پرورده‌اش رژيم صهيونيستي برنامه‌ريزي براي توطئه‌پراكني براي مسلمانان دارد و با هدف مبارزه با تروريست بهانه‌اي براي نابود كردن ملت فلسطين قرار داده است.

وي تصريح كرد: آمريكا مي‌خواهد مسلمانان را از عظمت و شكوه خود بيندازد و با حمايت تروريست‌ها وحدت و اتحاد مسلمانان را از بين ببرد.

حجت‌الاسلام ميرعمادي اظهار داشت: مسلمانان با وحدت، هوشياري، انسجام و اتحاد بيشتر، عظمت خود را حفظ كنند.