حجت الاسلام و المسلمين ' سيد احمد مير عمادي'در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه در مصلي الغدير شهرستان خرم آباد افزود: آينده از آن اسلام و قرآن است و با اين عمل نورانيت قرآن جهاني مي شود و مردم نسبت به اسلام و قرآم گرايش بيشتري مي يابند.

نماینده ولی فقیه در لرستان اظهار داشت: زبانه هاي اين آتش دامان آمريكا را خواهد گرفت و كشيشان نادان افراطي و عاملان ارتكاب اين جنايت بدانند مسلمانان در هر زماني اين افراد نادان و هتاك را به اشد مجازات خواهند رساند.

وي آتش زدن قرآن را از دست دادن معنويات و اهانت به مقدس ترين مقدسات عالم دانست و گفت: اين عمل زشت خشم مسلمانان عالم را به دنبال داشته ولي عاملان اين هتك حرمت بدانند نور قران هرگز خامو ش شدني نيست.

خطيب جمعه خرم آباد افزود: هم اكنون آمريكا چندين سياست از جمله يهودي سازي سرزمين فلسطين، فرقه تراشي، ايران هراسي و اسلام ستيزي در خاورميانه را در پيش گرفته كه مسامانان بايد نسبت به اين سياست هاي آمريكا هوشيار باشند.

حجت الاسلام و المسلمين مير عمادي حمايت نظامي آمريكا از رژيم تجاوز گر اسراييل و حمايت هاي دولت امريكا از تجاوزات اين رژيم به فلسطين و نوار غزه را در راستاي سياست يهودي سازي دولت آمريكا عنوان كرد و گفت: اما آمريكا بداند بنا بر گفته امام (ره )و مقام معظم رهبري مسئله فلسطين همچنان اطلي ترين مسئله مسلمانان است.

وي اضافه كرد: آمريكا در راستاي سياست فرقه تراشي نيز اقدام به ايجاد فرقه هاي در ميان مسلمانان كرده كه از جمله آن مي توان به فرقه وهابيت اشاره كرد به نحوي كه امروز فتنه و خطر وهابيت بزرگترين خطر براي اسلام است.

ایشان اظهار داشت: پس از پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي آمريكا از منافع ايران بي نصيب مانده و در همين راستا تمامي موفقيت هاي ايران را به عنوان خطر به جهانيان معرفي مي كند.

حجت الاسلام و المسلمين ميرعمادي با اشاره به موفقيت هاي ايران در زمينه فناوري هسته اي و نيروگاه اتمي بوشهر گفت: با وجود گزارش هاي متعدد جهاني مبني بر عدم انحراف ايران در اين زمينه ها اما امريكا همچنان در اين راستا تبليغات ضد ايراني را در دستور كار قرار داده است.

نماينده ولي فقيه در لرستان افزود: آمريكا پس از پيروزي انقلاب اسلامي پروژه اسلام ستيزي را در راس برنامه هايش قرار داده كه از جمله آن مي توان به قضيه سلمان رشدي، كاريكاتور توهين به پيامبر اسلام (ص) و آتش زدن قرآن اشاره كرد.

حجت الاسلام و المسلمين مير عمادي پشت پرده اين قضايا را ايجاد نزاع ميان مسلمانان و يهوديان دانست و گفت: تبيين اين اتفاقات نيازمند بيداري و هوشياري امت اسلام و مسيحيان است.

وي تصريح كرد: امروز آمريكا با همكاري صهيونيسم بين الملل توطئه عميقي انجام داده و قصد دارد با اين اقدامت از گسترش اسلام در دنيا جلوگيري كند.

خطیب جمعه خرم آباد هدف آمريكا از اين اقدام را دو موضوع مهم دانست و با تشريح اقدام امريكا از حمايت جريان قران سوزي گفت: آمريكا براي موفقيت در پروژه اسلام ستيزي به دنبال اين است كه مسلمانان را وادار به واكنش غير معقول از جمله آتش زدن ديگر كتب آسماني كند.

حجت الاسلام و المسلمين مير عمادي ادامه داد: در اين صورت تبليغلات رواني كه امريكا عليه ايران و اسلام انجام مي دهد موفق به نتيجه مي رسد و پروژه اسلام ستيزي آمريكا نيز به خواسته آنها اجرا خواهد شد.

ایشان افزود: هدف ديگر آمريكا منفعل كردن مسلمانان است چراكه استكبار جهاني به خيال خام خود گمان مي كند با تكرار اهانت ها مي تواند مسلمانان را در موضع انفعال قرار دهد و انان را نسبت به اسلام و قران خسته و بي تفاوت نمايد.

وي تصريح كرد: اما آمريكا بداند مسلمانان با روش معقول نفرت و انزجار خود را نسبت به اين اهانت اعلام مي كنند و تا اخرين نفس براي دفاع از اسلام و قرآن ايستادگي خواهند كرد.

امام جمعه خرم آباد دربخش ديگري با اشاره به اجلاس نمايندگان مجلس خبرگان رهبري و ديدار انها با رهبر انقلاب گفت: در اين اجلاس بار ديگر درايت و هوشياري ورهبري بي نظير رهبر فرزانه انقلاب تاييد شد و عالمان معتمد مردم دگر بار متحد بودند كه لباس رهبري تنها شايسته قامت رهبر معظم انقلاب است.

نماینده وی فقیه د راستان وجود رهبر را مايه آرامش و اميد مومنان و مسلمانان دانست و افزود: رهنمودهاي رهبر انقلاب در هر زماني راهگشا و اميدوار كننده است.

وي همچنين به 31 شهريور اغاز هفته دفاع مقدس اشاره كرد و گفت: دوران هشت سال دفاع مقدس از درخشانترين دوران تاريخ ملت ايران و اوج ياداوري غيور مردان اين مرز و بوم است.

حجت الاسلام والمسلمین مير عمادي حوادث هشت سال دفاع مقدس را گنجينه هاي والا از از ايثارگريها، دلاوري ها و تجربيات دانست و خواستار بهره برداري بيشتر محققان ، اساتيد و نويسندگان از اين گنجينه ملي شد.