حجت الاسلام والمسلمين سيد احمد ميرعمادي در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه در مصلاي الغدير خرم آباد در سخناني با اشاره به سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع)، اظهار داشت: در ميان امامان معصوم امام صادق به دليل قرارگيري در شرايط زماني خاص بار يک رسالت فرهنگي و علمي بزرگ را به دوش کشيد.

وي با تاکيد بر اينکه اين امام همام يک انقلاب فرهنگي و يک نهضت علمي را به وجود آورد، بيان داشت: امام صادق(ع) يک پايگاه علمي بزرگ بود که حتي پيشوايان اهل سنت نيز تحت تاثير علم اين امام همام قرار گرفتند.

خطيب جمعه خرم آباد تصريح کرد: امروز ضروري ترين کار براي جامعه اسلامي تبعيت از سيره عملي امام صادق است.

لرستان به وجود شخصيتي مانند آيت لله بروجردي افتخار مي کند

نماينده ولي فقيه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد همچنين در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به سالگرد رحلت آيت الله العظمي بروجردي از ايشان به عنوان شخصيتي منحصر به فرد ياد کرد و اظهار داشت: خدمتي که ايشان به جهان اسلام کرده يک خدمت کم نظير بوده است.

حجت الاسلام والمسلمين ميرعمادي ادامه داد: استان لرستان به وجود شخصيتي مانند آيت لله بروجردي افتخار مي کند.
ايشان در ادامه سخنان خود به آغاز هفته نيروي انتظامي اشاره کرد و گفت: نيروي انتظامي يکي از نهادهاي مهم در حفظ امنيت داخلي و ارزشهاي انقلاب است.

عزت و اقتدار نيروي انتظامي از برجستگيهاي اين نيرو است

حجت الاسلام والمسلمين ميرعمادي نيروي انتظامي را مجموعه اي از پرسنل مومن و عاشق ولايت و نظام دانست و گفت: نيروي انتظامي نيرويي از جنس مردم است که براي خدمت به مردم شبانه روز در حال فعاليت است.

وي عزت و اقتدار نيروي انتظامي را از برجستگيهاي اين نيرو دانست و بيان داشت: مردم از نيروي انتظامي انتظار دارند که در برخورد با متخلفان به منظور ايجاد آرامش و امنيت در جامعه سريع عمل کنند.

نيروي انتظامي با کسانيکه مظاهر اسلامي را به سخره مي گيرند برخورد کند

خطيب جمعه خرم آباد با تاکيد بر اينکه نيروهاي انتظامي بايد از سالمترين مردم باشند، خاطرنشان کرد: نيروي انتظامي بايد با همه بر هم زنندگان امنيت و کساني که مظاهر اسلامي را به سخره مي گيرند برخورد شديد کند.

حجت الاسلام والمسلمين ميرعمادي همچنين به انتظارات نيروي انتظامي از مردم اشاره کرد و يادآور شد: مردم بايد نيروي انتظامي را از خود بدانند و با اين نهاد همکاري لازم و مشارکت داشته باشند.


وي همچنين در بخش ديگري از سخنان خود به برگزاري گردهمايي ائمه جمعه سراسر کشور با رهبر معظم انقلاب و ديگر مسئولان کشور اشاره کرد و بيان داشت: ديدار با مقام معظم رهبري ديداري پربرکت و ارزشمند بود.

نماز جمعه پايگاه بيداري و دشمن شناسي است

 امام جمعه خرم آباد با اشاره به تاکيدات رهبر انقلاب در زمينه برگزاري باشکوه نماز عبادي سياسي جمعه، عنوان کرد: نماز جمعه نمودي از حرکت مردم در نظام اسلامي است.

حجت الاسلام والمسلمين ميرعمادي نماز جمعه را سبب استحکام در ايمان و آمرزش دلهاي مومنان دانست و گفت: نماز جمعه پايگاه بيداري و دشمن شناسي است.

ايشان ادامه داد: برگزاري منسجم و هفتگي نماز جمعه موجب ترس مستکبران و سبب تقويت ايمان و اتحاد ميان مومنان مي شود.
نماينده ولي فقيه در استان لرستان با تاکيد بر مسئوليت خطير امامان جمعه، خاطرنشان کرد: ائمه جمعه بايد ضمن درک واقعيتهاي جامعه منشا اطلاع رساني دقيق باشند.

حجت الاسلام والمسلمين ميرعمادي با تاکيد بر ضرورت تلاش ائمه جمعه در راستاي تقويت مباني و باورهاي ديني مردم، عنوان کرد: يکي ديگر از مطالبات رهبري از امامان جمعه که در اين ديدار بر آن تاکيد کردند ضرورت ارتباط نزديک با جوانان بود.