حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر در سخنانی با اشاره به شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی، اظهار داشت: حادثه انفجار در پادگان امام علی (ع) خرم آباد یک ضایعه دردناک برای جامعه اسلامی بود.

وی با بیان اینکه این شهدا از بهترین جوانان تحصیل کرده و متخصص ما بودند، عنوان کرد: از دست دادن این عزیزان برای ما بسیار سنگین بود.

خطیب جمعه خرم آباد ضمن تسلیت این حادثه دردناک؛ شهادت این پاسداران را دارای اثرات بسیار ارزشمندی در جامعه دانست و بیان داشت: این شهدا با شهادت خود حیاتی دوباره به جامعه بخشیدند و وحدت و انسجام عمومی را دوباره زنده کردند.

حجت الاسلام والمسلمین میرعمادی با اشاره به حضور گسترده مردم در مراسم تشیع پیکر این شهدا، افزود: مردم لرستان بار دیگر به مانند دوران دفاع مقدس به صحنه آمدند و خاطرات آن دوران را زنده کردند.

ایشان در ادامه گفت: شهادت این جوانان گلگون کفن هشداری بود که مبادا ما ارزشها را فراموش کنیم و دنیا و مقام دنیا ما را از پایبندی به ارزشها و دستاورد های انقلاب اسلامی ایران دور کند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان ضمن تشکر از صبر و استقامت خانواده های این شهدا، خاطر نشان کرد: حضور مردم ولایتمدار لرستان در مراسم تشیع پیکر شهدا نشان از قدر شناسی مردم این استان داشت.


حجت الاسلام والمسلمین میرعمادی به سفر اخیر رئیس جمهوری به کشور لبنان اشاره کرد و با تاریخی خواندن این سفر بیان داشت: سفر دکتر احمدی نژاد به لبنان از مهمترین سفرهای خارجی رئیس جمهوری بوده است که انصافا مردم لبنان نیز با استقبال پر شور خود سنگ تمام گذاشتند.

وی با بیان اینکه استقبال از رئیس جمهور ایران در کشور لبنان به مانند استقبال از یک قهرمان جهانی بود، یادآور شد: با وجود تحرکات قدرتهای استکباری پیرامون این سفر ایران اسلامی در این عرصه به پیروزی بزرگ دست یافت.

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه سفر احمدی نژاد دارای تاثیر فراوانی در منطقه بود، به برخی از این تاثیرات اشاره کرد و گفت: تقویت جبهه مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی از جمله دستاورد های این سفر بود.

حجت الاسلام والمسلمین میرعمادی ادامه داد: مهم ترین پیام سفر رئیس جمهوری این بود که رژیم صهیونیستی دشمن مشترک همه مسلمانان است.

سالروز پیوند اولیا و مربیان، روز تربیت بدنی و ضرورت توجه ویژه به ورزش عمومی، سالروز ولادت مبارک امام رضا(ع) و سالروز شهادت آیت الله اشرفی اصفهانی از دیگر مباحثی بود که نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در خطبه های این هفته نماز جمعه به آن پرداخت.