حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نمازجمعه در مصلای الغدیر خرم آباد در سخنانی به سفر رهبر معظم انقلاب به شهر مقدس قم اشاره کرد و اظهار داشت: استقبال تاریخی از رهبر انقلاب مانور پیوند مردم و نظام اسلامی بود.

وی به حضور همه جانبه مردم و مراجع قم در استقبال از رهبر انقلاب اشاره کرد و گفت: دشمنان قبل از سفر رهبر معظم انقلاب به قم جنگ روانی را علیه ایران به راه انداخته بودند که این توطئه با حضور در صحنه اساتید، علما، مراجع و جوانان قمی خنثی شد.

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه مردم قم نشان دادند که همانند سالهای پیروزی انقلاب اسلامی از رهبری و انقلاب دفاع می کنند، بیان داشت: شهم قم به جهات زیادی دارای اهمیت است.

ایشام شهر قم را شهر اجتهاد و کانون انقلاب نامید و بیان داشت: این شهر در جایگاه بصیرت و آگاهی بخشی در جهان اسلام دارای نقش کلیدی است.

وی با تاکید بر اینکه سفر رهبر انقلاب به این شهر از جهات مختلف دارای اهمیت فراوانی است، خاطرنشان کرد: این سفر دارای آثار و برکات و دستاوردهای فراوانی برای ایران اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان تقویت حوزه های علمیه و نمایش رابطه مستحکم بین مرجعیت را از جمله دستاوردهای این سفر ذکر کرد و بیان داشت: سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع مردم و در جمع طلاب حوزه های علمیه دارای نکات بسیار کلیدی بود.

وی به برخی از این نکات و بیانات رهبر فرزانه انقلاب اشاره و ابراز امیدواری کرد که این سخنان سرفصل جدیدی برای پیشبرد امور در کشور باشد.

امام جمعه خرم آباد  همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به آغاز طرح هدفمندی یارانه ها در کشور اشاره کرد و گفت: اجرای این طرح در جامعه نیازمند اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به آحاد مختلف مردم است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان  با تاکید بر اینکه دولت در اجرای این طرح با اعتماد به نفس و کار کارشناسی وارد عمل شده است، افزود: با وجود اینکه این طرح در دولتهای گذشته هم مطرح بود ولی در دولت دهم با شجاعت پیگیری و اجرایی شد.

حجت الاسلام والمسلمین میرعمادی هدف از اجرای این طرح را رشد و شکوفایی اقتصادی دانست و افزود: هدفمندی یارانه ها موجب رهایی اقتصاد ایران از تارهای عنکبوتی و شفافیت اقتصادی می شود.

وی به نقش هدفمندی یارانه ها در محرومیت زدایی اشاره کرد و گفت: همچنین اجرای این طرح در اصلاح الگوی مصرف و صرفه جویی در جامعه به عنوان یک امر ضروری نفش موثری دارد.

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه دشمنان در خارج از کشور به دنبال تضعیف دولت هستند، عنوان کرد: دشمنان برای رسیدن به اهداف خود به دنبال به وجود آوردن جو روانی کاذب میان مردم در مورد هدفمندی یارانه ها هستند.

ایشان با تاکید بر اینکه هدفمندی یارانه ها یک طرح بزرگ ملی است، ادامه داد: باید توجه شود ضمن بهره مندی همه مردم از این طرح اقشار محروم و کم درآمد جامعه از این طرح بیشتر بهره مند شوند.

وی خواستار کمک و همکاری مردم با دولت در راستای اجرای این طرح شد و افزود: با اجرای این طرح ضمن اصلاح ساختار اقتصاد جلوی رانت خواری برخی افراد گرفته خواهد شد.

سالروز افشاگری امام(ره) در مورد طرح آمریکایی کاپیتولاسیون، تشریح آثار تربیتی نماز، سالروز شهادت آیت الله مصطفی خمینی و ضرورت توجه ویژه آموزش و پرورش و آموزش عالی به امور تربیتی از دیگر مباحثی بود که توسط نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد مطرح شد.