حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر در سخنانی با اشاره به روز مجلس، اظهار داشت: مجلس نماد حاکمیت مردم است.

وی با بیان اینکه مجلس نماد مردم سالاری دینی است، عنوان کرد: دو وظیفه مهم مجلس قانونگذاری و نظارت است و مجلس مظهر قدرت و حکومت مردم است.

خطیب جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه موضع گیری نمایندگان مجلس در رابطه با موضوعات بین المللی و داخلی مهم است، بیان داشت: از این رو مسئولیت نمایندگان مسئولیت خطیر و سنگینی است.

نمایندگان مجلس از جایگاه خود برای رسیدن به اهداف شخصی استفاده نکنند

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر ضرورت توجه کافی نمایندگان مجلس در بحث نظارت، خاطر نشان کرد: نمایندگان نباید این ابزار را در راستای پیشبرد منافع شخصی خود قرار دهند و تحت عنوان نظارت افرادی را که خود مد نظر دارند در راس کارها قرار دهند.

وی ادامه داد: مهم ترین آسیب این است که نمایندگان از جایگاه نظارت به عنوان ابزاری برای رسیدن به اهداف شخصی استفاده کنند.

امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه نمایندگان باید خواسته های واقعی مردم را پیگیری کنند، تصریح کرد: امروز استان لرستان نیازمند تلاش شبانه روزی نمایندگان مجلس است.

حجت الاسلام میرعمادی تعامل میان قوه مقننه و مجریه را از ضروریات جامعه دانست و گفت: اقتدار مجلس بر پایه وضع قوانین محکم و دقیق و نظارت مستمر الهی استوار است.

بسیج پرچمدار مقاومت و بصیرت در طول انقلاب بوده است

خطیب جمعه خرم آباد همچنین با اشاره به آغاز هفته بسیج، بیان داشت: بسیج یکی از یادگاران ارزشمند امام راحل است که از بدو تاسیس تاکنون پرونده و کارنامه ای روشن و درخشان در انقلاب داشته است.

حجت الاسلام میرعمادی بسیج را رمز پایداری و پیشرفت و حافظ نظام دانست و گفت: هر جا که کشور نیاز به پایداری و پیشرفت داشته است تفکر بسیجی در آن رسوخ پیدا کرده و پیشرفت حاصل شده است.

وی از بسیج به عنوان پرچمدار مقاومت و بصیرت در طول انقلاب یاد کرد و بیان داشت: بسیج همواره خنثی کننده توطئه های دشمنان بوده که این امر موجب سربلندی نظام است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان ادامه داد: امروز به فضل الهی می بینیم که همه شیوه های دشمنان در برابر انقلاب اسلامی با حضور بسیج در تمام صحنه ها شکست خورده و شکست خواهد خورد.

 بسیج و تفکر آن برای کشور یک افتخار و نعمت بزرگ است

حجت الاسلام میرعمادی افزود: امروز استکبار جهانی، منافقین و بدخواهان داخلی از بسیج می ترسند چرا که بسیج سازش ناپذیر است و در همه صحنه ها حضور آگاهانه و مقتدرانه دارد.

وی با بیان اینکه بسیج و تفکر آن برای ما یک افتخار و نعمت بزرگ است، بیان داشت: معیار بسیجی ایمان، اخلاص، بصیرت و مقاومت در همه صحنه ها است.

خطیب جمعه خرم آباد فرهنگ و تفکر بسیجی را فرهنگ افتخار نامید و گفت: این تفکر در تحقق اهداف انقلاب اسلامی نقش کلیدی داشته است.

حجت الاسلام میرعمادی افزود: هر کجا تفکر بسیجی طنین انداز شد خدمت خالصانه به مردم و عزت برای انقلاب به وجود آمد.

عید غدیر روز تثبیت تفکر ناب اسلامی است

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود به ایام هفته ولایت اشاره کرد و گفت: روز غدیر تعیین کننده سرنوشت امت اسلامی و روز تثبیت تفکر ناب اسلامی که ریشه در قرآن دارد است.

حجت الاسلام میرعمادی روز عید غدیر را روز تکمیل دین و روز مایوس شدن منافقین و خنثی شدن توطئه های کفار خواند و بیان داشت: حادثه غدیر یک جریان مستمر و همیشگی تاریخ است.

وی از غدیر به عنوان یک چشمه جوشان همیشه در جریان یاد کرد و بیان داشت: بعد از دوران غیبت اگر رهبرانی برای جامعه تعیین نمی شدند دین کامل نمی شد و امروز نیز به جرات می توان گفت کسی جز رهبر معظم انقلاب شایسته ولایت و رهبری بر مسلمین نیست.

خطیب جمعه خرم آباد با اشاره به شاخص های ولایتمداری، عنوان کرد: کسی ولایتمدار است که ولایت ولی خدا را در همه عرصه ها قبول داشته باشد.

حجت الاسلام میرعمادی از ولایت نیز به عنوان یک جریان مستمر و همیشگی تاریخ یاد کرد و بیان داشت: این امر تا ظهور امام عصر(عج) و تا بعد از آن ادامه خواهد داشت.

سالروز نیروی دریایی، روز خانواده و تشریح ابعاد حادثه غدیر از دیگر موضوعاتی بود که نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد به آنها اشاره کرد.