حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم آباد در سخنانی با اشاره به آغاز ماه محرم از هفته آینده، اظهار داشت: با شروع ماه محرم پرچم های عزا در مساجد و حسینیه های سطح شهر برافراشته می شود.

وی از عاشورا به عنوان بزرگترین مدرسه انسان سازی یاد کرد و بیان داشت: هدف سیدالشهدا چیزی جز احیا سنت محمدی(ص) و علوی نبوده است.

خطیب جمعه خرم آباد با دعوت از آحاد مختلف مردم برای شرکت در مراسم های عزاداری محرم، یادآور شد: حضور در مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان اثرات مهمی در روح انسان دارد.

مداحان هیئتهای عزاداری در انتخاب نوحه های خود دقت کنند

حجت الاسلام میرعمادی ضمن هشدار نسبت به ورود خرافات در مراسم های عزاداری، خاطر نشان کرد: مداحان هیئت های عزاداری مراقبت کنند که در نوحه های خود در راستای تبیین اهداف قیام امام حسین(ع) گام بردارند.

وی با تاکید بر اینکه مجلس عزای حسین(ع) باید مجلس دینداری و ذکر قرآن و احکام دین باشد، تصریح کرد: مجالس عزاداری محرم باید به محلی برای بیداری و بصیرت افزایی آحاد مختلف مردم تبدیل شود.

امر به معروف و نهی از منکر بافضیلت ترین عبادات است

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به آغاز هفته احیا امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و بیان داشت: امر به معروف و نهی از منکر از بافضیلت ترین عبادات است.

حجت الاسلام میرعمادی ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر در مقام عمل نسبت به دیگر واجبات در جایگاه بالایی قرار دارد.
وی وجه بارز قیام امام حسین را تبیین امر به معروف و نهی از منکر دانست و یادآور شد: این در حالیست که رهبر معظم انقلاب نیز در پیامی که به حجاج دادند امر به معروف و نهی از منکر را بزرگترین قیام دانستند.

خطیب جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه بالاترین کاری که عاشقان امام حسین(ع) انجام می دهند امر به معروف و نهی از منکر است، خاطرنشان کرد: باید تلاش شود این سنت حسنه در جامعه ترویج پیدا کند.

16 آذر روز تولد شعار مرگ بر آمریکا

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به سالروز 16 آذر و روز دانشجو اشاره کرد و بیان داشت: روز دانشجو از روزهای مهم تاریخ انقلاب اسلامی و یادآور استکبار ستیزی دانشجویان است.

حجت الاسلام میرعمادی از این روز با عنوان روز تولد شعار مرگ بر آمریکا یاد کرد و بیان داشت: در این روز دانشجویان در برابر استکبار جهانی ایستادند و فریاد مرگ بر آمریکا را در دوران رژیم ستم شاهی بلند کردند.

وی با تاکید بر اینکه روز 16 آذر روز مقاومت و ایستادگی دانشجویان در مقابل استکبار و استبداد است، خاطرنشان کرد: دانشجویان همواره در مقابله با استبداد پیشتاز بوده اند.

خطیب جمعه خرم آباد با اشاره به حضور دانشجویان در جبهه جنگ نرم به عنوان افسران این جنگ، بیان داشت: دانشجویان در این جبهه با آگاهی سیاسی و بصیرت همواره در راستای حفظ ارزشها ایستاده اند.

انتشار اسناد ویکی لیکس یک توطئه آمریکایی است

حجت الاسلام میرعمادی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به انتشار اسناد توسط "ویکی لیکس" اشاره کرد و از این امر به عنوان یک توطئه آمریکایی نام برد.

وی ادامه داد: آمریکایی ها با انتشار این اسناد به دنبال اختلاف و تفرقه افکنی میان کشورهای منطقه هستند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد دامن زدن به اختلافات در خاورمیانه را از اهداف این توطئه خواند و بیان داشت: از سوی دیگر با انتشار این اسناد دروغین آمریکا به دنبال ایجاد هراس در میان کشورها و ملت ها نسبت به برنامه صلح آمیز هسته ای ایران است.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر بی تاثیر بودن این اقدامات و تحریم ها در روند پیشرفت ایران اسلامی، خاطرنشان کرد: تاریخ نشان داده است که هر زمان فشارها علیه ایران بیشتر شده است ایران بر شتاب پیشرفت خود افزوده است.

ترور دانشمندان ایرانی، توطئه شوم شورای امنیت و آمریکا

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به ترور یکی از دانشمندان هسته ای ایران اشاره کرد و بیان داشت: ترور دانشمندان بدترین جنایتی است که آمریکایی ها در دستور کار قرار داده اند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد ترور دانشمندان را ترور علم و اندیشه خواند و عنوان کرد: در پشت پرده ترور استاد شهریاری کسی جز آمریکا، رژیم صهیونیستی، انگلیس و شورای امنیت قرار ندارد.

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به انتشار اسامی دانشمندان هسته ای ایران توسط شورای امنیت و اجرایی کردن حملات تروریستی توسط آمریکا و اسرائیل، ادامه داد: این ترورها نه تنها ما را از راهی که داریم بازنمی دارد بلکه گام های ملت ایران در پیمودن این مسیر را استوارتر خواهد کرد.

وی تصریح کرد: بدون تردید مسئول ترور دو استاد دانشگاه و دانشمند هسته ای ایران کسی جز آمریکا و شورای امنیت نیست.