حجت الاسلام و المسلمين 'سيداحمد ميرعمادي' در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته خرم آباد در مصلاي الغدير، افزود: اين جنايت از سوي آمريكا و رژيم صهيونيستي طراحي و توسط تعدادي افراد جاهل و فريب خورده اجرا شده است.

وي اظهار داشت: در اين حادثه تروريستي گروهي بيگناره از مردم عزادار و مومن شيعه و سني به شهادت رسيدند كه اين حادثه به خوبي نشان داد استكبار جهاني با اين عمل وحشيانه قصد مبارزه با اصل اسلام را دارد و شعيه و سني براي او فرقي نمي كند.


امام جمعه خرم آباد گفت: برگزاري مجالس عزاداري هدف دار ملت بزرگ ايران اسلامي براي سيدالشهدا(ع) كه موجب افزايش بصيرت و معرفت مي شود، عامل اصلي كينه دشمنان اسلام و انجام اقدامات وحشيانه تروريستي در جامعه اسلامي است.

وي افزود: دشمنان دين و اسلام به شدت با برگزاري مجالس عزاداري و سوگواري هدفمند براي امام حسين (ع) در ماه محرم كه موجب افزايش بصيرت، آگاهي، مسئوليت آفريني و آشنايي بيشتر مردم با توطئه ها و فتنه هاي دشمنان مي شود،‌ مخالف هستند.

ایشان اظهار داشت: اين اقدام جنايتكارانه ناشي از هراس و وحشت شديد استكبار جهاني نسبت به برگزاري اين نوع مجالس عزاداري ايرانيان و آگاهي و بصيرت بيشتر جوامع اسلامي است.

امام جمعه خرم آباد گفت: در عاشوراي سال گذشته نيز آشوبگران و فرصت طلباني كه توسط استكبار جهاني سازماندهي شده بودند به هتاكي به مردم عزادار و ساحت مقدس و مقام شامخ شهداي كربلا به ويژه امام حسين (ع) پرداخته و بي شرمانه به سمت نماز گزاران عزادار روز عاشورا حمله ور شدند.

حجت الاسلام ميرعمادي گفت: فتنه گران سال 88 با پشتيباني مالي و تبليغاتي دشمنان آرمان ها و ارزشهاي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران را هدف قرار دادند اما خون شهداي كربلا فتنه هاي آنان را برملا و خنثي كرد.

وي تصريح كرد: خون شهداي كربلا در رگ هاي ملت ايران در جريان است و اعتقاد دارند كه همواره خون بر شمشير پيروز خواهد شد و براساس همين اعتقاد هميشه مدافع نظام مقدس جمهوري اسلامي هستند.

ایشان با اشاره به قيام امام حسين (ع) عليه كفر و ظلم يزيديان، افزود: عاشورا با تمام ويژگيهاي منحصربفرد خود موجب رسوايي و افشاي فتنه گران و توطئه هاست و درقيام كربلا نيز امام حسين (ع) با نثار جان و خون خويش چهره منافقان و خائنان و دشمنان اصلي دين خدا را براي مسلمان افشا كرد.

نماينده ولي فقيه در لرستان با تاكيد بر مخالف جدي دشمنان اسلام با مجالس عزاداري هدفمند و مسئوليت آفرين كه در ايام شهادت امام حسين (ع) برگزار مي شود، تصريح كرد: مجالس عزاداري سيد و سالار شهيدان موجب افزايش بصيرت و آگاهي مردم در شناخت توطئه ها و ترفندهاي دشمنان انقلاب و اسلام و زمينه ساز ذلت و خواري بيشتر استكبار جهاني مي شود.