حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در سخنانی با اشاره به سالروز شهادت امام سجاد(ع) اظهار داشت: حضرت زین العابدین اسوه زهد و تقوا و نمونه صبر و شکیبایی بوده است.

وی با بیان اینکه این امام همام در سخت ترین شرایط علم امامت را به دوش کشید و به خوبی هدایت کرد، یادآور شد: امام سجاد(ع) با خطبه های کوبنده خود پایه های حکومت یزید را متزلزل کرد.

خطیب جمعه خرم آباد با اشاره به ایراد خطبه امام سجاد(ع) در شهر شام، ادامه داد: این خطبه چنان تاثیرگذار بود که وجدانهای خفته را بیدار کرد.

حجت الاسلام میرعمادی یادآور شد: امام چهارم شیعیان بعد از واقعه کربلا بهترین روش تربیتی و مبارزاتی را برای خود انتخاب کرد و آن هم روش مناجات و دعا بود.

رمز ماندگاری قیام نهم دیماه در ولایت پذیری ملت ایران است

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود به سالروز حماسه نهم دیماه اشاره کرد و یادآور شد: راهپیمایی باشکوه نهم دی حماسه بی نظیر ملت ایران در محکوم کردن فتنه گران بود.

حجت الاسلام میرعمادی این حماسه را ناشی از بصیرت ملت ایران دانست و بیان داشت: مردم ایران اسلامی با حضور در این راهپیمایی نشان دادند که در راه دفاع از ولایت و رهبری پایدار ایستاده اند.

ایشان با تاکید بر اینکه بصیرت برای همه زمانها و دوران ها لازم است، تصریح کرد: یک لحظه غفلت در این زمینه خسارت سنگینی به دنبال خواهد داشت.

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه دشمنان به دنبال براندازی نظام جمهوری اسلامی و اصل ولایت فقیه هستند، ادامه داد: رمز ماندگاری قیام نهم دیماه در بصیرت و ولایت پذیری ملت ایران است.

حجت الاسلام و المسلمين 'سيداحمد ميرعمادي' افزود: ملت ايران همواره با پيروي از رهبري انقلاب و در سايه رهنمودها و تدابير حكميانه ولي فقيه و داشتن بصيرت و شناخت كافي نسبت به مسايل و جريان هاي سياسي مختلف، مايه عزت، سربلندي و عظمت كشور بوده و هستند.

وي با اشاره به اينكه بصيرت و هوشياري مردم در مواجهه با جريان فتنه سال گذشته موجب خلق حماسه ماندگار 9 دي شد، اظهار داشت: حماسه نهم دي ماه سال گذشته و خروش ميليوني مردم ايران در راستاي پاسداري از حريم ولايت و پشتيباني قاطع از نظام مقدس جمهوري اسلامي شكل گرفت.

امام جمعه خرم آباد تصريح كرد: بصيرت لازمه زندگي انسان در تمامي دوره ها و برهه هاي مختلف است و به طور يقين زندگي بدون بصيرت و هوشياري خسارت هاي جبران ناپذيري را براي جامعه به دنبال خواهد داشت.

نماينده ولي فقيه در لرستان گفت: دشمنان انقلاب همواره در حال توطئه و دسيسه براي مقابله و براندازي نظام جمهوري اسلامي ايران هستند و هدف شوم آنها نيز مبارزه با اصل دين و ولايت فقيه به عنوان پايه هاي اساسي نظام و انقلاب است.

ضرورت یادآوری پیام تاریخی امام خمینی(ره) به گورباچف

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد همچنین در ادامه سخنان خود با اشاره به مناسبت ابلاغ پیام تاریخی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی به گورباچف، بیان داشت: این موضوع یکی از وقایع مهم تاریخ است.

حجت الاسلام و المسلمين ميرعمادي همچنين به فرارسيدن 13 دي ماه سالروز ابلاغ پيام تاريخي امام خميني (ره) به گورباچف اشاره كرد و افزود: فروپاشي اتحاد جماهير شوروي از وقايع مهم تاريخ سياسي جهان است كه امام راحل با ارسال آن پيام تاريخي به سران شوروي سابق مبني بر وقوع اين حادثه و فروپاشي اين نظام، عبرت سياسيون بود.

وي افزود: امام راحل با اين پيش بيني سعي كرد دولتمردان و مردم شوروي سابق در دام غربي ها گرفتار نشود و با گرايش به سمت اسلام و معنويت از دام استعمارگران غربي رها شوند.

ایشان با اشاره به تحقق پيش بيني امام (ره) در اين خصوص، گفت: يادآوري اين پيام و عبرت گيري از اين حادثه همواره و براي همه مردم و مسئولان لازم و ضروري است.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه فروپاشی شوروی باید برای همه کشورهای دنیا درس عبرت باشد، تصریح کرد: یادآوری پیام تاریخی امام خمینی(ره) و عبرت انگیزی این پیام ضروری است.

عامل شکست رژیم صهیونیستی در غزه نصرت الهی بود

وی همچنین در ادامه سخنان خود به سالروز جنگ غزه اشاره کرد و گفت: دو سال پیش در چنین ایامی جنگ نابرابر غزه اتفاق افتاد که در یک طرف آن رژیم تا دندان مسلح اسرائیل و در طرف دیگر مردم بی پناه غزه قرار داشتند.

خطیب جمعه خرم آباد ادامه داد: این نبرد نابرابر در حالی شکل گرفت که مسلمانان غزه بیش از 18 ماه در محاصره بودند و از نظر امکانات غذایی و دارویی در مضیقه قرار داشتند ولی با وجود این مشکلات مقاومت کردند و پیروز شدند.

حجت الاسلام میرعمادی به برخی دلایل پیروزی مردم غزه در این نبرد اشاره کرد و گفت: تنها یک عامل در شکست رژیم صهیونیستی نقش مهمی داشت و آن عامل نصرت الهی بود.

وی با اشاره به جنایات کشورها استکباری از جمله آمریکا و رژیم صهیونیستی در جای جای دنیا، خاطر نشان کرد: مرگ دهها هزار نفر در افغانستان، شکنجه عراقیها در زندانهای آمریکا و آوارگی هزاران فلسطینی همه از جمله جنایاتی است که کشورهای استکباری به نام حقوق بشر در دنیا مرتکب می شوند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه طبل توخالی استکبار جهانی روزی خود را نشان خواهد داد، تصریح کرد: استکبار جهانی نیز روزی از میان خواهد رفت.