حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر در سخنانی با اشاره به مذاکرات ایران با گروه 1+5، اظهار داشت: آمریکا، کشورهای غربی و شورای امنیت سازمان ملل به این نکته واقف شده اند که تحریم و قطعنامه صادر کردن علیه ایران بی نتیجه است.

وی با تاکید بر اینکه آمریکا و غرب باید از سیاست های غلط خود دست بردارند، ادامه داد: در مذاکرات استانبول اگر بخواهند سیاست های خصمانه و غلط خود را دنبال کنند به طور یقین نتیجه ای نخواهند گرفت.

راهبردهای دوگانه آمریکا علت شکست مذاکرات قبلی

خطیب جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه ایران از حق مسلم و قانونی خود در زمینه فعالیتهای هسته ای عقب نشینی نمی کند، عنوان کرد: سیاست های آمریکا در عراق و افغانستان نیز به بن بست رسیده است و دروغ های آمریکا برای جهانیان روشن شده است.

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به بازدید سران کشورهای مختلف از تاسیسات هسته ای ایران، افزود: این افراد نیز به دروغ بودن ادعاهای آمریکا پی بردند.

وی علت شکست و ناکامی آمریکا در مذاکرات را راهبردهای دوگانه این کشور دانست و بیان داشت: در مذاکرات آمریکا باید به جای تقابل راه تعامل را در پیش بگیرد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه ایران در زمینه پرونده هسته ای خود به اندازه کافی روشنگری کرده است، افزود: حال نوبت شفاف سازی کشورهای غربی است.

اشاره به تحولات جهانی و گرایش هر چه بیشتر ملت ها به اسلام

حجت الاسلام میرعمادی تصریح کرد: این در حالیست که آمریکا باید به دنبال جلوگیری از فعالیتهای هسته ای مخرب به ویژه از سوی رژیم اشغالگر قدس باشد.

ایشان همچنین در ادامه سخنان خود به برخی رخدادها و تحولات در جامعه جهانی اشاره کرد و گفت: سقوط دولت حریری در لبنان، تجزیه کشور سودان، سقوط حکومت دیکتاتوری تونس و انقلاب مردمی تونس و گرایش آنها به اسلام، احساس خطر کشورهای عربی از تحولات تونس از جمله وقایعی رخ داده در طول هفته های اخیر است که همه اینها برای جهان اسلام بااهمیت است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه امروز مردم دنیا به شدت گرایش به اسلام پیدا کرده اند، ادامه داد: امروز ملت ها از استبداد و استکبار تنفر شدید دارند که نمونه این امر را می توان در انقلاب مردمی تونس مشاهده کرد.

حجت الاسلام میرعمادی به دخالت و کارشکنی آمریکا در امور داخلی کشورها اشاره کرد و بیان داشت: امروز با دخالت آمریکا مسیر انقلاب مردمی تونس دچار مشکل شده است.

وی ادامه داد: این در حالیست که مدتی نیز لبنان نیز در آرامش بود ولی با دخالتهای آمریکا این آرامش به هم ریخته شد.

خطیب جمعه خرم آباد تصریح کرد: با وجود بحران هایی که غرب برای کشورهای اسلامی ایجاد کرده است امروز این کشورها خودشان درگیر بحران شده اند که می توان دست خدا را در پس این وقایع مشاهده کرد.

اربعین حسینی روز پیوند امت با امامت و ولایت

 نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ایام اربعین حسینی، بیان داشت: این روز، روز تجدید خاطره ها و عهد و میثاق است.

حجت الاسلام میرعمادی از اربعین حسینی به عنوان روز پیوند امت با امامت و ولایت یاد کرد و افزود: اهمیت روز اربعین حسینی از دو جهت است.

وی ادامه داد: بازگشت اهل بیت به کربلا و زیارت امام حسین(ع) از جنبه های اهمیت روز اربعین است.