حجت الاسلام سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر در سخنانی با اشاره به در پیش بودن ایام دهه فجر، اظهار داشت: امام خمینی(ره) یک شخصیت الهی بود که تاثیر جاودانی در دنیا گذاشته است.

وی انقلاب اسلامی ایران را ناشی از اندیشه های ناب امام خمینی(ره) دانست و بیان داشت: امام خمینی بزرگ پرچمدار اسلام است که با تکیه بر طریقت الهی نظام جمهوری اسلامی را بنیانگذاری کرد.

انقلاب اسلامی ایران منشا بیداری در جهان اسلام شده است

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه امروز انقلاب اسلامی ایران تبدیل به منشا بیداری جهان اسلام شده است، تصریح کرد: محور حرکت انقلاب اسلامی ایران بر محور دین و مردم بوده است.

وی همچنین از دهه فجر به عنوان دهه میثاق با آرمانهای انقلاب و ولایت و رهبری یاد کرد و بیان داشت: دهه فجر دهه حضور مردم در صحنه است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر حضور آگاهانه و با بصیرت مردم در راهپیمایی 22 بهمن، خاطر نشان کرد: حرکت انقلاب اسلامی که در 22 بهمن به اوج خود رسید نوری شد که ما امروز در سایه آن زندگی می کنیم.

حجت الاسلام میرعمادی با دعوت از مردم برای حضور باشکوه در راهپیمایی 22 بهمن، تصریح کرد: حضور ملت ایران در صحنه بار دیگر دشمنان انقلاب را شگف زده و ارکان نظام را تقویت خواهد کرد.

وی همچنین بر ضرورت معرفی دستاورهای انقلاب در طول دهه فجر تاکید کرد و گفت: مسئولان در این دهه دستاوردها را برای مردم تبیین کنند.

وقف از مهم ترین ارکان جامعه اسلامی است

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره هفته و روز وقف، عنوان کرد: وقف یک سنت حسنه و یک صدقه جاریه است.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه وقف از مهم ترین ارکان جامعه اسلامی است، بیان داشت: وقف دارای آثار اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی فراوانی در جامعه است.

وی تصریح کرد: اگر وقف به آن جایگاهی که اسلام برای آن در نظر گرفته است دست یابد ما شاهد قدرت مکتب اهل بیت برای ظهور اسلام در جامعه خواهیم بود.

خطیب جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه ما باید برای حفظ و ایجاد سنت وقف در جامعه تلاش کنیم، یادآور شد: باید فرهنگ وقف را در جامعه زنده کرده و ترویج دهیم.

نیاز جهان امروز به شاخص های زندگی پیامبر اسلام

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در ادامه سخنان خود به سالروز شهادت پیامبر گرامی اسلام و امام حسن مجتبی اشاره کرد و گفت: پیامبر گرامی اسلام یک شخصیت بی نظیر و اسوه است.

 حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه زندگی پیامبر اسلام دارای ابعاد فراوانی برای الگو گرفتن است، افزود: شاخص هایی در زندگی پیامبر گرامی اسلام در ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و ... وجود دارد که مورد نیاز جهان امروز است.

وی با تاکید بر اینکه بر همه مسلمانان لازم است که از سیره پیامبر گرامی اسلام الگو بگیرند، تصریح کرد: دهه آخر ماه صفر فرصت خوبی است که همه آحاد مختلف مردم با سیره عملی پیامبر اسلام آشنا شوند.

خطیب جمعه خرم آباد بر ضرورت برگزاری باشکوه مراسم های دهه آخر صفر در این استان تاکید کرد و از اجتماع بزرگ عزاداران در روز 28 صفر در مصلای الغدیر خرم آباد خبر داد.

شباهت های انقلاب مردم تونس و انقلاب اسلامی ایران

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به انقلاب مردم تونس و سرنگونی دولت دیکتاتور این کشور اشاره کرد و گفت: پس لرزه های این حرکت را امروز می توان در کشورهای عربی و آفریقایی مشاهد کرد.

 حجت الاسلام میرعمادی به شباهت های انقلاب تونس با انقلاب ایران اشاره کرد و افزود: حضور مردم در خیابانها در حالیکه شعارهای آنها شعارهای دینی است یکی از شباهت های انقلاب تونس با انقلاب ایران است.

ایشان آغاز این حرکت بدون تکیه بر قدرتهای خارجی را از دیگر شباهت های انقلاب تونس با انقلاب ایران دانست و گفت: اگرچه امروز آمریکا تلاش می کند که در انقلاب مردم تونس نفوذ پیدا کند اما مردم به این امر توجهی ندارند

خطیب جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران انفجار نور در سراسر دنیا بود، خاطر نشان کرد: امروز شاهد تاثیرات این انقلاب بزرگ در سراسر دنیا هستیم و به طور قطع شاهد پیروزی حق بر باطل خواهیم بود.

حجت الاسلام میرعمادی تصریح کرد: از زمانی که انقلاب اسلامی ایران به وجود آمده است همه مکاتب غربی بی اعتبار شده و موج گسترده مردمی در کشورهای مختلف دنیا شکل گرفته است.

وی به حرکت های مردمی و خروش ملت های اسلامی در جای جای دنیا از جمله مصر، الجزایر، عراق و افغانستان اشاره کرد و بیان داشت: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران در جهان اسلام روشنی به وجود آمده و تمام سیاست های آمریکا با شکست مواجه شده است.

نماينده ولي فقيه در استان لرستان در خطبه نخست نماز جمعه اين هفته خرم آباد در ادامه سلسله مباحث خود به تشريح خطبه ها و مبارزات سياسي امام حسين (ع) پرداخت و گفت: امام حسين (ع) در طول مسير خود تا كربلا چندين بار با ياران خود اتمام حجت كرد و ياران خود را تصفيه كرد.

وي افزود: افراد بي بصيرت و نيز خواص بي بصيرت كه به دنبال انگيزه هاي مادي و قدرت بودند امام خود را تنها گذاشته و از امام فاصله گرفتند و تنها افراد با بصيرت تا آخرين لحظه در كنار امام حسين(ع) باقي ماندند كه اين مسئله امروز نيز در جامعه ما براي خواص بي بصيرت صادق است.